Диета за разстройство?

  • 8 932
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 809
От 5 дена сме със силно разстройство. Караме на солети и обикновени бисквити, но Стефчо вече отказва да ги яде и го разбирам напълно. Давайте идеи, че се изчерпах.

# 1
  • Мнения: 8 585
Само солети?
Захранете детето с нормални храни.
Разредете за два, три дена млякото.
По принцип диария повече от два дни изиска посявка на изпражнения.

Диетите пролонгират обикновените детски диарии и затова не се правят.

# 2
  • Мнения: 702
Супа от моркови, ябълки- съдържат пектин който действа затягащо, пюре от шипка, чай от шипка, ориз, оризова каша, сок на Хип ORS200 и ако решиш прахчета Хидрасек.

# 3
  • Мнения: 2 082
Birdie използвам темата да те попитам нещо.синът ми 10г-от 2-3 седмици има разстройство.ходи по веднъж на ден и не е супер рядко.за това време само веднъж му беше нормално и веднъж прескочи един ден.драстични диети не съм правила.днес се обадих на личната и ми изписа лактофлор и дуспаталин за нормализиране на чревната флора,както и диета.ти какво би ме посъветвал и възможно ли е това разстройство да е свързано по някакъв начин с алергия-през това време два пъти му излизаха пъпки от храна и всяка сутрин духа по една кърпа сополи,които вече мисля че са алергични защото през деня не е хремав.така е от няколко години

# 4
  • Мнения: 8 585
Супа от моркови, ябълки- съдържат пектин който действа затягащо, пюре от шипка, чай от шипка, ориз, оризова каша, сок на Хип ORS200 и ако решиш прахчета Хидрасек.
Не това!
Нормално хранене за детето-както предишната му диета.

# 5
  • Мнения: 8 585
Birdie използвам темата да те попитам нещо.синът ми 10г-от 2-3 седмици има разстройство.ходи по веднъж на ден и не е супер рядко.за това време само веднъж му беше нормално и веднъж прескочи един ден.драстични диети не съм правила.днес се обадих на личната и ми изписа лактофлор и дуспаталин за нормализиране на чревната флора,както и диета.ти какво би ме посъветвал и възможно ли е това разстройство да е свързано по някакъв начин с алергия-през това време два пъти му излизаха пъпки от храна и всяка сутрин духа по една кърпа сополи,които вече мисля че са алергични защото през деня не е хремав.така е от няколко години
Това са т.нар. "нестабилни изхождания".
Не е диария (това, което описвате).
Прегледайте какво хапва извън дома.
Ограничете шоколада и подобни.
Възстановете нормалното му хранене-без "леки", "умерени" и т.н диети.
Междувпрочем, такъв вид изпражнения има често и при едностранни ограничения в диетата-тоест "подсилване" на определен тип храни за сметка на други.

Аз лично не предписвам и не обичам лекарства от рода на "Ентерол" и подобни...
Няма какво да се->> "нормализиране на чревната флора".
Тя сама си се нормализира с нормалното хранене (за обикновените диарии, става въпрос).

# 6
  • Мнения: 102
Защо не, за диетата? Моето синче също е с разстройство от 3 дни и аз също го ограничажам от нормалните манджи, яде ориз, попара, пие компот от дренки и т.н. Давах му също Ентерол. Преди месец и половина беше така и се оправи за около седмица. Защо не е полезна диетата Birdie ?

# 7
  • Мнения: 2 082
много си бърз-благодаря.извън къщи яде хамбургер с шунка,а шоколад не яде.аз почти нищо не съм ограничила,освен прясно мляко например.3 седмици не е ли доста дълго време и не трябва ли да правим някакви изследвания.а от лактофлора има ли смисъл въобще.аз по принцип избягвам да давам лекарства още повече ,че в него има аспартам за подсладител.

# 8
  • Мнения: 8 585
Защото диетите пролонгират (удължават) диарията. Как?

Липсата на храна в червото разстройва нормалната му флора и влошава и без това съществуващите вследствие диарията нарушения. Започва колонизация с необикновени "микроби", ферментация, продукция на газове, раздуване, нарушения в кръвоснабдяването от това, и нещата още повече се влошават и удължават.
Навременното захранване възстановява нормалната флора по естествен начин и това действа защитно на червото.

Ако чакаме с "Ентерол" да стане нещо... имаме да чакаме много.

# 9
  • Мнения: 8 585
много си бърз-благодаря.извън къщи яде хамбургер с шунка,а шоколад не яде.аз почти нищо не съм ограничила,освен прясно мляко например.3 седмици не е ли доста дълго време и не трябва ли да правим някакви изследвания.а от лактофлора има ли смисъл въобще.аз по принцип избягвам да давам лекарства още повече ,че в него има аспартам за подсладител.
Аз бих Ви посъветвал да дадете една посявка на изпражнения.
Можем да усилим ябълките, да спрем млякото (и кисело) са два, три дена.
Хапват разни снакс и чипс, или подобни неща... по всяка вероятност...

# 10
  • Мнения: 2 082
благодаря   bouquet

# 11
  • Мнения: 702
Супа от моркови, ябълки- съдържат пектин който действа затягащо, пюре от шипка, чай от шипка, ориз, оризова каша, сок на Хип ORS200 и ако решиш прахчета Хидрасек.
Не това!
Нормално хранене за детето-както предишната му диета.

Коя предишна диета, че нещо не те разбрах? newsm78 Против си всичко което съм изброила ли?

# 12
  • Мнения: 8 585
Нормалното хранене-това, което детето е имало преди епизода с диарията.

# 13
  • Мнения: 702
Нормалното хранене-това, което детето е имало преди епизода с диарията.


Идеята ми беше да се наблегне на тези храни. Ябълките и морковите съдържат пектин, който има силно запичащто действие. Сам ти препоръчваш ябълките. Така както си ме цитирал изглежда, че небива да се дава това което съм изброила.

# 14
  • Мнения: 8 585
Ако дадете препоръки за тясно определени храни майките дават само тях-а това не бива.

Общи условия

Активация на акаунт