Признаци за пневмония

  • 2 002
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 103
Моля напишете какви са признаците?

# 1
  • Мнения: 2 700
Доколкото знам, без личен опит, ниска температура - 37,5 /може дори и без температура/, бодеж в дробовете, изпотяване и естествено кашлица. Понякога на слушалка не се разпознава и е добре да се направи снимка.

Последна редакция: пт, 20 окт 2006, 13:13 от solaris

# 2
  • Мнения: 5 577
Solaris, изкара ми акълеца.  Confused

# 3
  • Мнения: 5 103
уф и на мене, изпотихме се, нямаме кашлица обаче newsm78 еб.. ма..та май покашля леко ама тя като се задави го прави често, ох ужас.

# 4
  • Мнения: 5 577
А Мимка, много сте малки, да не съм чула.  Naughty

# 5
  • Мнения: 2 700
Не се самонавивайте. Не съм лекар. Опитът ми е само с мъжа ми, който два пъти е карал такава пневмония. При децата не знам как е, защото не ми се е случвало и дано не ми се случи baby_neutral

# 6
  • Мнения: 408
На мен неонатолог ми е казвал, че на такава възраст няма пневмония без Т. А пък малката й преписаха пневмония без да е имала Т и съвсем жизнена. Къде е истината-кой да ти каже?
А вие защо решихте, че може да има пневмония. Само една кашлица не мисля, че е признак.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Моля напишете какви са признаците?

ако имаш съмнения, заведи си детето на дет. пулмолог.

# 8
  • Мнения: 6 315
Йоан като направи пневмония поддържаше страшно висока температура, кашляше много, но на слушалка нищо не се чу - в болницата направиха снимка и тогава се установи, че има пневмония и то в начален стадий.

Ако имаш съмнения просто идете на лекар.

Ето симптомите, които варират в зависимост от възрастта и причинителя на пневмонията:

    * температура
    * втрисане
    * кашлица
    * необичйно учестено дишане
    * тежко дишане или хриптене
    * затруднено дишане, което кара ребрените мускули на детето да се свиват (когато мускулите под гръднич кош или между ребрата се свиват навътре при всяко вдишване)
    * повръщане
    * болки в гръдния кош
    * коремни болки
    * занижена активност
    * липса на апетит
    * в крайни случаи синкав или сив цвят на устните и ноктите.

Преписах го от тук: http://www.kidshealth.org/parent/infections/bacterial_viral/pneumonia.html

# 9
  • Мнения: 420
Моя син кара пневмония миналия месец ,имаше само висока Т и беше много отпаднал.Не кашляше и не се чуваше на слушалка,видя се на снимка.Излекува се със Зинат

# 10
# 11
  • Мнения: 409
Много характерно за пневмонията е усилена кашлица през ноща, а по-рядка през деня!

Дано не е пневмония!

Последна редакция: пт, 20 окт 2006, 14:48 от КераЦудка

Общи условия

Активация на акаунт