БОКЛУК? БРАВО, КМЕТЕ! 2-ра част

  • 2 668
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 326
За жалост политиците са ни такива:http://dnes.dir.bg/2006/10/17/news807878.html

# 1
  • на пистата
  • Мнения: 5 826
ПРОДАЖНИЦИ и най-вече нашия кмет,нямам думи Sick

# 2
  • Мнения: 6 167
цитат: ''На практика сметището е фабрика, действаща по всички европейски стандарти и срещу заплащане тя може да обслужва всеки стопански субект, независимо откъде идва боклукът, каза Петков. Двете сметища – в Карлово и в Цалапица, имат достатъчно свободен обем, за да поемат част от сметта на София, още повече, че през 2009 г. ще заработи с пълен капацитет заводът за изгаряне на твърди битови отпадъци в Шишманци."

 и къде ви е проблема?


ПС: Областния управител е държавен служител, не общински.

# 3
  • Мнения: 326
Lennie, не знам....  Има ли проблем според теб?  Събирам си аз боклуците от вкъщи в едно пликче, но вместо да си го изхвърля в моята кофа за боклук - хоп изпращам ти го пакетирано и добре опаковано в Болоня, Италия? Е, май нямам проблем, а ти вече имаш...

П.С. Не се заяждам - само давам пример   bouquet

# 4
  • Мнения: 6 167
Lennie, не знам....  Има ли проблем според теб?  Събирам си аз боклуците от вкъщи в едно пликче, но вместо да си го изхвърля в моята кофа за боклук - хоп изпращам ти го пакетирано и добре опаковано в Болоня, Италия? Е, май нямам проблем, а ти вече имаш...

П.С. Не се заяждам - само давам пример   bouquet

не, нямам никакъв проблем
имам си завод, имам капацитет , а и пари ще изкарам.
защо да не печеля от твоя боклук?

в статията , която ти си постнала, пише , че на практика сметището е фабрика, действаща по всички европейски стандарти и срещу заплащане може да обслужва боклук, без значение от къде идва.

и аз не се заяждам. просто си мисля, какъв  е проблема.

не искам да обяснявам как се определят годишните общински бюджети в милата ни родина,  и как по-големи и богати респективно общини дават на по-малки и бедни такива, за да вържат двата края. затова във варна улиците не са от злато, например.
биха могли да бъдат, ако държавата не разпределяше бюджетите, за да няма умрели от глад по малките общини.

държавата  го прави, тъй като общините не са независими републики.
в този смисъл най-малкото, което една малка община може да направи, освен да печели пари е, да се отърси от двойните стандарти и да разбере, че 2 милиона българи в София плащат и част от общинския бюджет на вашата / и респективно др. общини.  Peace

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 21:19 от Lennie

# 5
  • Мнения: 1 232
Вижте сега тя монетата винаги има две стран.Статията леко е изкревена,това че сметището е по европейски стандарти съвсем не означава,чеработи като завод за преработка,тук просто се складират отпадъци и колкото и да е голямо тук става въпрос за 80 тона боклук във вид на бали ,но разпадащ боклук.Не ми се мисли каква воня ще тръгне.Освен това проблема на София с това еднократно извозване изобщо няма да се реши ,а е отлагане във времето.Искрено ме подразни изказването на Софиянски,че не можем да искаме пари затова че ще си подадем дупето с извинение,,кой щял да плати извозването на боклука,е тук се намесва фразата"Хем боли ,хем сърби".Всичко е политика мили приятели-комунистите предизборно решиха да изчистят София,но как ще стане,с какви пари и дали хората в приемните общини са съгласни не е ясно.Казах комунистите защото извозването на софийския боклук  в Карлово е инциирано лично от премиера Станишев ,без знанието на Бойко Борисов,затова и управниците в София се хванаха гуша за гуша.Цялата история е много смешна,досега трябваше вече на територията на София да има авод за преработка на отпадъци,не да се джафкат само

# 6
  • Мнения: 1 232
цитат: ''На практика сметището е фабрика, действаща по всички европейски стандарти и срещу заплащане тя може да обслужва всеки стопански субект, независимо откъде идва боклукът, каза Петков. Двете сметища – в Карлово и в Цалапица, имат достатъчно свободен обем, за да поемат част от сметта на София, още повече, че през 2009 г. ще заработи с пълен капацитет заводът за изгаряне на твърди битови отпадъци в Шишманци."

