Шпионски програмки или как параноята разтресе и мен ...

  • 1 961
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
Който ми е чел постинги по темата,може би е забелязал,че винаги съм се отнасяла с лека насмешка към конспирацията изобщо...
Предисторията е следната...Ще се  опитам да бъда кратка,доколкото е възможно.Живея в Онтарио и тук наскоро имаше индиански протести,свързани с техни свещени земи.В моите очи индианците са прави и това не е само заради отдавнашната ми слабост към тях.Това не е толкова важно...Индианците барикадираха важен път,имаше размирици,леки сблъсъци с полицията,дори един индианец беше убит.Включих се в една петиция и подписка в подкрепа на техните искания.Писах и в няколко форума,където се обсъждаха техните интереси.На компютъра си събрах някои документи и адреси,свързани с проблема,който се превърна в национален и чака разрешението си от Канадското правителство.
Днес реших да прегледам страницата на една неправителствена организация на доброволци,подкрепящи исканията на индианците.
Страницата вече не съществува.Днес забелязах,че не съществува и папката на моя компютър,която носеше името на размирната област...
Възможно ли е,с шпионски програми или Троянски коне да се влиза в компютър,посещавал определени адреси и да се изтрива инфо по дадени ключови думи?Всъщност въпросът ми е реторичен... Предполагам,че всичко е възможно.
Истина е,че за един кратък период имахме проблеми с компютъра и той постоянно блокираше.Преинсталирахме го,но изключвам възможността папката да се е затрила тогава.Нищо друго не ми липсва...
Все още съм под емоционалното въздействие на случилото се. Чувствам се и леко омърсена,все едно някой се е ровил в бельото ми.
Нямам страхове,но цялата история ми изглежда много гнусна,в случай че папката не се е затрила по някакви други неведоми пътища...
За сетен път си давам сметка,в какъв свят живеем и в действителност,с колко малко свобода разполагаме.Всъщност останала ни е само "удобната" свобода,"неудобната" се изтръгва из корен...
П.П.Темата я пускам по-скоро като повод за размисъл.Не виждам дори,какво може да се дискутира по въпроса...Ще се опитам да се свържа с някоя от организациите,та дано успея да разсея тези съмнения.Сякаш,ще съм по-доволна да разбера,че световната параноя е заразила и мен...

Последна редакция: пт, 20 окт 2006, 08:49 от niara

# 1
  • Мнения: 1 813
Аз влизах преди с  "RADMIN",но само в локалната мрежа успявах.
Иначе да ти се рови в компа е лесно.
На мен редовно познати ми бърникат,гледат ми докато пиша в ICQ,четат си,снимките ми вземат  Rolling Eyes
Не ми прави впечатление вече.
Върха на наглостта беше едно време като ползвах mIRC и виждах как се пише от ника ми докато не барам клавиатурата  Joy
Просто не оставям нищо важно и компрометиращо на харда - на дискове или ако нямам време - в пощата  Peace

# 2
  • Мнения: 281
Леле  ooooh! Потресена съм че това е възможно  #Cussing out Аз не съм много наясно с компютрите Embarassed и прочетеното ме шокирва Crazy

# 3
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Въобще и не се съмнявам.
Нашият телефон в София винаги е бил подслушван и е все още. Там е по-лесно да се разбере. Така че, защо не и компютър?

# 4
  • някъде там
  • Мнения: 1 465
'леки сблъсъци с полицията,дори един индианец беше убит'

Кефиш ме. Тайни няма, скоро и мислите ще са известни. Тогава ще знам коя ме иска и на коя не и стиска. Grinning

 Има си хас Жорко да не се изкаже неподготвен ooooh!
Определено съм чувала, че всеки може да ти влезе в компа.Освен това с един познат се хванахме на бас, че не може да ми разбере паролата на пощата.Уви обаче за голямо мое съжаление аз изгубих, т.е. той ми каза паролата ми  Sad
Просто се убедих, че всичко е възможно.

# 5
  • Мнения: 1 114
И аз бих се почувствала така на твое място. 
А има ли някакъв начин да се разбере, че някой е "бърникал" из компютъра ти?

joro, не загрозявай темата с тъпите си коментари. ако ме разбираш... светът не се върти около теб Twisted Evil

# 6
  • Мнения: 822
аХ'Не!,ясно ми е,че има програми за сканиране на файлове,разчитане на инфо и препращане на лични данни,но честно не знаех,че може да се изтриват файлове просто ей така ...
Наистина съм назад с материала... Mr. GreenА сега прочетох,че такива програми могат да се инсталират на PC и с легално закупен software,тоест те се съдържат в него ( съвсем не само с рекламна цел) и не е необходимо да сърфираш в опасни сайтове,за да си ги вкараш в компа...
Малко е смешно,защото в случая инфото не е толкова важно(не касае националната сигурност примерно Laughing),просто става дума за проблем,свързан с доста парични инвестиции,и някой да тръгне да се занимава с въшкарски истории... newsm78Ами смехотворно е,но вече и аз нищо не изключвам като вероятност...Все пак подобни средства е добре да се използват в борбата с педофилията примерно,но както и да е...
Казваш,за важни неща използваш пощата си,но от прочетеното днес оставам с впечатление,че и тя не е изобщо защитена...
Май остава само варианта,"да не ходим в гората"... Rolling Eyes
Теа,не зная и честно,не ме интересува...Сигурно има начини.Новите версии на подобни програми не се откриват толкова лесно.Имам антивирусна,но тя не открива spyware.А и сякаш не виждам смисъл и в инсталирането на anti-spyware.Който иска да влезе,пак ще го направи... Tired

