Ортопедични гащички

  • 1 175
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 283
Здравейте, мамчета!

Моля, ако някой има опит с носенето на ортопедични гащички, да го сподели!

При месечната консултация след 2 месец ни дадоха направление за ортопед (профилактично). Водих я в Горна баня на ехограф и уж е здрава и нищо и няма, но ми препоръчаха да носи гащички 45 дни по 12 часа на ден.

Сега ги носи, но бих била много благодарна и несъмнено по-спокойна, ако чуя и ваши мнения по този въпрос.

Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 217
Здравеи мила!От личен опит ще ти кажа ,че носенето им е много полезно ,те предпазват профилактично от дисплазия или луксация.Силвия беше на 4 месеца когато и правихме първия преглед и снимка и тогава ни казаха ,че всичко е наред и не ни дадоха гащички ,но когато стана на пет и половина и пак я снимаха се оказа с дисплазия и и сложиха каишки за 3 месеца ,казаха ни ,че ако след първия преглед и бяхме слажили гащички е нямало да се стигне до каиши.Така ,че спокоино носете си гащичките те могат само да помогнат ,но в никакъв случаи няма да навредът. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 404
От личен опит ще ти кажа,че нямя нищо лошо да носите тези гащички.За голямата ми дъщеря никой не ни прати  на ортопед и на 6 мес.се наложи да и сложим каиши на Павлик.Ако беше прегледана още като малко бебе може би щяхме да се разминем с каишите.Така,че носете тези гащички за всеки случай.Те нито ще пречат на бебето,нито на Вас. newsm10

# 3
  • Мнения: 43
И ние носим ортопедични гащички. На три месеца заведох Борис на ортопед и при ехографията доктора каза, че на лявото краче ъгъла бил по-голям от допустимото и ни препоръча гащички. Носи ги един месец и при прегледа имаше подобрение с 10', но ще ги поноси още един месец. С нищо не забелязах гащичките да му пречат. Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 1 283
Благодаря за отговорите, момичета!

Ако още някой се включи, колко време сте носили гащичките?

Дали този един месец ще е достатъчен или трябва да я прегледа лекар?

При първия преглед ми казаха да я заведа профилактично след 6-тия месец.

# 5
  • Мнения: 217
Според мен е добре след като мине този месец да ви прегледа отново лекар -за ваше успокоение.Мисля ,че е достатъчен този един месец като се има в предвид ,че след първия преглед не му е имало нищо на бебчо.Така ,че спокоино след месец отидете да ви видят и всичко ще преключи.Успех! newsm10

# 6
  • Мнения: 2 596
И ние носим ортопедични гащи. Нашата педиатърка ни прати на снимка, когато навършихме 5 месеца чак. И каза, че всичко му било наред, но че трябва да носим такива гащи до към 7-мия месец. Кагото й пойсках направление за ортопед, реагира остро и каза, че трябвало чак след 7-мия месец да го водим на ортопед. Но сега съм решила след 1 седмица да го водим на ортопед със или без нейно съгласие.

Общи условия

Активация на акаунт