Как се прави домашно пюре/кисел със сметана

  • 756
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 428
Давала съм на Маги пюрето на Хип със спанак и сметана и едно на Овко с плодове и сметана. Чудех се дали мога и аз да направя нещо такова  newsm78 Каква сметана се използва  newsm78

# 1
  • Мнения: 5 668
FlutterЗдравей Веси. За мене вече е минал този период с правенето на пюрета. Лично аз предпочитах да си му ги правя у дома, отколкотж да ги купувам. Но аз не съм използвала сметана. Специално киселите си ги правех с прясно мляко и натурално царевично нишесте. Слага се млякото на котлона да заври с една лъжичка захар /примерно/. Отделно се разтварят 2 ч.л. нишесте също с мляко . Когато млякото заври при постоянно бъркане се прибавя нишестето. Към полученият кисел се добавят всякакви настъргани на финно плодове, които трябва да клокнат поне в кисела. Оставя се да изстине и да му е вкусно бебчо. Може да използваш банани, киви, ябълки, круши и т.н.
Зеленчуковите пюрета ги приготвях по следния начин:
Слагам си зеленчука /картоф, ориз, тиквичка, чушка, спанак, и т.н. каквото имаш и решиш/ да ври със съвсем малко солчица. Като се свари го пасирам и към него прибавям малко краве масълце /докато е още горещо/. Ако пюрето е месно - месото се пасира и също се прибавя. Това са моите идейки и рецепти, с които съм си изхранила детенцето като е било бебенце. Надявам се да са ти от полза. Hug Party

# 2
  • Мнения: 4 428
Пепи, благодаря за разясненията, но аз вече съм правила домашни пюрета и кисели  Grinning Аз за това питам специално за тези със сметана Grinning

Общи условия

Активация на акаунт