Фитнес след секцио кога?

  • 1 945
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 322
Здравейте на всички майки Wink,аз съм мама Теди,
Имам едно питане от както съм родила второто си детенце момченце минаха вече цели 17 дена,мога ли от 20 ден след операцията да започна фитнес със инструктор.Някоя от вас започвала  ли е толкова рано,процедури за разкрасяване,на мен ми остват още 9кг да въстановя.В повечето книги пище че раждалите жени със секцио могат да почнат физическо натоварване след 3 месец,ама аз до 3 месец хич не мога да чакам направо се ужасявам като се видя,така лекичко закръглена Cry
Ясно ми е че коремни преси не мога да правя,но пък лек фитнес според мен би било много хубаво,а и не е лошо за 1 час всяка една от нас да може да се разтовари и да сама със себе си Peace

# 1
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
В никакъв случай, много е опасно! Ако те интересува защо точно, ще ти обясня!

Фитнес с каквито и да е тежести, тичане, скачане и всякакви видове тръскане чак след 6 месеца!

След 20 ден отиди на преглед и, ако ти позволят, започни леки коремни преси. Колкото и да не ти се вярва, те са много по-безобидни от тежестите.

# 2
  • София
  • Мнения: 301
И аз родих второто си момче със секцио. Моят доктор ми каза докато не станат 6 седмици от операцията и не отида на контролен преглед - никакъв фитнес, никакви упражнения, никакъв секс дори Wink. И аз бих те посъветвала същото - изчакай си прегледа след раждането и говори с доктора си. Аз лично не бих рискувала толкова рано с фитнес - все пак това си е коремна операция...  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 813
Аз тренирах с една мацка,която беше родила преди 2 месеца със секцио.
Караше велоергометър,правеше крака,ръце,но без преса  Peace

# 4
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Много е рано. Чак пък от 20- ят ден...защо бързаш толкова? На мен ми казаха до 3 месец, никакво тежко и никакви усилия, можело да ми отвори операцията, което е нормално. И от 3 до 6 месец по- леки натоварвания и тренировки може. Изчакай поне прегледа.

# 5
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Отварянето на операцията е най-малкият проблем.

По принцип всички вътрешни органи са обвити от ципа, всеки орган си има т.нар. джоб от ципа, който го държи на мястото му да не се свлече от скачане и прочие земни притегляния. Та по време на операцията тези ципи се режат или се накъсват или нещо такова... та, за да се възстановят напълно са им нужни 5-6 месеца. Ако започнеш да тичаш, скачаш или да се напъваш с тежести по-рано може да се изсипеш, т.е. органите ти да заемат други места, а не полагащите им се...

Това е основният проблем!

Наблегни на бързото ходене - аз с него свалих вече 7 кг и с малко ограничения, разбира се. Но най-важното е, че ужасните гроздове от целулит по краката ми и дупето, които бях натрупала по време на бременността се стопиха и макар че съм все още мюдоста пълна мога да се похваля с много добри крака и дупе.

За корема е друго, той и от самосебе си се прибира, но и с коремни преси можеш да помогнеш. Започни с 5 броя, а утре направи 2 серии по 5 и така увеличавай по малко всеки ден...

Успех!

# 6
  • Мнения: 253
Teodora - Браво че толкова бързо се възстановяваш и си така добре организирана с две деца, че и за фитнес имаш време! обаче - категорично си мисля че трябва да имаш повече респект към себе си и тялото си и да си дадеш време да се възстановиш. Кг са ти най малкия проблем! Предполагам не си ги сложила за 17 или 20 дни. Освен това всяка жена а и бременност е различна. Тялото ти има нужда от време,за да придобие пак предишната си форма - поне 6 месеца след раждането! Дай му поне възможност!
А за да се разтовариш  и да си сама има много други начини!

# 7
  • Мнения: 2 897
Честито бебче!
Мисля,че трябва да почакаш поне 5 месеца,преди да започнеш да правиш по-натоварващи упражнения,опасно е  Naughty
Ти имаш ли намерение да кърмиш,ако да,то не се препоръчват интензивни физически упражнения,пести си енергията...
Има време и за фитнес,до тогава можеш да съчетаеш по-умерени и леки упражнения(разбира се под контрола на гинеколога ти като за начало)и умерен режим на хранене(теми колкото искаш по този въпрос)Не се тревожи толкова за излишните килограми,покрай бебето бързичко ще го свалиш Peace

# 8
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
И аз след операцията нямах търпение да почна да работя върху тялото си.
Моят съвет е да послушаш препоръките на лекарите, те най- добре знаят кое е добре за теб и кое не. Сега все още докато времето е хубаво яхвай количката и тръгвай на разходки, аз първите 2 месеца навъртах по 7-8 км. на ден, чувствах се страхотно.
На  мен лично лекарката ми разреши всякакви спортове, в то това число фитнес и коремни преси 2 месеца след операцията. Отначало почнах с тае- бо и пилатес, а после и фитнес, около 3-4 месеца след раждането, не помня вече.
Както и друг път съм писала- всичко е строго индивидуално и при всеки е различно.
Успех Hug

# 9
  • Мнения: 107
След 40 дни. Приятелката ми нямаше търпение да свали 30-те килограма, които натрупала за 9 месеца и искаше да тръгне на фитнес 10 дни след раждането, /секцио раждане/но не и позволиха... 
Минаха три месеца от как е тръгнала на фитнес и изглежда перфектно!

# 10
  • София
  • Мнения: 225
Не ходя на фитнес но правя упражненията на Синди Крауфорд( всички) поне 3 пъти в седмицата.Родих за втори път секцио преди три месеца правя упражненията от един месец. Не мисля че можех да изчакам 6 месеца. Просто е строго индивидуално, ти как се чувстваш и как заздравява раната, а и как е направена операцията. Успех Wink

Общи условия

Активация на акаунт