Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте,интересно ми е дали някои от вас има подобен опит.Сина ми от раждането много повръща,доста се притеснявах в началото,дори го гледахме на скeнер-казаха нищо няма.След 6-7ми месец спря да повръща след всяко кърмене(кърмен е до годинка,на поискване).Сега като "голям човек" Simple Smile вече често се дави с храна,най-често плод и повръща,естесвено където свари.Аз,трябва да призная съм с доста разклатени нерви и най-често се почва едно викане...после отчитам колко глупаво постъпвам,но така до следващият път.И сега какво става,има моменти когато реве за нещо-било защото иска навън или за дистанционното или защото си е размазал акото по килима докато аз къпя брат му,май се отплеснах...и от рев го обръща в повръщане.ако се събуди и не успея да стигна до него навреме(за дневния сън иде реч)го намирам почти всеки път изcапан и да не ви казвам по колко пъти на седмица се сменят чаршафи,килими се мият,а как мирише... SickДали с виковете си не го карам всеки път да повтаря същото?Ох,не знам как да се справя,на моменти(а колко чести са те.. #Crazy)имам чуството че губя контрол,а нали първите години са толкова важни за рожбите ни.Исками се да дам всичко от себе си а в края на деня установявам че само викам това не,онова не,не пипаи,недей и т.н.Доста off от темата,sory.Рядко пиша,не успявам,та затова сега наведнъж да си кажа.Вие,други майки на две деца,как се оправяте,някои помага ли ви?

# 1
  • Мнения: 601
    Здравей мила,
    От прочетеното усещам една не толкова обърканост,колкото силна преумора и напрегнатост.
    Човек някой път му идва нанагорнище и се дразни от неща ,които иначе в нормално състояние не биха го подразнили.Може би се нуждаеш от почивка,както се казва вземане на глътка свеж въздух.
   
    Бъди внимателна към децата,нищо,че ще счупят това или онова,нищо ,че ще наака килима,нали за това са деца и те са най-важното нещо на този свят.Всеки път си казвай преди да им викнеш,че ти си една голяма щастливка,че въобще имаш дечица,защото много хора си нямат и биха дали всичко за да са на твое място и да перат изцапаните им чаршафи.Говоря ти като на приятел и това си е самата истина,познават такива хора и те биха ти казали същото.
    Радвай се на слънчицата си и не позволявай такива битови дреболии да помрачават доброто ти настроение,защото ти си им за пример ,а той е важен за по-нататъшното им развитие.
    А иначе,закарай детето на един лекар,той ще установи причината за повръщането му.
    Успех,нацелувай ги и релаксирай  Hug

# 2
  • Мнения: 3 405
Какво да те посъветвам, може да е реакция на твоето раздразнение, а може и да е физиологичен проблем. Заведи го пак на лекар да видят стомахчето, хранопровода.
Възможно е да е заради бебето, по този начин подсъзнателно да иска вниманието ти да се насочи от бебето към него.
Ако продължава и не е заради физиологичен проблем направи консултация с детски психолог (ако желаеш). Аз мисля, че проблемът е психологичен. Но не се плаши, много деца минават през такъв период, трябва търпение и разбиране от наша страна.
И най- важното, успокой себе си, защото всяко наше раздразнение рефлектира върху децата Peace
Ако има кой да гледа децата дори и за два часа, ги отдели за себе си, както ти се иска ги прекарай, но да са за теб, за да се отпуснеш и успокоиш. Hug
Ако имаш други въпроси, питай, ще помогнем както можем Grinning

# 3
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Какво да те посъветвам, може да е реакция на твоето раздразнение, а може и да е физиологичен проблем. Заведи го пак на лекар да видят стомахчето, хранопровода.
Възможно е да е заради бебето, по този начин подсъзнателно да иска вниманието ти да се насочи от бебето към него.
Ако продължава и не е заради физиологичен проблем направи консултация с детски психолог (ако желаеш). Аз мисля, че проблемът е психологичен. Но не се плаши, много деца минават през такъв период, трябва търпение и разбиране от наша страна.
И най- важното, успокой себе си, защото всяко наше раздразнение рефлектира върху децата Peace
Ако има кой да гледа децата дори и за два часа, ги отдели за себе си, както ти се иска ги прекарай, но да са за теб, за да се отпуснеш и успокоиш. Hug


По - добре не бих се изказала. Желая ти успех  Heart Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 5 604
Какво да те посъветвам, може да е реакция на твоето раздразнение, а може и да е физиологичен проблем. Заведи го пак на лекар да видят стомахчето, хранопровода.
Възможно е да е заради бебето, по този начин подсъзнателно да иска вниманието ти да се насочи от бебето към него.
Ако продължава и не е заради физиологичен проблем направи консултация с детски психолог (ако желаеш). Аз мисля, че проблемът е психологичен. Но не се плаши, много деца минават през такъв период, трябва търпение и разбиране от наша страна.
И най- важното, успокой себе си, защото всяко наше раздразнение рефлектира върху децата Peace
Ако има кой да гледа децата дори и за два часа, ги отдели за себе си, както ти се иска ги прекарай, но да са за теб, за да се отпуснеш и успокоиш. Hug
Ако имаш други въпроси, питай, ще помогнем както можем Grinning
А из съм абсолютно съгласна

# 5
  • Мнения: 25
Благодаря ви за отговорите!То аз че съм преуморена едно на ръка.Тук няма много къде и на разходки да се ходи с деца,нито близки,които поне за малко да помогнат.НО скоро,да даде Господ живот и здраве се махаме от острова и се прибираме у дома.Ах,друг е въпросът къде е у дома,но ще го спретнем все някак си,някъде...Още веднъж,мили майчета благодаря za syvetite,mn рядко пиша,но когато имам нужда от съвет или утеха,знам че тук винаги ще я намеря.
Приятен ден

Общи условия

Активация на акаунт