Подуване на корема след хранене

  • 18 514
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте всички!
Това е първата ми публикация тук. Това е защото от съвсем скоро съм бременна  Simple Smile
Въпросът ми е има ли спасение от предимно вечерното подуване на корема след ядене. Аз съм едва в 5 г.с. а коремът ми вече почти през целия ден е подут. И не само това ами вечер след като се нахраня (и то не обилно) започват болки, газове (извинете) бълбукане на червата и въобще ужасен дискомфорт.

# 1
  • Мнения: 3 210
Първо, честита бременност - да бъде лека и безпроблемна! И аз бях така в началото на бременността. Неприятно е, но е нормално - това е от хормоните (както и при ПМС). Не съм се консултирала с лекар, но тези признаци си изчезнаха сами. Ако много те притеснява, все пак се консултирай с лекар! Peace

# 2
  • Мнения: 4 978
Първо, честита бременност - да бъде лека и безпроблемна! И аз бях така в началото на бременността. Неприятно е, но е нормално - това е от хормоните (както и при ПМС). Не съм се консултирала с лекар, но тези признаци си изчезнаха сами. Ако много те притеснява, все пак се консултирай с лекар! Peace

 Peace ... и внимавай с какво се храниш.

# 3
  • Мнения: 11 003
Здравей  Simple Smile Аз вече съм в 15г.с., но имам същия проблем. Ям предимно плодове, зеленчуци, кисело мляко и чисто месо, но пак се подувам и трудно ходя до WC. Неприятно е, но това е положението засега.

# 4
  • София
  • Мнения: 177
подбирай храната, във форума има доста съвети които магат да са ти от полза

# 5
Здравейте,
и аз бях така , но ям Активиа Натурална всеки ден.Освен това Активиа има истинска закваска от  Lactobacillus Bulgaricus/дано правилно сам го написала/ Аз сам в 11 г.с. Болките и подуването спаднаха, а и ходя до тоалетната много редовно и без напани.
Успех!

# 6
  • Мнения: 1 183
подбирай храната, във форума има доста съвети които магат да са ти от полза
И моя съвет е такъв,храни се здравословно Peace

# 7
  • Мнения: 2 271
Ограничи бобовите  и зелените(салати,суров спанак) храни,както и прясното мляко.да края на 3-ти месец тези симптоми сами ще изчезнат и пак можеш да си хапваш всичко!Леко бременеене!

# 8
Прясното мляко ли? Защо?
На мен малко от портокаловия фреш ми се ходеше до тоалетна много.

# 9
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей ,Omnia.Аз съм бременна за втори път и съм почти в пета седмица.Коремът ми се поду още преди очакваната менструация и все още си е така-все едно че съм бременна в шести  месец.Много е неприятно,още повече че не искам още да споделям за бременността си с близки и приятели,тъй като е още рано. Имам голям проблем с дрехите,тъй като нищо не ми става ,освен анцузите Crazy.Така че,това е положението. Sick

# 10
  • Мнения: 6 164
Добре дошла в клуба и честита бременност  bouquet , дано това ти е единствения проблем и скоро отшуми! Hug Яж по-често и по-малко, ще ти е от полза и за гаденето, което скоро може да те почне, без много храни, които ти подуват корема. Другите са те посъветвали, но аз не мога да ти кажа кои храни, за всяка е индивидуално. Аз например от бобови не се подувам, нито от зеле, но пък от пържени картофи - ела виж какво става! Crazy

# 11
  • Мнения: 326
Честита бременност!  bouquet На първо време яж по-леки храни и не много вечер. И аз бях така, но като спрях да унищожавам огромни количества  - вечер спях по-добре. На сутринта си наваксвах с храната, но избягвах пържено, мазно, пикантно. После ме нападнаха киселини, но момичетата от форума ме посъветваха да си намеря Талцид и се оправих... На теб леко бременеене и ти желая едно такова мъниче

# 12
  • Мнения: 1 196
Честито и от мен!!!
Според мин,това което ти се случва е напълно нормално.Аз ако хапна малко повече  и ми е трудно да дишам направо.Но както другите мами са писали - това е положението! Wink

# 13
  • Мнения: 161
честито и от мен,лека и безпроблемна бременност Grinning.този проблем май засяга повечето бременни.забележи кои храни ти действат така и като ги избягваш,положението ще се нормализира.при мен беше така с млякото,зелето,бирата.успех Peace

# 14
Благодаря ви за полезните съвети!  Hug
и аз на вас пожелавам лека и изпълнена само с приятни емоции бременност! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт