Инфекция от смяна на котешка тоалетна????!!!!!

  • 1 137
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 587
Момичета,много съм притеснена, защото имам котка ,а съм бременна.Преди малко прочетох нещо, което много ме разтревожи:"инфекцията с токсоплазмоза, която може да се хване от смяна на котешка тоалетна или консумация на заразено месо. Тази инфекция може да причини проблеми с мозъка, очите, сърцето и други органи на растящото бебе и изисква лечение с антибиотици. "Знаете ли нещо повече за това?Как се проявява??? #Puppy dog

# 1
  • Мнения: 750
Проявите на токсоплазмозата не мога да ти кажа какви са. Но, за да си по- спокойна, направи си изследване за токсоплазмоза. Говори с лекаря си за процедурата. И недей да сменяш ти тоалетната. Някой да те отмени. Правиш го за сигурността на двама ви с бебето. Не се излагай на излишни рискове.

# 2
  • Мнения: 6 164
Ако си сменяла тоалетната и не си си измила ръцете или си ги лапнала, въобще нещо от сорта можеш да се заразиш, но мисля, че и котката трябва да е преносител. Ако е обезпаразитена, няма проблем. За последното може и да бъркам, не съм сигурна. При всички случаи може да гледаш животно, но с перфектна хигиена. Може да се зарази човек и без да сменя тоалетната, нужно е само след като погали животното, носител на заразата да си бръкне в устата. Котките ближат козината си и ако са заразни така паразитите се разнасят по цялото им тяло. Галиш, лапаш и ето ги и в твоето. За това става въпрос. Ако си заразен с токсоплазмоза е най-добре да се хване болестта от изследвания, без да са налице явни симптоми, че тогава вече е страшно. Изобщо с всички паразитни болести е така. Токсоплазмоза, трихинелоза, блабла, пораженията са жестоки. Но не вярвм да се разболееш от домашна котка, иначе 1/3 от хората да са болни, защото много гледат котки, а болестта не е чак толкова разпространена. Изследвания за токсоплазмоза задължително се правят при бременни! Ти защо нямаш такова?

# 3
  • Мнения: 6 461
Проявите на токсоплазмозата не мога да ти кажа какви са. Но, за да си по- спокойна, направи си изследване за токсоплазмоза. Говори с лекаря си за процедурата. И недей да сменяш ти тоалетната. Някой да те отмени. Правиш го за сигурността на двама ви с бебето. Не се излагай на излишни рискове.
ТОЧНО Peace

# 4
  • Мнения: 728
Доколкото знам симптомите на токсоплазмозата са подобни на грипа. Най-сигурният начин за диагностициране е кръвната проба. За протокола токсоплазмозата може да се хване дори като ядеш магданоз, който не е достатъчно добре измит и т.н. Не се шашкай излишно, ако е наложително да сменяш ти котешката тоалетна ползвай ръкавици, измивай си винаги добре ръцете след като пипаш котката. Има много семейства с котки и бебета, а такива в които да е имало болни от токсоплазмоза поне аз не познавам.  Wink

Болестта се разпространява от изпражненията. не е задължително да си имал, имаш или да си пипал котка, за да се заразиш.

Общи условия

Активация на акаунт