Разширени вени по време на бременност

  • 645
  • 2
  •   1
Отговори
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Някой от вас да е страдал от подобна болежка? С първите две деца изобщо не си спомням такова чудо: сега направо съм се деформирала отдолу и не мога да стоя на краката си повече от 10 мин права без да ме заболи. При това дясната ми половина е доста по-зле засегната и направо кракът ми изтръпва. Според лекарката и във влагалището има много такива, което евентуално можело да е показание за секцио, ама дали? Пак според нея няма начин да се оправят до раждането, само могат да се облекчат ако си слагам краката на високо от време на време през деня  и не стоя толкова много права, ама то с това бебе няма начин. Ако някой знае лек или облекчение да свирка!

# 1
  • Мнения: 375
Здравей,
и аз съм така Sad.  И ме боли точно от дясно. Десния ми крак е с разширени вени вече. Слагам си стегнат чорап с жартиер.Мажа се с лиотон 1000 гел. Нищо не помага, а не мога да не ходя. Ми краката нагоре и това е!За секцио е.

# 2
  • Мнения: 135
И аз съм с разширени вени - моите са от около 13-14 години, на левия крак.. По време на бремеността се консултирах със съдов хирург - може би и ти трябва да сториш това, за да ти каже той най-добре какво да правиш. В края на бременността и по време на престоя ми в АГ болницата бях със стегнат крак. Родих със секцио. Оказа се, че в матката също имам разширени вени. От март т.г. до септември пих без прекъсване Детралекс - определено съм доволна от него - нямаше го това усещане, че ще ми се скъса вената, изобщо болката и напрежението ги нямаше.. От Лиотона и всички подобни на него мазила нямам никакво облекчение. Не знам, обаче, дали Детралекса можеш да го пиеш сега - малко се съмнявам. Носи чорапи, вдигай краката и така..

Общи условия

Активация на акаунт