Да се притеснявам ли?

  • 468
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 269
Здравейте мами!

Моят син е на два месеца. Кърмя го на поискване /на 2-3 часа/, като от около две седмици прави 5-6 часова пауза през нощта. Спокойно дете е и на последната консултация /преди месец/ се оказа, че наддава добре и расте.
Озадачава ме, обаче, това, че не пишка много Thinking. Нощният му памперс е опишан, но има какво още да се желае. Към 2 следобяд го сменям пак и следващата смяна е към 20 часа, когато го къпя. Значи излиза, че изкарваме с 3-4 памперса за денонощие. Тук четох много теми по въпроса хранене-пишане-акане и навсякъде пишеше, че многото мокри памперси означават добре нахранено бебе, а малкото такива значат, че бебока не хапва достатъчно. Rolling Eyes
В същото време дребосъка е много спокоен и през по-голямата част от денонощието, когато не яде, спи. Гърдите ми са препълнени и на едно ядене дори не успява да изцока едната, значи имам достатъчно кърма. Защо тогава не пиша повече? Трябва ли да се тревожа? Значи ли това, че има някакъв проблем?
За сравнение сестра му я кърмех на режим на 3 часа, като й давах и вода, и не смогвах да й сменям пампите, а нощната й пампа винаги беше пълна до пръсване...
Напоследък често се случва и да пищи на гърдата. Млякото тече, а той пищи сякаш го боли някъде и се нерви. Като го изправя или го оставя в креватчето млъква и започва да си хапе и смуче ръчичката, вземам го пак и пак пищи CrazyTired Не можем да се разберем и това е!
Моля ви помагайте с мнения и съвети, защото започва да ме обзема паника, че нещо не правя както трябва Embarassed

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Предвид, че детето наддава добре и е спокойно, нямаш причина да се притесняваш, че не се храни достатъчно. Възможно е нервността му на гърдата да се дължи на силен рефлекс на потичане - както обясняваш нещата с препълнените гърди и факта, че не може да изсуче докрай дори едната, вероятно имаш твърде много мляко и може силната струя да го дави, което е неприятно и кара бебето да се дърпа от гърдата. Мислиш ли, че може това да е причината?
А какви памперси ползвате? При хубави свръхпопиващи памперси теглото им не се усеща, както при по-обикновените и може да изглеждат почти сухи, независимо че са поели повече. Урината на бебчо как е - ако е безцветна и без мирис, значи най-вероятно всичко е наред.

# 2
  • Мнения: 115
Мисля, че няма, за какво да се притесняваш относно храненето на бебето. Моят син първия месец го хранех на три часа, а втория на три и половина /кърмех го и го дохранвах/. Винаги на консултация бяхме в долната граница на килограмите, но винаги и сега след всяко хранене сменям памперси. Пълният памперс не винаги е критерии. Ако наистина имаш много кърма, има голяма вероятност да е много силна струята и това да го дразни. Може преди хранене да се изцеждаш малко и така да го слагаш на гърдата.

# 3
  • София
  • Мнения: 148
Изобщо да не те притеснява това.Нощем когато бебето спи дълбоко и спокойно е нормално да не пишка и в памперса да няма нищо.Единият ми син спи много спокойно нощем и сутринта памперса му е направо сух,дкторката казаче това е нормално,а и четох някъде специално по този въпрос.Радвай се,че имаш много кърма и си храни бебето спокойно Joy

# 4
  • Мнения: 3 521
Мисля, че няма zащо да се притесняваш zа пампите...
Пищенето го имаше и при нас горе долу на вашата въzраст...направо водех по 10 мин. ръкопашен бой докато zапочне да яде...hedra е писала zа препълването, аz ще добавя, че при нас помагаше и по_често оригане(4_5 пъти на всяко кърмене).

# 5
  • Мнения: 359
И Цвети пълни хубаво може би 3-4 памперса на ден останалите само са зацапани и не пие вода. В началото се притеснявах дали се храни добре да не се обезводни и т.н. но както се вижда в лентичката наддава добре и вече не се замислям толково яде си колкото и е нужно.

# 6
  • Мнения: 269
Момичета Hug голямо благодаря!
Това с памперсите ми беше голяма мъка. Утре сме на консултация та ще видя как вървят нещата с наддаването, но определено се е издължил, ако съдя по дрешките Rolling Eyes...
За пищенето - може, наистина да е заради силната струя, но ми е направило впечатление, че повече се нерви като спре силната струя и трябва да "дърпа" за да текне млекце! Отначало се давеше като течеше силно, ама сега му хвана цаката и е като смок и като спре да тече така много УААААА #Crazy А аз от три дни съм болна от нещо вирусно, което ми докара и проблеми със стомаха и затова гърдите ми вече не се препълват , а се иска здраво сукане докато тръгне млякото. И пак като потече се дърпа назад и пищи като ощипана мома. Цока 3-4 минути и рев! Вдигам го да се оригне и като го сложа пак на гърдата врещи та се къса Close Шах и мат!
Надявам се, че е период и ще отмине! Все му говоря: "Цокай сега, щото после като ти минат кривотийките няма да има какво да ядеш!" ама няма, не чува. Почвам да се кахъря сега да не ми намалее, наистина, кърмата от тази негова "диета" и после да не му стига newsm78.
Ох, съвсем се загубих! Приемам всякакви предположения, съвети и идеи Praynig

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Майката винаги знае най-добре Hug
Щом ти прави впечатление, че се дърпа, като понамалее силната струя, би могла да опиташ друго - в този момент да го прехвърлиш на другата гърда, където млякото ще тече силно и обилно Grinning Бебетата свикват със силната стуя в един момент и се научават да я предпочитат и наистина е възможно намаляването, а не силата, да го дразни. Няма никакъв проблем да суче и от двете гърди на едно хранене - допълнителната стимулация ще е добре и за гърдите, докато се оправиш от боледуването Grinning

# 8
  • Мнения: 942
При мен положението по едновреме беше същото и както  hedra  то е писала може да се нерви от слабата стуя, поне при нас беше така и в началото се кърмехме и от двете гърди,че иначе щеше да ореве целия град.
Успех и пиши как сте след като даваш и от двете Peace
И бързо оздравяване.

# 9
  • Мнения: 269
Отново благодаря на всички ви и за сегашната подкрепа и за това, че въобще ви има! Ако ви нямаше сега Коко щеше да се храни под час, да пие сокчета и да го захранвам с плодово пюре newsm11 newsm34 и вероятно щеше да е неврозен и с колики като сестра си, която освен тези "бонуси" си има и алергия, която, убедена съм, можеше и да й се размине ако бях забавила захранването Banghead smile3511 Защо ви нямаше тогава...
На консултацията се оказа, че малкия шушон си е наддал дежурното едно килце newsm10 и е пораснал с 3см. Роди се 3. 700, а вече тежи цели 6 .200кг. За сравнение кака му е тежала толкова на 5 месеца Shocked Всичко си му е наред на мишока, страховете ми се оказаха напълно неоснователни. А педиатърката ме инструктира как да му правя сокчета от ябълка и морков Rolling Eyes Послушно кимах, но, познайте дали смятам да го поя с такива работи! Mr. Green Naughty За него само цоцане на корем в кръчмата "При мама" поне до 6 м.  beer eat
Страхотно се чувствам, благодарение на вашата подкрепа съм напълно спокойна и уверена в това, което правя, а така съм най-полезна на малкото човече! smile3521 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525 smile3501 smile3501 smile3501

Общи условия

Активация на акаунт