Ксилометазолин може ли за дете на 1 год. и половина?

  • 2 369
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 397
Педиатъра не вдига телефона  Close На листофката пише за деца над 2 год.  Rolling Eyes

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз не бих ги сложила на детето си.
За какво са ти изписани. Всички тези капки само облекчават симптомите - не лекуват, а пораженията които нанасят са много големи. Защо не пробваш с мехлемчето Nisita.

# 2
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
0.05% концентрация се дава на деца от 2 до 12г, по една капка на ноздра, два пъти в денонощието. След 6 г. може и по 2-3 капки. Давала съм под 2 год. Embarassed, разреждам с малко физиологичен р-р до около 0.025%. Много рядко слагам тези капки, в най-тежки случаи, за не повече от 2-3 дена.

# 3
  • Мнения: 2 082
може по една капка 0,05 ако е запушено нослето и не може да спи спокойно,но не са за предпочитане.олинта са също ксилометазолин

# 4
  • Хасково
  • Мнения: 726
ако има хрема по-добре Мукосептонекс Е или Виброцил, а ако просто е запушено носле -Низита, Стеримар.

# 5
  • Мнения: 6 461
Мисля че за мъничките е по добре  Мукосептонекс или Резоксим .
Ксилометазолин не слагам на децата ми.

# 6
  • Мнения: 2 082
Mукосептонекс Е има и ефедрин (в случая го използват като назален деконгестант).Не се препоръчва на малки деца и хора с високо кръвно

# 7
  • София
  • Мнения: 7 033
По- добре Виброцил.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Може.
Разреди го 1:1 с физиологичен р-р и тичай да облекчиш детето си  Peace

# 9
  • Мнения: 216
защо не опиташ с нещо по-безобидно като sterimar или nisita. най-хубавко би било педиатъра да вдигне тел. ,когато ти трябва Peace

Общи условия

Активация на акаунт