# 7
  • Мнения: 2 959
Ниара, а имаш ли инсталиран Firewall / Zone alarm има free version/, ако имаш и е правилно конфигуриран не би трябвало да има достъп до твоето ПС отвън? Освен това има свободни програмки които могат да следят какви процеси са активни в машината Ти и кои използват мрежата. Целувки за Алекс и дано теорията Ти за световната параноя не се окаже вярна! Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 3 164
Много гадно, наистина Sad не съм очаквала , че това е възможно(да ти ровят из РС-то) Shocked

п.п.   bouquet за начинанията ти относно правата на индианците.стара любов са ми те Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 772
Има там в настройките и една отметка за разрешен достъп до твоя компютър погледни да не би да си я метнала по грешка. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 978
Асоциацията ми по темата е с The Matrix.

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Преди време гледах един документален филм за Германия......в него се говореше за кражбата на лична информация.имало някаква голяма фирма , чиято дейност била да записва абсолютно всичко от компютрите на хората.всичко, което пишат.накрая се сглобява една пълна картина за човека.....много банки и други фирми купували тази информация от фирмата, когато някой си подаде документи за кредити и по такъв начин преценяват дали става.........човека, който правеше разследването , отиде до някаква фирма да попита откъде имат информация за него......било тайна......така и никой не си призна, завъртяха го в един кръг.......

Така, че изобщо не си параноичка.........интернет шпионажа е шпионажа на нашия век  Rolling Eyes

Внимавайте какво пишете .......

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Компютъра на тази фирма заема едно хале........

# 13
  • Мнения: 1 492
Според мен са проследили ІР -тата, от които са се посещавали тези сайтове и са влизали да трият информация. Странно, но всичко е възможно.

# 14
  • Мнения: 2 491
Ето ви един откъс от р-а на Филип Финч "Лице в лице". М/у другото е много хубав и ако някой иска може да копирам линка
"ЛИЦЕ В ЛИЦЕ"-Един гениален психопат избира своите жертви сред тишината на компютърните мрежи... до момента, в който се изправя срещу по-могъщ противник с псевдоним "Аватар". "Аватар" получава по електронната поща "невинна" на пръв поглед компютърна игра, която е написана така, че да съобщи телефонния му номер на тайнствения си създател - някой, който го е набелязал за поредната жертва...

Ето и откъса:
Беше заспала дълбоко, когато неканеният гост тихо проникна в мъртвите часове между полунощ и заранта.
Жената живееше сама. На метър и половина от мястото, където спеше, се намираше малка ниша, която използваше като офис, макар персоналният компютър и лазерният принтер да заемаха по-голямата част от бюрото.
Откъм компютъра се долавяше специфичният звук на бързото въртене на плочите, запечатани в твърдия диск, към който се наслагваше лекото бръмчене на малкия охлаждащ вентилатор.
Съединителен кабел свързваше модема* (* Устройство за връзка между компютър и телефонна линия - Б. пр.) на компютъра с телефонната розетка. Точно тук проникна натрапникът.
В 2:00 след полунощ телефонно повикване осъществи безшумна връзка с компютъра. Жената така и не усети нищо. Не че се бе случило кой знае какво: една малка червена лампичка, индицираща обръщение към твърдия диск, примигна няколко пъти и се чу приглушено изщракване.
Някой използваше компютъра. Някой - на много мили от това място - се бе пресегнал като с ръка и бе поел контрол над него. Жената продължаваше да спи.
Още преди време тя бе приела присърце идеята, заложена в компютъра. Не се бе и опитвала да си обясни чудото, което той представляваше. Беше открила за себе си, че може да го използва за много задачи: водене на кореспонденция, анализ на диетата, контрол на разходите, изплащане на сметките.
А между другото му бе поверила и някои от най-съкровените си тайни, някои най-интимни подробности от живота си. Бяха съхранени на твърдия диск и тя вярваше, че са защитени от чужд поглед.
Тайнственият гост се захвана за работа именно от това място. Прегледа набързо справочника на диска и започна да копира избрани файлове. Образно казано, лакомо започна да поглъща тайните й.
Дискът леко бръмчеше и едва чуто прещракваше.
След около петнайсет минути всичко стихна. Връзката беше прекъсната.
Жената спеше, без да знае, че е изнасилена... В най-истинския смисъл на думата...

Общи условия

Активация на акаунт