Nootropil,molia kajete kakvo znaete

  • 4 981
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
zdraveite,na sina mi mu predpisaha nootropil zashtoto niama dobra artikulacia.sega e na 3 i lekarstvoto e v mnogo malki dozi no edna maika dosta me strestna zatova reshih da popitam kakvo znaete.shte sum vi mnogo blagodarna ako spodelite kakvo ste 4uvali.blagodaria

# 1
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Моето дете много се изнервяше от Ноотропила, прецених че вредата е повече от ползата и го спрях.Но пък друга майка тук писа, че детето й е по-концентрирано при приема му, дано се включи и тя.
Какво толкова страшно ти казаха?

# 2
  • Мнения: 5 668
 FlutterКогато на моето детенце му изписаха ноотропил дозата беше 2х2мл сутрин и обед. Общо взето не видях никаква полза от него. Нито ми стана по-нервен, нито по-концентриран, абе нищо. Но съм чувала че до някаква степен влияе на мозъка ама как точно не знам. Сега вече не го пие. Но дозата пак повтарям беше 2х2мл три месеца, после 15 дена почивка и отново се започвоше, като първоначално се започваше с една капка и постепенно по схема се стигаше до това 2х2. Надявам се да си ме разбрала.Успех Peace

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Какво значи това "няма добра артикулация" - на 3 годинки?
Кой ви каза това и кой ви изписа лекарството?

Детето как е хранено - кърмене - до кога, захранване - кога; на колко месеца беше, като започна да яде с лъжица?
Кога се научи да дъвче хубаво?
Ако работите с логопед, от колко време работите?

Според мен е хубаво да се видите с добър логопед, който разбира от малки деца и да поработите върху артикулацията, преди да давате лекарството. После може и да не се наложи.
Ноотропил влияе върху нервната система - може да направи детето по-активно, ама може и да го изнерви. Но артикулацията иска логопед.

# 4
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Да допълня - това лекарство се изписва САМО от невролог!

# 5
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Моя син пиеше когато беше на 3 месеца.Изписа му го невролог.Не помня вече по колко пиехме защото беше много отдавна,преди 6 години.Но нищо страшно не са ми казвали за това лекарство.Не би ме учудиило обаче да са провели поредния експеримент с нас .
А за ефект от самия сироп не мога да кажа защото той беше бебе когато го пиеше.

# 6
  • София
  • Мнения: 9 826
Дъщеря ми пие Ноотропил от около три месеца-2пъти по 2,5мл на ден.Само първите няколко дни беше по-нервна,след това не съм забелязала някакви отрицателни реакции.Напротив,смятам,че и действа добре,струва ми се,че започна да изговаря повече думички.Но не мога да съм сигурна дали е от лекарството,дали от зачестилите срещи с логопеда...

# 7
  • Мнения: 3 537
Ние го пихме от три годишна възраст до като тръгна на училище.Полза не видях никаква! newsm78По-скоро полза имахме от Ризатарун/така ли се казваше Blush/,но трудно го намирахме и го пихме за кратко. Grinning

# 8
  • Мнения: 631
Ноотропила е препарат предимно за подобряване на мозъчното кръвообращение или по точно за оросяване т.е.  да влиза повече кислород в кръвта, оттам в мозъка, което от своя страна подобрява функцията на мозъчните структури. Подобни на него са пирамем и пироцетам.
Странични действия рядко се наблюдава превъзбуждане, безсъние.

Това е - казано на по - прост немедицински език

# 9
  • Мнения: 74
Здравейте и от нас. Ние пием също Ноотропил от м.МАЙ тази година и определено виждам ефект и аз не знам дали е от него или от заниманията и с логопед и психолог. Мисля че и двете имат значение. Тя станя по смела, разбра че може и да тича и все по смело тича,както и слизането и качването по стъбите,беше я много страх милата и все ме търсеше...сега определено ми харесва и е по палава и по внимателна на заниманията и определено има ефект..мога да се похваля че вече повтаря страшно много и се опитва да каже две думички в изречение,тананика си нещо,опитва се да ми отговари на въпрос...е вярно че отговаря с една думичка ..но пак е нещо. Трябва да я заведа пак на невролог и да питам до кога да го пие. Е това е от нас...май стана доста дълго..а! целувки на всички и горе главите...търпение трябва!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт