По колко вит С се дава на бебе?

  • 6 495
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
реших да давам на малкия витамин С.Влизаме в сезона на анстинките, а и педиатърката ми каза , 4е като по4не зъбоникненето , им отслабвала имунната система, та да давам през ден по 1 ампулка.
В4ера мъж ми купил от аптеката(казал-за бебе), дали му малките (имало и по-големи).Ама гледам на кутията пише инжекционно, вътре в упътването пак пише на4ин на приложение-интравенозно и интрамускулно, никъде не пише орално.
Въпроса ми е тези ли са ампулките-на кутията пише Витамин С 200мг?

# 1
  • Мнения: 8 505
Това са,да.Двумилилитрови ампули по 200мг вит.С.
Но не е ли малко детето още newsm78

# 2
  • Мнения: 8 585
Не се двава това нещо. Не работи изобщо.
Зъбките с имунната система нямат нищо общо.
Да се дават ампулни форми предназначени за венозно приложение "за пиене" са практики на третият свят.

Детето е на 5 месеца за Бога!

# 3
  • Мнения: 422
притеснихте ме Sad
Преди 2 месеца бяхме с възпалено гърло и уши и пихме 5 дена оспамокс + 1 ампулка вит С (не помнех дали са от същите, затова пуснах темата)
Какво мога да му дам тогава за да го подсиля.

# 4
  • Мнения: 2 082
нищо-няма никаква полза/това от личен опит/ако ядете плодове и зеленчуци-сокчета.когато пораснете по нататък/но не сега !/киви-в него витС беше достатъчно да ти покрие дневните нужди,както и лимона.малко ти е детето,не го тъпчи излишно-по възможност по-малко контакти през зимата и послушай  Birdie   Grinning

# 5
  • Мнения: 8 585
притеснихте ме Sad
Преди 2 месеца бяхме с възпалено гърло и уши и пихме 5 дена оспамокс + 1 ампулка вит С (не помнех дали са от същите, затова пуснах темата)
Какво мога да му дам тогава за да го подсиля.
Ако изберете АБ терапия поради необходимост никога!, никога! не правете курсове под 7-8 дена!!!!!!!!!!!!

5 дневните "лечения":
*култивират резистентни щамове-толкова че после е много трудно да ги излекувате с обикновени АБ!
*детето не може да се излекува напълно-"влачим" се цяла зима с оплаквания.
*хронифицират бронхити или фарингити или отити и после се искат други лекарства за траен резултат.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
На вашата възраст доки ми каза по половин ампулка от тези същите.Сега обаче като ви чета и аз се обърках,защото и сега сме настинали и преди малко дадох цяла. Sad

# 7
  • Мнения: 168
бяхме на 2 месеца когато се разболя не сериозно , но при толкова малки няма много избор
Давах 1 мл на ден, сега  при необходимост давам 2 мг.

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Витамин С не само, че не подсилва имунната система, а и никак не е безобиден.

# 9
  • Мнения: 1 448
И аз по съвет на педито му давам по една ампула на ден когато е хремав  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 666
 Само когато е болен давам по една ампулка

Общи условия

Активация на акаунт