По цяла нощ иска да суче... помагайте

  • 881
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Момичета помагайте вече не знам какво да правя. Моя бебок през деня е супер, кърмя го на 2 часа, но нощем е ужас. Иска по цяла нощ да е залепен за цицата и да цока, като в повечето случай ме ползва за биберон. В момента който изтърве бибата, т.е цицата на мама и надава вик. Не знам как да го отуча, защото не ми се струва да е нормално.
Много ви благодаря за всички съвети.

Последна редакция: ср, 18 окт 2006, 09:37 от cvete_m

# 1
  • Мнения: 3 092
Здравей ! И първо честито ти малко сладко бебче!  ylinfantАз не мога да ти дам адекватен съвет , защото скоро имаше период в който дъщеря ми правеше същото , но не ми се струваше ненормално.Просто го приех като някаква следваща фаза , която ще надрасне и какво да правя ... давах цица newsm62Съвета ми е да бъдеш спокойна и да не се тревожиш.Децата са различни! Rolling Eyes
нека и други мами да кажат какво мислят.

# 2
  • Мнения: 5 401
Калоян висеше така на цица денонощно! От около месец, в момента, в който спряха коликите, нещата се оправиха. Сега си спи в креватчето, кърмим се 2-3 пъти нощем и пак го слагам да си спи. И при вас ще отмине..  Hug

# 3
  • Мнения: 378
и ние сме имали подобни периоди.
сега му растът зъбки - и по цяла нощ иска пак да суче - когато мога го успокоявам с гушкане - ако ли не - вадя цицата.
с две думи -съвсем нормално- детето има дискомфорт - особено на вашата възраст - и това е начинът му да се успокои.
ааааааа, и за биберона- моят така и не се научи да я ползва - дори и за играчка не го иска  Wink

# 4
  • Мнения: 2 381
Бебетата обичат да усещат мама на близо.Съвсем естествено е, не се притеснявай.
Ние спим заедно и по няколко пъти нощем я кърмя.Гърдата буквално ме спасява.Сега вадим зъби и ако не кърмех-незнам...Вероятно трябваше да я дундуркам.А като й дам да суче и продължаваме да си спим.

# 5
  • Мнения: 422
Честито бебче!Да ти е живо и здраво и много да те радва!  bouquet
Не се притеснявай, нормално е.Има и такива периоди. Simple SmileВсе пак до скоро сте били свързани и иска да усеща мама постоянно до себе си. Heart Eyes Ние като бяхме на вашата възраст, не смеех още да го взимам до мен да спи и след като го приспивах, тати го връщаше обратно на леглото му.След 4-я месец спи до мен, от няколко месеца е на самообслужване. Mr. Green Някой път не си спомням колко пъти сме се кърмели нощем......особено сега покрай зъбките.
Няма за какво да се тревожиш, радвай се на бебчето си и бъди спокойна! Hug

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Момичета помагайте вече не знам какво да правя. Моя бебок през деня е супер, кърмя го на 2 часа, но нощем е ужас. Иска по цяла нощ да е залепен за цицата и да цока, като в повечето случай ме ползва за биберон. В момента който изтърве бибата, т.е цицата на мама и надава вик. Не знам как да го отуча, защото не ми се струва да е нормално.
Много ви благодаря за всички съвети.
И ние сме така. Нямам сили вече.През деня също спи по малко. Дано скоро отмине този период. Weary newsm17

# 7
  • Мнения: 804
Опитай се да научиш бебето на биберон-залъгалка. Чак на втория месец започна с нея, след като една приятелка упорито и я тикаше в устата, беба плюе, тя тика и така докато свикна Joy Иначе дотогава си ходех гола до кръста hahaha Бебето си има сукателен рефлекс и без да е гладно иска да си поцоква. Благодарна съм на бибата Wink, дано другите не ме упрекнат Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 353
 При нас е същото и ако погледнеш лентичката с възрастта ще разбереш от колко време е така. Единственото, което мога да ти кажа /но аз не бих го направила/ е тогава да научиш бебето да спи с биберон.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
При нас е същото и ако погледнеш лентичката с възрастта ще разбереш от колко време е така. Единственото, което мога да ти кажа /но аз не бих го направила/ е тогава да научиш бебето да спи с биберон.
моето заспива с бибата, обаче я изплюва по някое време и след това и да му я давам, пак си иска цицито. Сигурно като се отбие ще спре да се буди вечер. Тогава пък сигурно ще иска биберон с вода или АМ. #Crazy

# 10
  • Мнения: 867
Стискай зъбки още малко, мъничко ти е бебенцето и ма нужда да чувства мама до себе си. То цицата е и успокоение, не само храна. Ще видиш как след няколко месеца нещата ще си дойдат на мястото. ще спинка по повече, ще прави все по-дълги паузи, съответно и ти ще си поотпочинеш.
Има въпреки всичко периоди на нервност, скокове в растежа и тем подобни, когато пак ще си търси само мама, обаче това се издържа.
Успех

# 11
  • Мнения: 3 929
Ние сме на годинка, но откакто се е родил, е пристрастен към цицата. Особено като новороден, сучеше, та се късаше. Вечер, т.е. през нощта кърмех сигурно през час - час и половина и ако се случеше да спи за по - дълго време, аз направо си се наспивах. С израстването започна да се буди през по-големи интервали, но сега пък тези зъби...Просто кърмата се усвоява по-бързо и коремчето остава празно и съответно детенце иска да суче. Има вероятност да не му достига кърма или тя да не е достатъчно хранителна. Защо не пробваш да дохранваш с АМ преди нощен сън, да видиш дали няма да спи по-дълго и по-рядко да се буди да суче.

# 12
  • Мнения: 601
    Напротив нормално е Peace
    Бебо иска де усеща мама близо до себе си.
    Всичките са така,а и той е само на месец и нещо си,
    В началото ще е по-трудничко,но после като си изградите някакъв режим ще е сравнително  по-добре

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Нормално е. Не се напъвай да го "отучваш" - ще те побърка от рев, а и за него ще е травмиращо. Мисли философски - по-лесно е да кърмиш, дремейки, отколкото да дремеш, носейки ревящо бебе на ръце Tired

# 14
  • Мнения: 6 461
Когато кърмех Пламен бяхме същата гледка.Вече не знаех ден ли е нощ ли е Mr. Green
Гледай да си поспиваш когато бебчо спи . Peace

Общи условия

Активация на акаунт