Пак за захранването

  • 435
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 559
Моята принцеса,не иска да яде пюрета.До вчера и давах сутрин по 2-3 лажички плодово пюре,и вечер ,час преди лягане каша от оризово брашно с аромат на ванилия...кашата я яде без проблем.Тази сутрин вместо пюре и дадох 3О мл АМ.
Та въпроса ми е наи вече,как да разбера по колко АМ,или каша да и давам,след като сме на кърмене на поискване??? newsm78Да уточня ,че се захранваме,поради малко наддаване последния месец,и голямото неспокоиствие и ревове на малката..

# 1
  • Мнения: 4 915
А защо бързаш да захранваш, при положение, че детето не проявява интерес?

Малкото наддаване не е причина за захранване, а за по-учестено кърмене.

И без това при захранване се дават в началото по 20-50-на грама храна веднъж дневно - няма как да се разчита на тях да качи детето повече.
А и не това е целта на въвеждането на други храни, освен мляко.
До годинката около 80% от храната на детето трябва да е мляко.

И всъщност колко сте качили последния месец, че те тревожи?

Неспокойствието може да се дължи на напиращи зъбки.

Детето трябва да се захранва и да му се предлага нова храна, когато е в добро настроение и с интерес приема новия вкус и консистенция.

Отделно смятам, че спокойно можеш да си изчакаш 5-6ти месец, за захранване.


Конкретно по въпроса ти - започва се с 1-2 лъжички до 50 грама в първите месеци. Първо храна от 1 вид - каша примерно няколко седмици, после се въвежда втори вид - пюре за второ хранене през деня. Но всичко става бавно и постепенно.

Друга храна се предлага след кърмене. До годинката кърменето не се замества с каши и пюрета. Колкото изяде детето - толкова. Основните му енергийни и хранителни нужди трябва да се покриват от млякото. 

# 2
  • София
  • Мнения: 555
Напъно съм съгласна с Free Soul. Много мами тук се притесняват, за малкото качване на кг. през този период.И аз бях една от тях, но се оказа, че 300-400гр не са малко. Нормално е кърмените бебета след третия месец вече да не качват с началните темпове. А по въпроса със захранването, наистина няма да качите повече, ако ядете пюрета, защото малкия организъм не може да ги усвоява пълноценно още.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 750
Не разбирам защо след като имаш кърма, трябва да даваш АМ?
Конкретен съвет не мога да ти дам, защото още не съм захранила. Но ти предлагам да прегледаш този сайт, има доста полезни неща, дано ти помогне: http://karmene.greatnow.com/osnovizahr.html

# 4
  • Мнения: 942
А защо бързаш да захранваш, при положение, че детето не проявява интерес?

Малкото наддаване не е причина за захранване, а за по-учестено кърмене.

И без това при захранване се дават в началото по 20-50-на грама храна веднъж дневно - няма как да се разчита на тях да качи детето повече.
А и не това е целта на въвеждането на други храни, освен мляко.
До годинката около 80% от храната на детето трябва да е мляко.

И всъщност колко сте качили последния месец, че те тревожи?

Неспокойствието може да се дължи на напиращи зъбки.

Детето трябва да се захранва и да му се предлага нова храна, когато е в добро настроение и с интерес приема новия вкус и консистенция.

Отделно смятам, че спокойно можеш да си изчакаш 5-6ти месец, за захранване.


Конкретно по въпроса ти - започва се с 1-2 лъжички до 50 грама в първите месеци. Първо храна от 1 вид - каша примерно няколко седмици, после се въвежда втори вид - пюре за второ хранене през деня. Но всичко става бавно и постепенно.

Друга храна се предлага след кърмене. До годинката кърменето не се замества с каши и пюрета. Колкото изяде детето - толкова. Основните му енергийни и хранителни нужди трябва да се покриват от млякото. 

Peace
И ние на последната консултация бяхме качили малко(240гр),ама след две седмици(Ники  е болна )бяхме на лекари помолих да я притеглим и какво се оказа Shockedза две седмици 600 гр. #Crazy

# 5
  • Мнения: 4 399
Ох, този въпрос колко АМ да дам и мен ме е тормозил. мНого е трудно да прецениш. Аз дохранвах веднага след кърменето. Гледах да се ориентирам по времето което бебето сучеше и по това дали плаче след това. С времето мисля че започнах да се ориентирам доста добре. Но никога не можех да приготвя млякото предварително, защото всеки ден количеството беше различно и никога не знаех предварително колко ще ми трябва. Едва ли някой тук би могъл да ти назове конкретна цифра, защото никой не знае как и колко е сукало бебето ти.

# 6
  • Мнения: 432
И аз мисля, че щом имаш кърма, няма нужда да даваш АМ и да дохранваш. Наистина след 3-я месец започва по-бавното наддаване, но това  е съвсем нормално и не е повод за притеснения (и ние бяхме така). Понякога лекарите гледат да се презастраховат, да не би детето да вземе да слабее и затова препоръчват дохранване, но това не значи, че трябва да ги слушаш Naughty.  Изчакай още поне 1 месец, за да видиш тенденцията на наддаване и да се успокоиш, а междувременно кърмата ти сигурно ще се регулира и ще имаш повече (това ако не заместваш ядене, де). Иначе за количеството пюре, каша и др. такива вдействителност е най-добре да увеличаваш много бавно дозата (на мен лекарят ми беше казал за 1 седмица да стигна до 120 гр., което определено се оказа абсурдно, а и неприятно и за мен, и за Боби). Води се по детето и успех!

# 7
  • Мнения: 2 047
   Може да пробваш след 1-2 седмици пак с няколко лъжички пюре. Интересът към другата храна е на приливи и отливи. Щом не иска пюрето, пробвай с друго и след време редувай. Но само за проба, не за наяждане, основното хранене пак си остава кърмата. За АМ се прави дозата за месеца на бебето, но се прескача едно кърмене, от което кърмата ти ще намалее...

Общи условия

Активация на акаунт