Меню за рожден ден

  • 4 662
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 294
Много моля за малко помощ. Съпружеството има рожден ден на 7-ми. Давайте идеи - кой, каквото се сети /салати, основно, десерт/, че искам да направя нещо, което не съм правила. За предпочитане е основното да е с някакво месо, щото иначе пита дали е наказан за нещо:Simple Smile))
Аз естествено ще следя и темата за Йорданов ден, може нещичко и от там да си харесам.


Поздрави и благодаря на всички!

# 1
  • Мнения: 3 251
И аз се стягам за рожден ден утре!
Започвам с ядки,салата "часовник"на Бижу1/ще я разрежем като торта и на всеки да е сервирано парче/,по масата разни мезета,
за предястие: паниран хек със сос/ от майонеза+кис.мляко +вегета/
за основно:шницели,но нямам идея за гарнитурата!?!?
десерт-торта и сладолед

# 2
  • Мнения: 246
Цитат на: Нина
салата "часовник"на Бижу1/


как се прави, моля те ми кажи или ми покажи от къде мога да си взема рецептата.

# 3
  • Мнения: 294
много е хубав часовника, аз го правих за Нова година. Ето рецептата:


Необходими продукти

1 кг картофи
3 бр. яйца
3-4 бр. кисели краставички
1 бр. червена чушка
50 г грах
250 г майонеза
маслини
сол

Картофите се сваряват, обелват и намачкват. Прибавят се твърдо сварените и нарязани или настъргани яйца, ситно накълцаните кисели краставички, майонезата и сол на вкус. Сместа се разбърква добре, изсипва се в голяма чиния и се украсява като часовник - от нарязаните на лентички маслини се правят цифрите (римски), от чушката се взимат 2 тънки резенчета с различна дължина - за стрелките, като се разполагат, така че часовникът да сочи 11:50, а за рамка се нареждат зрънца от сварения грах.

# 4
  • Мнения: 246
Цитат на: slato
много е хубав часовника, аз го правих за Нова година. Ето рецептата:


Необходими продукти

1 кг картофи
3 бр. яйца
3-4 бр. кисели краставички
1 бр. червена чушка
50 г грах
250 г майонеза
маслини
сол

Картофите се сваряват, обелват и намачкват. Прибавят се твърдо сварените и нарязани или настъргани яйца, ситно накълцаните кисели краставички, майонезата и сол на вкус. Сместа се разбърква добре, изсипва се в голяма чиния и се украсява като часовник - от нарязаните на лентички маслини се правят цифрите (римски), от чушката се взимат 2 тънки резенчета с различна дължина - за стрелките, като се разполагат, така че часовникът да сочи 11:50, а за рамка се нареждат зрънца от сварения грах.



много ти благодаря
Веднага ще я направя

# 5
  • Мнения: 3 251
Мама Фани,закъснях ,че имах ангажимент но гледам ,че Слато ти я постнала-за нея става въпрос.Само ще я направя на редове и ще добавя малко колбас-най-вероятно шунка наситнена.Аз за по-лесно ще ползвам тортена форма,от тези дето се "разкопчават" и отгоре ще сложа на 2 часовника,че мъника става на 2 годинки.

# 6
  • Мнения: 5 500
1. Салата - зеле с моркови, бобена
2. Мой си специалитет - начукани пържолки, овкусени с розмарин - малко, чубрица, червен и чер пипер, сол, кимион се нареждат в гювеч с 1 ч. ч. булгур, една почистена и нарязана на ситно глава чесън и малко вода и 1/2 чаша вино и се забравя във фурната за около 3 часа.
3. Няколко вида сирена за мезе - синьо, бри, топено.
4. Домашна торта - мъж ми много я обича, платките са кексово тесто, а крема е млечно-яйчен, отгоре се поръсва с орехи. Ако ви интересува точната рецепта ще я напиша.
Друго - ядки, алкохол, безалкохолно, вино и бира, всичко друго ми се струва безмислена умора на домакинята, това е достатъчно. А пък и има готови салати тъй, че това може да си го спестите.

# 7
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Цитат на: AFRODDITA
1. Салата - зеле с моркови, бобена
2. Мой си специалитет - начукани пържолки, овкусени с розмарин - малко, чубрица, червен и чер пипер, сол, кимион се нареждат в гювеч с 1 ч. ч. булгур, една почистена и нарязана на ситно глава чесън и малко вода и 1/2 чаша вино и се забравя във фурната за около 3 часа.
3. Няколко вида сирена за мезе - синьо, бри, топено.
4. Домашна торта - мъж ми много я обича, платките са кексово тесто, а крема е млечно-яйчен, отгоре се поръсва с орехи. Ако ви интересува точната рецепта ще я напиша.
Друго - ядки, алкохол, безалкохолно, вино и бира, всичко друго ми се струва безмислена умора на домакинята, това е достатъчно. А пък и има готови салати тъй, че това може да си го спестите.


Незнам Afroddita, дали ще го прочете, ама тази торта мноого ме вдъхнови , така че моля, ако имаш време и желание - дай рецептата Stuck Out Tongue

# 8
Цитат на: slato
много е хубав часовника, аз го правих за Нова година. Ето рецептата:


....
Наистина е вкусотийка, освен че има и вид
Ето как изглеждаше моя тази година Grinning

# 9
Афродита, давай рецептата за тортата.
Като малка много обичах такава - една комшийка я правеше.
Мъжо знам, че няма да я яде (той обича шоколадови само) , но пък така ще има повечко за мене Laughing  Laughing  Twisted Evil

# 10
  • Мнения: 163
салата: бобена, зеле, морковена с кълнове, майонезена с макарони, салата със синьо сирене /рецептата съм я дала в "Салати"/, мидена салата
предястие - панирани пилешки крилца /ползвам замразените на Happy и само за 10 минути изпържвам във фритюрник/,  пълнени гъби
основно - панирани пилешки филета, пържоли в гърне, заек със сметана
десерт - торта от сладкарница "НЕДЕЛЯ"
ядки - царевица, сурови бадеми

Но у дома по принцип наблягаме на салатите и затова когато имам гости предлагам поне 5 вида салати.

Общи условия

Активация на акаунт