как да направя салатата на кфс

  • 11 974
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Момичета много ми се иска да си направя салатата на кфс която я дават към менюто весело пиле.Ако някои ми я даде ще съм му много благодарна.   1dating

# 1
  • Мнения: 4 668
За колсло ли питаш ? Срещнах я скоро в абv.bg - имат рубрика кулинар , потърси ще ти излезе ... А и в нашия готварския форум може да я има  Wink сигурно ще се включи някоя мама , която я знае !

# 2
  • Мнения: 22 867
Аз  имам тази рецепта: /но не съм яла, салатата, за която питаш, така че преценявай дали е тя newsm78!?/

Настъргани зеле и моркови/около 0.5 кг./ леко се посоляват.

за дресинга:

5-6 лъжици майонеза,
сок от 2 лимона,/или на вкус/
2-3 с.л.сметана,
3/4 ч.л.горчица,
1 ч.л.захар,
2 с.л.бял оцет /аз използвам ябълков/
чесън

Всичко се обърква и се смесва със зелето и морковите.Добре е да престои поне няколко часа в хладилника. Според вкуса, може да се променят пропорциите на дресинга.

# 3
  • Мнения: 4 668
В салатата на KFC със сигурност няма чесън  Naughty бррррррр - много мразя чесън  Close

# 4
  • Мнения: 901
Ако не се лъжа към това меню дават и Сoleslaw ..се смята за американска салата.. ето ти един вариант който на мен лично МНОГО ми допада  Simple Smile


http://www.gotvetesmen.com/recipes/alphabet_list/index.php?alpha … %D0%A1&id=299

# 5
  • Мнения: 22 867
В салатата на KFC със сигурност няма чесън  Naughty бррррррр - много мразя чесън  Close

Ами, явно моят вариант е побългарен. Копнах си и рецептата на marabu, съвсем скоро ще я опитам. 10х marabubouquet

# 6
  • Мнения: 901
labrex надявам се да ти допадне Simple Smile

# 7
  • Мнения: 7 091
 Ето ти оригиналната на КFC:

8   Чаши настъргано зеле (около 1 глава 1)

1/4  чаша настъргани моркови (1 голям морков)

2  супени лъжици наситнен лук ( само бялата част ако е зелен)

1/3 чаши захар на кристали

1/2 супена лъжица сол

За дресинга:

1/8 с.л черен пипер

1/4 чаша мляко

1/2 чаша майонеза

1/4 чаша buttermilk(  това е млякото, което остава след отделянето на маслото, прилича на нещо средно между кисело мляко и сметана)

1-1/ супена лъжица оцет

2-1/2 супена лъжица лимонов сок


Зелето и морковите се настъргват на много ситно, лука се нарязва. Останалите сставкки се смесват в купа и се разбиват докато придобият пухкав вид. Към така получения крем се прибавят зеленчуците. Разбърква се добре. ПОкрива се с фолио или с капак ако съда, в който е салатата има и се оставя да престои поне 2 часа преди поднасяне.
Да ви е сладко!

Само да отбележа, че колслото не е американска салата, въпреки че най-много тук се хапва Simple Smile.  Това е датска салата( " koolsla"- "kool" зеле и "sla"салата) и буквално преведено от датски означава " зелева салата". Думата е навлязла в английския около 1700 година. Peace

# 8
  • Мнения: 10
МОМИЧЕТА СТРАХОТНИ СТЕ.  bouquet               МНОГО МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ. cook

Общи условия

Активация на акаунт