Татковци, помагайте за кола

  • 2 389
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 914
Ще си купуваме стара - 10 годишна кола...

Дайте ми съвет, какво се гледа при покупка на кола? newsm78

Как се разбира дали мотора на колата е добър? newsm78

# 1
  • Мнения: 81
По аврофорумите е разпространен следният материал :

http://megatronic.hit.bg/avtosaveti.txt

Разбира се всички точки описани в този текст могат да бъдат изпълнени само от нов автомобил Simple Smile Но все пак е доста полезно все пак да се знае какво да се гледа и от кое може да се прави компромиси и от кое не. 

# 2
  • Мнения: 1 451
Бреййй, тоз дукимент много ценен. Запазвам си го на харда  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 7 914

oktavia,

 Hug
 казвай с какво да те черпя Hug

# 4
  • Мнения: 81

oktavia,

 Hug
 казвай с какво да те черпя Hug

Не е тя, съпруга и е  Mr. Green Party

И един съвет от мен Simple Smile
Не се спирайте на определен модел, няма значение от него, важното е техническото състояние на колата.
Ето аз като си търсих тази година, исках да е Рено Меган след 96-та, но след месеци търсене на читав екземпляр, най-накрая си взех Форд, може много хора да плюят по марката, но това са хора които никога не са се качвали в такава, както и да е взех я защото найстина беше в добро техническо състояние, а не както другите в "отлично"  Mr. Green
И така може да карам сега Форд но смея да твърдя че наистина уцелих на автомобил, да чукам на дърво всичко за напред да е така безаварийно както до сега  Praynig

Последна редакция: чт, 19 окт 2006, 09:16 от oktavia

# 5
  • Мнения: 1 001
Аз от коли не разбирам (то от какво ли разбирам) и затова бих направил следното: харесвам си кола (като марка, модел и цена) и се включвам във форума на съответната марка с молба за съвет (потребител съм на един за VW и на един за Ford, че и тези форуми като всичко в BG се роят  #Crazy).Убедил съм се, че потребителите най-добре знаят скритите дефекти на съответното возило ... ти така или иначе ще бъдеш мината  Wink, поне да не е с много  Laughing

# 6
  • Мнения: 7 914

oktavia,

 Hug
 казвай с какво да те черпя Hug

Не е тя, съпруга и е  Mr. Green Party

И един съвет от мен Simple Smile
Не се спирайте на определен модел, няма значение от него, важното е техническото състояние на колата.
Ето аз като си търсих тази година, исках да е Рено Меган след 96-та, но след месеци търсене на читав екземпляр, най-накрая си взех Форд, може много хора да плюят по марката, но това са хора които никога не са се качвали в такава, както и да е взех я защото найстина беше в добро техническо състояние, а не както другите в "отлично"  Mr. Green
И така може да карам сега Форд но смея да твърдя че наистина уцелих на автомобил, да чукам на дърво всичко за напред да е така безаварийно както до сега  Praynig
е тогава на биричка  няма да откажеш, нали?


А да ти кажа и аз съм с предубеждение към форд, ама днес ще ходим да гледаме 4 коли , от които 2 са форд Mr. Green... Та и аз си казах, че на предразсъдъци вече няма да вярвам!
 Още веднъж мерси   Hug


klisurov

 Joy и аз това целя.... да ме минат с малко... Peace


Обаче си представям как ще отида в оказиона  и ще почна да бъркам по колата тук и таме и ще им обера точките smile3532 , те тук едва ли са виждали подобно чудо #Crazy Mr. Green

# 7
  • Мнения: 1 001
... те тук едва ли са виждали подобно чудо #Crazy Mr. Green ...
Има коли, макар и по-малко, докарани от Neederland (просто в Италия за същите пари колата е с повече екстри, а Холандия е по-далече от Германия), та не вервям да не са чували за Булгар  Wink

# 8
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
аз не съм татко, ама да си кажа, че съм доволна от рено.
имам клио, баща ми и брат ми имат 19, сега един приятел си взе Лагуна-нямат грешка! но всичко е относително като става въпрос за 2ра употреба возило...

# 9
  • Мнения: 7 914
... те тук едва ли са виждали подобно чудо #Crazy Mr. Green ...
Има коли, макар и по-малко, докарани от Neederland (просто в Италия за същите пари колата е с повече екстри, а Холандия е по-далече от Германия), та не вервям да не са чували за Булгар  Wink
те са чували, ама не са свикнали да  има толкова обстоен преглед какъвто аз съм запланувала, камо ли пък от жена Mr. Green

anichka5,
 ахам за 2-ра, 3-та ръка...ако е за ново... инфо в интеренет колкото ти душа иска Hug

# 10
  • Мнения: 518
Аз карам Форд - догодина ще почна пета година с него...И съм жена - нямам нито техническо образование, нито като хоби - ровичкане по автомобили.....Каквото и да казват за тази марка, аз знам какво карам, какво съм сменила по колата и т.н...Просто, когато избирах кола се спрях именно на кола в добро техническо състояние, която не е карана по милите ни родни пътища и просто уцелих бинго....Откакто я взех постепенно взех да подменям някои неща, да подобрявам интериора и така...Няма идеална стара кола, така че най-важното е състоянието, в което се взема...За мен също така е важно, че нито веднъж в порой, сняг, градушки и какви ли не метериологични условия не ме е оставяла на пътя, а аз съм постоянно на волан все пак!!!Също така не съм постоянен абонат на сервизи, въпреки годините й...Ремонти правя по собствено желание..
Много си обичам моя танк и това е то!!! Peace

# 11
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
за ново-не искам инфо, нито за рено нито за нищо... #2gunfire
мъжът ми и баща му купиха чисто нова Тойота Ярис, без да ми кажат даже Crossing Arms
сега вместо в апартамент, ще живеем в Яриса... Sad

# 12
  • Мнения: 518
за ново-не искам инфо, нито за рено нито за нищо... #2gunfire
мъжът ми и баща му купиха чисто нова Тойота Ярис, без да ми кажат даже Crossing Arms
сега вместо в апартамент, ще живеем в Яриса... Sad
newsm78Имах предвид, че пета година го карам аз...Иначе първите 9 години е имал друг собственик в Германия Sunglasses...Така че не говоря за нова кола Peace

# 13
  • Мнения: 239
Ще си купуваме стара - 10 годишна кола...

Дайте ми съвет, какво се гледа при покупка на кола? newsm78

Как се разбира дали мотора на колата е добър? newsm78



96та година видя навлизането на една от най-хубавите ес класи въобще. Също така има и хубав сел, ако решите да не возите детето в него. 96та бе голяма и за бе ем ве. 7ма серия, но и 8ма имаше все пак. Помислете.

Когато става дума за двигател и кондиция на колата правилото е едно - човека, човека и пак човека. Или е точен или е върнал километража 4 пъти с по 200 000, сменил е двигателя с 1.4 от форд фиеста и е махнал лепенките на Лепа Брена. Поискайте среща с обитателите на колата от 96та насам. В кафене. Ако се сбият до една минута и схватката завърши със стрелба значи много си обичат колата и те съветвам да я взимаш веднага защото е яко пиче на автожаргон. Само после смени номерата да не ги срещаш хората из града все пак. Това е.

# 14
  • Мнения: 1 451


Имаш предвид този танк ли? Че какво му е хубавото?

Общи условия

Активация на акаунт