Повръщане след оригване

  • 8 916
  • 31
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Здравейте мами.Моето беб4е е на 40 дена и не мога да разбера дали е нормално като се оригва и да повръща.И какво количество е нормално да повръща.При вас как беше.Благодаря предварително. Embarassed Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 448
Моя до 8-9 месечен връщаше храна, клапата на стомахчето им е незряла и често така се получава. Ако детето наддава добре и е в обичайното си състояние няма страшно! Каквото и да ти пишем тук във форума, най-добре се посъветвай с педиатърката, тя ще ти обясни най-добре   bouquet

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Ами най-вероятно е сукало много бързо и му е влязло повечко въздух, а може и да е попреяло и излишното да си излиза.
Големия ми син повръщаше много докато не мина почти само на твърда храна, но въпреки това наддаваше чудесно.
Бебо повърна наскоро на фонтан ( изкара ми ангелите! ), защото се нахрани много бързо и пое много въздух.
Какво да се прави...Нали майките трябва да имат бели коси някой ден, и децата се грижат за това     Crazy

# 3
  • София
  • Мнения: 3 644
Сина ми повръщаше до 6 месеца-понякога и на фонтан
След оригване -също-уж го оригвах да не повръща...
Аз лично не давах вода след като е изпил млякото- забелязах че като пие вода-винаги повръща
Понякога е повръщал и много- но наддаваше около килограм на месец-така че не се притеснявай ако наддава нормално
 Hug

# 4
  • Мнения: 2 567
И моята като новородена, та и до по късни месеци повръщаше след ядене. Някога по малко, друг път на фонтан, като и излизаше мляко дори и през носа.
Страшно се панирах, но личната ни лекарка каза, че било от преяждане и с това се приключи. Повръщането обаче продължи и аз все така си се патках, въпреки че Бети си наддаваше много добре. Докато в един момент спря. Може би като мина на по твърда храна.
Най-добре е да се консултираш с педиатъра си, за да си спокойна.

# 5
  • Мнения: 344
Зависи колко повръща. Ако повръща много и на фонтан, задължително трябва да се консултираш с педиатъра на детето. Ако връща малко мляко /10-20 мл примерно/, няма страшно и е нормално!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 368
Мисля че няма за какво да се тревожиш.При нас се получава същото нещо.Педито ми каза,че или е от преяждане или по време на хранене гълта много въздух.

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Много ви благодаря за успокоението.На първата консултация беше наддала 1.200,така че значи всичко е наред.Исках просто да се убедя че се случва на всички бебоци за да спра да се шашкам baby_neutral Joy

# 8
  • Мнения: 1 030
Май при много бебета е така. И при нас беше така, дори все още понякога след хранене повръща по малко, друг път по повечко. Но наддава добре, а това е важно. Ако повръща почти всичко, трябва да се прегледа да не става въпрос за рефлукс. Неприятното при това "мокро оригване" е че си мокри дрешките / а и на мама дрешките/ и завивките, затова под главичката е добре да се слага нагъната тънка пеленка или тензух.
По въпроса педито ме посъветва, да я държа известно време след кърмене по-изправена, може и леко да се надигне дюшечето откъм главичкатаа.

# 9
  • София
  • Мнения: 35 814
Може би преяжда. Опитай да даваш по-малко и виж дали ще повръща.

# 10
  • Мнения: 2 663
Зависи колко повръща. Ако повръща много и на фонтан, задължително трябва да се консултираш с педиатъра на детето. Ако връща малко мляко /10-20 мл примерно/, няма страшно и е нормално!

Съгласна съм!Константин повръщаше по мъничко при всяко оригване.След като спрях да кърмя започнах да му давам Фризовом и сега се случва мнооооооооого рядко да върне

# 11
  • Мнения: 1 233
Нормално е, стига да не е много голямо количество на фонтан.

# 12
  • Мнения: 2 309
Нормално е да повръща,но не и на фонтан-системно при това!!!
Когато синът ми беше новородено и го кърмех,а и след това до към 8м повръщаше често при оригване...Дори забелязах,че колкото по лакомо сучеше,връщането на храната на фонтан,беше 99%задължително.Явно с много поет въздух се получават тези неща.Успокой се,това не е болест.Опитай се да не го оставяш да прегладнява,за да се храни по-спокойно.Това ще помогне-сигурна съм!  Peace

# 13
  • Мнения: 5 391
И моят син все още връща след оригване Peace

# 14
  • Мнения: 476
Синът ми повръщаше много - преди оригване, след оригване... Повръщаше и два часа след като се беше нахранил. Направо се чудех дали изобщо нещо му остава в стомахчето. Не повръщаше на фонтан, а просто му се изливаше по брадичката - все си беше мокър. Наложи се да му сменя млякото с Фризовом и тогава нещата се оправиха.

Общи условия

Активация на акаунт