 и къде ви е проблема?


ПС: Областния управител е държавен служител, не общински.
не се връзвай на всяка приказка на който и да било управник,ти може би живееш в европейска държава ,но нашата определено не е,тук корупцията определно скоро няма да свърши.Освен това Петков взема отношение за сметищата в Карловво и Цалапица,а в същото време отказа за приемането на боклука в Пловдив ,що ли а?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Сметището в Цалапица всъщност е сметището на Пловдив. Само че повечето пропускат да споменат факта, че това сметище е много близко до Марица и при последните наводнения възникна сериозна опасност от екологична катастрофа, защото водите почти бяха стигнали до него, а от там боклука в реката нали се сещате какво следва после. А и това е решение за 1-2 месеца, после какво става в София пак - нова криза с боклука. Да не говорим какви ще таксите смет най-вероятно. Правителството си прави политика - виждате ли дойдоха на белите коне и решиха проблема на София, глупости на търкалета.

# 8
  • София
  • Мнения: 281
явно за българите "боклук" означава единствено и само проблеми, а питам се защо и как шефа на една от сметоизвозващите компании в София може да си позволи да кара най-скъпата кола в света.
и в тази връзка, защо гражданските организации не погледнат на предложените оферти за изграждане на съответни съоръжения от гледна точна на подобряване на имотното си състояние - честно казано и в това виждам политически интереси и задържане на напрежението около темата.

за да не съм голословна ще разкажа следното нещо свързано с боклука - една от площадките за балиране е в кв.Требич. Бившия шеф на "Чистота" е от кв.Требич по настоящем живеещ в Швейцария. та той като човек стоящ навътре в нещата наел на някаква минимална сума за дълъг период съответното място преди години и сега си взима голям наем, за да се използва този терен за балираща площадка.  Close

# 9
  • Мнения: 1 441
А бе, Карлово, сега защо не се вдигнете на протест и не вдигате шум? newsm78
Няма да ви докарат боклука на "мръсните шопи", но парите като субсидия от държавата пак ще ги получите?


# 10
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
А бе, Карлово, сега защо не се вдигнете на протест и не вдигате шум? newsm78
Няма да ви докарат боклука на "мръсните шопи", но парите като субсидия от държавата пак ще ги получите?




то беше ясно, че боклук в Карлово няма да се кара;
и протестиращите и бунтуващите се вчера, като гледах по новините, бяха една шепа...
а парите не ги дават "мръсните шопи"....
и кой както си го направи...

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Боклука си остава в София......

# 12
  • София
  • Мнения: 2 623
Докато българите мислят като пусналата темата няма да има решение за боклука ! Това е личното ми мнение. Не мога да разбера ако бъде изградено сметище по всички европейски стандарти + преработвателен завод какъв ще е проблема до всеки град да има такова, но не. Ние трябва да си протестираме. Писна ми от този боклук направо. Ей там да го горят в Кремиковци. Чудно ми е как това чудо бълващо отрови ежечасно на никой не му пречи ???  newsm78

# 13
  • Мнения: 6 167
не му пречи, защото нали знаеш кой работи там?
и как е дошъл в град София.
един завод за отпадъци ще работи с 50 пъти по-малко персонал от
Кремиковци, което означава тоз народ да се върне на село евентуално
да работи земята . Ама.. земя кой работи? всеки иска да е гражданин,
пък и родината какво направи за 20 години, освен нищо?
за земята, де. чернозема, дето е 1 метър Wink

аз нямам какво друго да добавя по темата, казах каквото можах преди
само си очертах един сценарий в главата, как плъзват Некои
заразни и паразитни болести и дали ще останат само на територията на Софийска община.

монетата, както каза някой преди винаги има 2 страни.

# 14
  • Мнения: 1 441
Аз по-скоро исках да обърна внимание на факта, че въпреки че няма да складират там боклука пак ще им дадат субсидията, която им бяха обещали точно заради БОКЛУКА.
Излезе, че те всъщност спечелиха, при това не малко, заради софийския боклук, който изобщо няма да видят.
Ама съм сигурна, че нито един карловец няма да излезе на площада и да каже: "Вижте какво, не е честно да ги вземем тези пари!"
Както съм сигурна, че на много карловци децата, внуците, роднините и т.н ежедневно допринасят за трупането на същия този боклук.

Общи условия

Активация на акаунт