Проблем със заспиването !!!

  • 1 384
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 551
Имаме проблеми с вечерното заспиване, не иска да си ляга рано, дайте някакъв съвет какво да правя защото заспива към 23,00ч , което според мен е късно. 1crib

# 1
  • Мнения: 705
Честито, и ние сме така  Mr. Green

А какво правиш, за да го/я приспиш?

# 2
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
и колко ти е голямо детенцето newsm78

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Ами и ние сме от тази партия!Сега започна по-често да заспива по-рано, но понякога пак откарва до толкова късно.Не съм я приспивала никога,ако знам,че няма никакви изгледи да заспи скоро.
Защо да се изнервяме взаимно?Само ще има хленчене, въртене в леглото или лиготии.По-добре да си играе, докато иска, и да си легне, когато вече е изморена.Така заспиването става бързо и не се превръща в борба и мъчение за двете страни.
Може да пробваш да я/го измаряш повече следобяд  с разни физически занимания!При нас обаче това невинаги действа.

# 4
  • Мнения: 551
Честито, и ние сме така  Mr. Green

А какво правиш, за да го/я приспиш?

Винаги лягам до него (имам впредвид в същата стая) опитвам се му почета някаква приказка , но започва да ми дърпа книжката и да иска той да си я разглежда, съответно си играе, после си намира някаква друга занимавка и така може да изкара и 2ч. Нали се сещате че всяка вечер да го правиме това упражнение и за него и за мен е много стресиращо, и затова не знам какво да правя остава ми единствено да се надявам , че е някакъв преходен период newsm12 но дали е така?

# 5
  • Мнения: 397
Забелязала съм, че колкото по-малко енергия изразходи през деня - вечерта по-трудно заспива!
През седмицата, когато става рано за градина и там е играл, тичал, беснял - вечерта само докато легне и след 5-10мин. вече е заспал, но в почивните дни гледам да има повече разходки, ритане на топка, каране на любимото му колело - просто да си изразходи енергията на воля - така после си заспива като "къпан"!!!

# 6
  • Мнения: 480
Искам предварително да се извиня,че използвам темата но ми се струва излишно да пускам нова.
При нас проблема не е със заспиването,а с това,че се буди посред нощ-или в 2 или в4 и иска да играе.Пробвах как ли не,мъча се да я приспивам отново и отново но тя реве и иска да играе...Така е вече два месеца и не знам какво да правя.За да бъда по-точна искам да кажа,че малката ми дъщеря отговаря по развитие на 1г3м и скоро проходи.Преди дремваше около 40мин.сутрин и час и половина следобед.Спрях сутрешното спане-няма ефект.Спрях следобедното-пак същото.Мъчих се да я слагам по-късно вечер да спи но най-късно в 22часа тя заспива права.Според невролога при който ходим е просто период но искам да чуя и вашето мнение.
Имам чувството ,че никога няма да се наспя.

# 7
  • Мнения: 1 403
И ние ве4е си лягаме към 10 - 11 понякога и в 12  Crazy

# 8
  • Мнения: 2 757
Мога само да кажа, че и ние до скоро заспивахме след 10. Но от как минахме от 2 на 1 дневно спане, започна да си ляга в 9. Проблемът е, че и се събужда малко по-рано от преди - към 6.30 - 7.00 часа.  Явно 2 добри няма  Sad

# 9
  • Мнения: 5 362
И ние сме така от месец насам.Преди заспиваше в21-21.30ч.,а сега не по-рано от 22.30.Стана изведнъж.Оставям я да си играе и като й се доспи тогава лягаме.Няма смисъл да я мъча по-рано,защото ревовете и превземките край нямат.

# 10
  • Мнения: 705
krisi, мога да ти предложа една тактика. Случаят прилича много на нашия.

Поиграйте си както обикновено 20 минути, а след това кажи "А сега лягаш да спиш", завиваш го, целуваш го и спираш да му обръщаш внимание. Може да чатеш книга, аз така правя. Ако не последват опити да те въвлече в игра и заспи, значи всичко е наред. Ако започне да те заиграва, не му обръщай внимание, все една го няма. И така докато се умори. Може също да отнеме 2 часа, но само в началото. След няколко дена ще става по-бързо.

Успех. Дай отчет след време как сте.

# 11
  • Мнения: 819
И ние сме мн.трудни със заспиването...днес се събудихме в 9 часа сутринта,цял ден без никакъв сън и Ани заспа най-после в 22.40,а ме беше будила над 5 пъти през нощта!!!!! Twisted Evil

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина колкото по-рано си легне за следобедното спане, толкова по-рано си ляга вечер. Освен това не излезе ли навън, след като стане от следобеден сън, вечерта заспива след 22.00 ч., а вчера чак към 23.15 ч. Важно е да организираш занимания, които да изразходват колкото се може повече енергия.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
Нямам такъв проблем с Дариа, но не се включвам да ви се фукам, а да дам някои идеи Mr. Green

Като начало часове преди заспиването бурните игри трябва да се спрат иначе детето се превъзбужда. Когато я гледа баща й и съответно се гонят, борят и какво ли още не Дариа заспива към 10, за разлика от обичайното й 8 и 30.

Ритуала е много важен, за да се настрои детето да спи. При нас е къпане, миене на зъби, обличане, правене на мляко заедно, избиране на книжка, която да си 'чете', казваме "лека нощ" на къщата и в леглото. Дори използвам едни и същи фрази всяка вечер, за да е като схема.

Важното е да е в леглото, може да не спи, но да си стои в леглото и то без компания от мама.

# 14
  • Мнения: 4 629
А колко се буди детето ти?

Опитай да го будиш сутрин по-рано? Ако постепенно изместиш часа на събуждането така ще изместиш часа на лягане да е по-рано

Общи условия

Активация на акаунт