Искам да споделя (формата на главичката на бебето)

  • 1 538
  • 25
  •   1
Отговори
Използвам момента докато слънчицето ми спи, за да пиша. Това е един от онези редки случаи, в които нямам какво да правя Simple Smile От близо два месеца и половина не мога да се наспя, да се нахраня нормално, или да свърша каквото и да е по нормания начин. Не е лесно да си майка, но пък е толкова хубаво когато ти се усмихне това малко създание и сякаш всички тревоги изчезват. От няколко дни ме мъчи нещо - главичката му е малко кривичка отзад Sad(( чувствам се адски гадно като го погледна и ми идва да заплача. От първите дни не иска да спи на другата страна и се надявам причината да е това. Утре ще го водим на педиатър и се надявам всичко да мине добре. Стискайте палци! Ето събуди се и ми се усмихва Simple Smile)) Невероятно е човек колко силно може да обича  Heart   

# 1
  • Мнения: 3 537
Главичката ще се оправи сама,спокойно! Laughing

# 2
  • Мнения: 1 030
Да, ще се оправи като започне да сяда. А и съм чувала, че формата на черепа се онаследява, така че споко! Hug

# 3
  • Мнения: 4 806
Mимчо, по постинга ти съдя, че детенцето ти е съвсем мъничко.
Такива кривинки по главичката често се случват и в повечето случаи се оправят.
Педиатърът ще препоръча необходимото.
Аз съм имала доста крива главица, която поне визуално, майка ми оправила по следния начин: по време на къпане е заглаждала с длани много внимателно и нежно кривините. Резултатът не е идеален, но косата за какво е?
А за любовта към детето - изключително си права - много любов има мама за своето чедо.

# 4
  • Мнения: 1 753
Спокойно! Ако е новородено бебе ще се оправи! Софето беше с крива глава и все спеше на една страна, но се оправи. Съвет: Бебетата обичат да спят с лице към светлината, така че му обърни позицията на тази страна, на която искаш да спи.

# 5
  • Мнения: 27 524
Това е често срещано явление, съвсем нормално е и се оправя след като детето мине годинка. Изобщо не се притеснявай  Hug

# 6
  • Мнения: 8 917
Ще се оправи - въобще няма за какво да се притесняваш Peace Hug

# 7
  • Мнения: 3 405
Моята глава е крива отзад - леко хлътнал череп, въобще не ми се е отразило по някакъв начин, всичко си ми е ок! Grinning от косата не се забелязва Hug
А и аз си харесвам този само мой си "белег" Wink

Бебетата са с още крехки черепи, ще се оправи Simple Smile

# 8
  • Мнения: 568
От лежането е и се оправя по-късно,споко.
Спи, когато бебето спи и не се тревожи за глупости Sunglasses

# 9
# 10
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Не се притеснявай, на доста бебчета са им "криви" главичките. С течение на времето ще се оправи Peace.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 390
Консултирай се с педито и почни да слагаш бебчето на съответната страна. До 1 година, до затварянето на фонтанелката, главата се променя.

# 12
  • Мнения: 942
Ще се оправи ама няма за какво въобще да се притесняваш Simple SmileЯ се радвай те един на друг   action032 Two Hearts

# 13
  • Мнения: 924
Няма страшно. Алек винаги слагаше главичката си на дясно, а е роден в Щатите и докторите тук ме предупреждаваха постоянно, че бебето трябва да спи само по гръб. И аз като теб много се бях притеснила, че главичката му се деформира... даже плачех, че ще си остане така цял живот. Сега си е с идеална форма.
Сигурна съм, че и при вас всичко ще се оправи, когато бебчето започне само да се върти насам-натам  Hug Наслаждавай се на моментите, минават толкова бързо  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 1 259
Нашата се оформи добре към 5-ия месец,когато сам започна да се обръща.Не се тревожи Peace

Общи условия

Активация на акаунт