Компрес от зеле?

  • 6 243
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 181
Момичета, извинявайте обаче нямам време да търся стари теми, че малкия е ужас.
От няколко часа ме боли гърдата, като на запушен канал, обаче не напипвам нищо.
Пих 3 лецитина, знам, че помага компрес от зеле. Как се прави?
Просто се взима листо и се слага в сутиена ли?
От какво може да е тази болка, стандартните неща ли да прилагам?
Не ми се е случвало откакто ми се регулира кърмата, освен това като суче ме боли Cry

Последна редакция: чт, 19 окт 2006, 19:58 от kleo_80

# 1
  • Мнения: 942
Вземаш няколко листа от зеле, махаш голямата жила, измиваш листата отрязваш дупка за зърното и слагаш листа зеле.А също съм чувала и друг вариант - вземаш листа от зеле, смачквате ги с точилка докато им изкараш сока от жилите и си правите компрес с него. Ама колко са ефективни -незнам newsm78

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Листата преди това се слагат в хладилника и охладени се налагат около ореолата. Но компресите от зеле не намалят ли отоците в гърдите и да намалят кърмата Rolling Eyes
Защот не пробваш с горещ душ и да се цедиш в банята направо....или кърпи нагорещени налагай гърдата.

П.П до къде стигнах и аз...пасивната кърмачка да дава съвети Mr. Green

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Мисли за запушен канал, нищо, че не го напипваш. Болката при сукане също е сред признаците за запушен канал.
Стандартните неща, да - Затопляне, Масаж, Изпразване на гърдата, Почивка.

Зелето - изрязва се дебелата жила; нацепва се леко тук-там с върха на ножа; изрязва се дупка за зърното и се увива в сутиена. Помага срещу напрягане и отоци. Може да се охлади в хладилника преди това и да облекчи също.

# 4
  • Мнения: 4 181
Благодаря ви много за бързите отговори Hug
Сложих зелето Mr. Green
Още лецитин може ли да пия днес или утре пак 3?
А това зеле колко време може да седи така, кога да го махна и кога да слагам пак newsm78

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Лецитин може 5-6 на ден - ударна доза, докато се оправи положението. После плавно намаляш дозата, можеш по 1 да пиеш профилактично още 1-2 седмици след оправянето.

Зелето - 30 минути до 2 часа. Като се оправиш - спираш да го слагаш.
Слагаш след кърмене и/или изцеждане.

# 6
  • Мнения: 4 181
мерси Бу  bouquet
Вече я усещам буцата Confused, дано да мине бързо, че като засуче ще ми изскочат очичките Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт