Експеримент или какво?.....

  • 1 253
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 143
Здравейте, момичета
Не знам дали съм повече разстроена или повече ядосана, или пък уплашена.
Накратко - юни месец правихме инсеминация с полудонорски материал. Ние сме изцяло с мъжки фактор, след химиотерапия и ИКСИ не е подходящо в нашия случай, тъй като сперматозоидите са увредени. Трябваше да минат доста години, докато съпругът ми се съгласи на такова нещо (инсеминация с донорски материал). Всяка година ходеше да си прави спермограма, очаквайки да се случи невъзможното. 
Самата инсеминация беше изключително болезнена, защото имало някакви сраствания от предишна операция на киста и тези сраствания трябваше да ги преодоляват (разкъсват) с катетъра за инсето! Добре де, това не може ли да се види предварително по нянакъв начин?! Не можаха ли да ми сложат упойка?! Инсеминацията беше неуспешна. Направихме микробиолия СЛЕД! това и се установи, че имам бета-стрептококи и може и те да са причина за това. Е, каза доки, ще засилиш имунната система и следващата инсеминация, дай боже да е успешна.
Това, че не ми направиха никакви изледвания преди манипулацията сериозно ме смути, но съпругът ми не желаеше да ходим при друг лекар - "този ни познава от много време, много е добър, знае какви са ни проблемите, ......".
Лекувах бактериите, нищо. Пак имам. Пак ги лекувах. Сега чакам резултати. Междувременно ми се появи раничка - ПАП III Б. Изгориха я и чакам да минат два месеца за контролен преглед и пак за инсеминация.
В четвъртък ходих за изследването за бактерии и изведнъж доктора ми казва: ами годините са ти вече много, инсеминацията не е надеждна, мислете за ин витро.
Защо реши така изведнъж? Преди три месеца не бях много по-стара, отколкото съм сега, а той самият ни каза, че това е варианта за нас.
Много се разстроих, защото знам, че е прав за годините ми по принцип и ужасно се страхувам вече да не е много късно..... Непрекъснато мисля за това. Но защо да не може, ако съм здрава?
Сама поисках сега да ми направят и хормонални изследвания. Дори не ги погледнаха - по телефона - щом са в границите, значи всичко е наред.
Съпругът ми също много се ядоса и най-после се съгласи да отидем и при друг лекар. Във вторник сме на преглед при Стаменов. От вас съм чела само хубави неща за него не само като лекар, но и като човек.
Извинявайте, че постингът ми стана твърде дълъг. Страхувам се, но не смятам да се предавам. Надявам се, че все още не е късно за мен.

А на вас, бъдете здрави и стискам палци на всички!

# 1
  • Мнения: 3 715
Стискам ти палци  newsm10 newsm51

# 2
  • Мнения: 7 718
Та кой е въпросният лекар?
Не се отказвай от инсеминация.

# 3
  • Мнения: 4 324
Давай смело напред.
И аз като Лали ще кажа, не се отказвай!

# 4
  • Мнения: 415
Шошка, браво  Hug Щом се е съгласил да смените доктора, това си е малка победа! Сега смело напред и успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 6 356
shoshkata, аз отдавна те предупредих за съмнителните похвати на този лекар, но ти тогава не пожела да ме послушаш.
е, дошло е време да ти уври главата от личен опит, няма лошо - така е най-убедително.
пожелавам бърз успех на новото място.
а лекарят е Ватев и сие - писала си е историята в закованата тема за инсеминациите.

# 6
  • Мнения: 7 718
О, Ватев? Ясно.

# 7
  • Мнения: 1 143
Благодаря ви, момичета.
Jam, беше много права тогава.

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
jam тогава Шошката реагира по този начин щото МЪЖА й не искаше никой друг! ако помните ДАнидан писа по въпроса...
И мен ми стана много тъжно тогава..
И сега ще ти кажа Шоши само едно - не съжалявай - пропуснатот време послужи на мъжа ти да осъзнае, че си готова на всичко и покръай твоята болка, която е и негова - да преодолее нежеланието да посети и др доктор.

А сега - смело напред и дано следващия опит е скоро и успешен!

# 9
  • Мнения: 4 298
shoshkata, наистина си преживяла тежки моменти.  Hug Hug Hug
Нека това е зад теб! Поздравявам теб и мъжа ти за силата да изберете донорска инсеминация и съжалявам за кошмара, който е последвал.
Успех с избора на новия лекар и вярвам, че ще успееш този път!

# 10
  • Мнения: 1 143
Отново ви благодаря, момичета. Имам нужда от подкркепа, както и всички други, които сме в този форум.  Praynig  Praynig  Praynig

# 11
  • Мнения: 3 376
Шошката, спомням си вашата история. Много съжалявам, че се е наложило толкова време да загубите. Но не трябва да се гледа назад, явно просто е трябвало да минете през това. Дано Стаменов ви хареса и на двамата, дано и се окаже лекарят, който да доведе нещата до успешен и щастлив завършек   bouquet

# 12
  • Мнения: 1 419
Шошка, радвам се че пак се 'обади'  Hug

Според мен сте взели правилното решение и ви пожелавам истински попътен вятър  Peace Не знам колко са ти годините, но опитай поне няколко инсета при свестен лекар и токава решавай дали да тичаш към инвитро  Wink

Не съжелявай за изминалото време - то не е загубено щом е довело до мъдростта ви (и най-вече на мъжа ти  Wink).

Успех и се отбивай по-честичко при нас   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 143
 Здравейте, момичета, много мнооооого ви обичам  Hug

 Връщам се от срещата със Стаменов. Просто нямам думи.......   newsm51 newsm51 newsm51 Отдавна не съм виждала съпруга си така развълнуван! А аз самата изобщо не можех да говоря, след като излязохме от кабинета, едва удържах сълзите си....

 Първото, което ми каза, че изобщо не са ми толкова годините, че да е причина да не правим инсе. Другото е по-важно всъщност. Не е необходимо да правим инсе с донор! При едно инвитро е достатъчен дори един единствен сперматозоид читав. А от 1 или 2 млн. все ще има 1, който да става. Вече толкова години Ватев ни казва, че единствения възможен начин е донорството. Няма да го съдя. Това между другото ни го е казвал не само Ватев, а и други двама лекари, при които сме ходили преди него. Може тяхната апаратура да не го позволява. Те самите казват, че е много рисковано да се избере един-единствен, защото не знаят какъв ще бъде той и не искат да рискуват. Ние също не искахме да рискуваме.
Само че едно е да ти кажат: ''Ами те за нищо не стават, а ти си вече стара", а съвсем друго: "Имате шанс". Ще направим спермограма пак и ще видим. Дори наистина да трябва да използваме донор, вече сме готови, но навън вече ми изглежда доста по-светло.  Simple Smile

 Другото, което вече ме срази, и ме убеди, че Стаменов наистина е ЧОВЕК. Каза, че за тези, които са били онкоболни, лечението при него е безплатно! Плащат се само медикаментите.

Благодаря ти, Господи!
 Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 14
  • Мнения: 415
Шошка, толкова се радвам за вас  Hug
А за Стаменов  newsm20

Общи условия

Активация на акаунт