Смъкване на корема??

  • 5 770
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
Привет момичета,тъй като и моето раждане наближава и шубето взе все по често да ме навестява искам да ви попитам няколко неща.
 1.Може ли раждането да започне преди да се е смъкнал корема?
 2.Смъкването на коремчето постепенно ли става или отведнъж?И усеща ли се нещо когато се смъква бебчо в малкия таз?
 3.Третото го забравих ама ще питам пак като се сетя.

# 1
  • Мнения: 4 242
Здравей DUDKA! Laughing
Моя корем се смъкна още в 8-я месец и всички казваха че ще родя по рано но всъщност преносих два дни. Не помня нещо конкретно да съм усетила... Rolling Eyes , може би слаби болки в таза ниско долу, особено като съм стояла по дълго на едно място или сутрин след ставане. В интерес на истината корема може да се смъкне и ден два или дори часове преди раждането така че споко  preggo Laughing .
Пожелавам ти леко раждане newsm10  и едно здраво и сладко бебче накрая newsm32 ! Да се похвалиш!

# 2
  • Мнения: 3 334
Цитат на: DUDKA
Привет момичета,тъй като и моето раждане наближава и шубето взе все по често да ме навестява искам да ви попитам няколко неща.
 1.Може ли раждането да започне преди да се е смъкнал корема?
 2.Смъкването на коремчето постепенно ли става или отведнъж?И усеща ли се нещо когато се смъква бебчо в малкия таз?
 3.Третото го забравих ама ще питам пак като се сетя.


Здравей и от мен,
1.може имам позната,която беше с 8см. разкритие,а коремът и стоеше високо.При мен се смъкна още в края на 8-ми месец,а аз родих 3 дни след термина:
2.Може и постепенно може и от веднъж,аз лично не забелязах как стана при мен-околните ми го казваха.Не съм усетила нищо при смъкването.

# 3
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Моя корем не беше се смъкнал а ми изтекоха водите така че може и да не ти се смъкне. Не се усеща като влиза бебето в малкия таз. Гледай дали имаш контракции или ти е паднала запушалката - по това си личи раждането. Може и направо водите да ти изтекат - при мен втория път беше така.
Леко раждане

# 4
  • Мнения: 430
Здравей!
На мен корема въобще не ми се "смъкна". Просто започнаха контракции на 5 мин. и ...айде в "Майчин дом".  Rolling Eyes
И слад няколко часа родих. Това за смъкването май са врели-накипели. Ами мамите със смъкнати кореми от самото начало?
Не се тревожи! Вече си на финала. Присъединявам се към една от мамите по-горе - следи за контракции (при мен беше абсолютно безболезнено стягане на корема. Заболя ме по-сериозно 15-20 мин. преди да започна с напъването.), падане на тапата или изтичане на околоплодни води.
Стискам ти палци да мине бързо-бързо!

# 5
  • Мнения: 430
1. Може, явно  Stuck Out Tongue, понеже на мен корема така и не ми се смъкна. До последно стърчеше високо и напред Wink Преносих 4 дни, но не съм сигурна, че това има нещо общо с "несмъкването" Laughing
 2. Не знам, понеже така и не съм го изпитала.
 3. Питай спокойно Laughing

# 6
  • Мнения: 121
Моето коремче  preggo започна също да се смъква още в 8 месец, сега дни преди термина ми го усещам наистина значително по-долу, дишам о-спокойно и т.н.

Иначе от няколко седмици усещам как бебчо се смъква надолу - като натиск ниско долу в малкия таз и имам вече цяяял 1 см разкритие  bigdance2 , но то не се знае.

Иначе за страха - ен ту мехваща, ту ме пуска #Puppy dog
Но таткото си знае задължението и всяка вечер ме успокоява

Леко раждане и здрави бебчета! Tada

# 7
  • Мнения: 3 777
Моят се смъкна за 3 дена, първо ме болеше 2 седмици таза и докато питах мъжа: Е смъкнат ли е или не, и хайде хоп в болницата.
При всеки е различно

# 8
  • София
  • Мнения: 5 289
Абе натиска ниско долу в таза и аз си го имам и то доста добре се изявява,направо имам чувството че ще ми изпадне бебето,а за контракции незнам,аз бях пуснала тема за разтягането на таза и там описах странните силни болки в корема и кръстта,които доста приличаха на контракции ама те били от разширяването,ами ако не са от него?Лелеееее ами ако имам разкритие?Абе много ми е интересно можем ли сами да си видим това разкритие?????Та ако го има да си го видя де,че чак в четвъртък съм на лекар. Crazy

# 9
  • Мнения: 59
При мен контракциите започнаха на 5-6 минути,след това започнаха и болките в кръста , а когато пристигнах в болницата имах 4 см. разкритие така ,че не се притиснявай излишно , макар,че при всеки е различно.
Пожелавам ти леко раждане. Wink

# 10
  • Мнения: 177
Аз съм със "смъкнат" корем още от началото на бременноста, така че не вярвам особено на тия приказки за корема. Колкото повече се притесняваш, толкова по - рано можеш да родиш, затова по - добре се успокой. Като му дойде времето НЯМА НАЧИН ДА НЕ РАЗБЕРЕШ .

Общи условия

Активация на акаунт