сладкарки - помагайте. искам торта-тиква

  • 4 281
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 089
заглавието е подвеждащо малко.
искам да направя тортата за рождения ден на дъщеря си. искам тортата да е във формата на тиква - родена е на 31.10 (вси светии) и ще бъде тематична  Flutter. формата ще я докарам някак. моля давайте акъл блатовете какви да са, какъв да е пълнежът, как се прави глазурата отгоре, която трябва да е жълто-оранжева. всъщност, харесала съм си нещо подобно на това, но без гадинката и листата:
http://www.nedelya.com/articledetails.php?ArticleID=249&page_num=6
но много искам сама да се справя.
не съм страхотен сладкар, но пък готвя със желание и вeроятно бих се справила успешно.
помагайте, плиййййз

# 1
  • Мнения: 3 089
добре де, ако никой не може да даде акъл, няма ли навита мама, която да ми направи някаква торта-тиква срещу заплащане. и също торта-земно кълбо. и такава ми трябва. не ща да си давам парите на сладкарници някакви като знам колко кулинарки има тук.    bouquet
пс - ако има навити, моля, пишете на лични, ако ви е неудобно тук.

# 2
  • София
  • Мнения: 718
Незнам дали някой ти е писал на лични вече, но може да прочетеш темите "моите любими  торти" и за глазурите. От там може да ти дойде някоя идея за това, което те интересува.
Успех!

# 3
  • Мнения: 3 089
баш там съм отворила и се образовам. но малкото чудовище не ми дава много спокойствие  Laughing. не знам докъде ще го избутам с чететенето и записването. а и за сега не ми хрумват магазини за сладкарски неща. вероятно към края на темата ще съм наясно. но ако се окаже, че трябва да купувам материали и джаджи на стойност, която ще е по-голяма от цената на бутикова торта, то 100% ще поръчам. затова и си мисля, че може някой да се навие да ми направи.

# 4
  • София
  • Мнения: 974
Така като я гледам тиквата, която си си харесала Thinking можеш да постигнеш тази форма с няколко торти с рула (по-малки) а покритието отгоре с бонбони машмелоуз. Е дръжката може да ти създаде малко проблем, но с тренировки съм сигурна че ще я направиш страхотна Hug

За пълнежа на тортите бих ти предложила, за разнообразие,  да го направиш различен във всяка торта   
Например сметана с плодове, сметана с шоколадови парченца и ядки .... и т.н
Успех bouquet

# 5
  • Мнения: 3 927
Ето ти едно предложение от моята английска книга "50 Easy Party Cakes":

http://www.bgphoto.net/photos/2105/o632969448273906250.jpg


# 6
  • Мнения: 818
Taneto,пусни моля те и други снимки от твоята книжка,че много ми хареса тази с тиквата.
А и добре се вижда как да се изреже.

# 7
  • Мнения: 1 526
Ето ти едно предложение от моята английска книга "50 Easy Party Cakes":

http://www.bgphoto.net/photos/2105/o632969448273906250.jpg
Снимай и самата рецепта, моля те!
Много интересно ми стана!

# 8
  • Мнения: 3 089
еее, тази няма как да я направя. ще опитам с по-простия вариант.
благодаря все пак.
  bouquet

# 9
  • Мнения: 22 867
Тази пък е от руски сайт, но май е същата, като на Taneto. Пише, че се прави от блатове, сметана, и марципаново покритие.

# 10
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
; ;
Като щракнещ на снимката ще ти отвори и сайта с рецептата  Party
A виж тук нещо по-елементарно като изпълнение, но също много ефектно според мен (само снимка е няма рецепта)

# 11
  • Мнения: 50
Мисля, че най-добре ще се получи, ако използваш специална форма за изпичане на блатовете, в случая, форма на тиква. Не зная обаче дали ги има  в България. В Америка съм виждала да се продават такива. Тортите, които са дадени по-горе на снимките са изпечени точно в такива форми.

# 12
  • Мнения: 3 089
вече започнах с опитите - имам си червей, листо и лозници (така май се казват зелените заврънтулки). снощи ги направих от фондан. тиквена форма нямам, но мисля да опитам варианта с тортите от рула. май ще стане  Peace

# 13
  • Мнения: 7 091
вече започнах с опитите - имам си червей, листо и лозници (така май се казват зелените заврънтулки). снощи ги направих от фондан. тиквена форма нямам, но мисля да опитам варианта с тортите от рула. май ще стане  Peace

А защо просто не опечеш два кекса и да ги залепиш един за друг?

# 14
  • Мнения: 286
Aз мисля ,че можеш да изпечеш кекс във тези кексовите форми с дупката в средата.Оребрените.Като го обърнеш и малко изрежеш краищата му ще придобие форма на тикваЗапълваш дупката с крем,отгоре слагаш лозниците и червея и готово!:)

Общи условия

Активация на акаунт