Силна пареща болка в горната част на корема

  • 20 600
  • 17
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 199
От известно време (вече близо месец) чувствам силна пареща болка високо в горната дясна част на корема. Тя е почти постоянна, но на моменти много се засилва и става не търпима. Чувството е такова все едно имам поставена нагорещена ютия върху кожата си. Сравнението е малко глупаво, но иначе наистина ми е трудно да го опиша. Все забравям да попитам лекарката си каква може да е причината за това, винаги когато съм на консултация говорим за други по-важни неща и болките и болежките ми остават на заден план. Поразрових се във форума, но не успях да открия нищо и затова искам да ви попитам дали някоя от вас не е чувствала същото по време на бременността си и каква според вас може да бъде причината за това.  Много ви благодаря предварително на всички!

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 16:13 от venira

# 1
  • софия
  • Мнения: 1 745
Много странно newsm78.Сигурна ли си,че не са гадните киселини?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 199
Не,  не са  Sad
Не мога да си го обясня с нищо, а болката е много странна и пареща, сякаш ми изгаря кожата.  Всъщото време като се пипна или при натиск няма болка.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 926
Мен ме болеше между ребрата страшно  Confused Лекарят каза, че няма страшно, че е от бебока, който ме притиска.

# 4
  • Мнения: 2 271
Тъй като бебето вече запълва коремната ти кухина най-вероятно притиска жлъчния мехур.Болката съчетана ли е с хапването на пикантни храни и мазно?

# 5
  • Мнения: 1 064
Все си мисля, че въпреки всичко това са киселини. Пробвай с "Талцид" или сдъвчи една дъвка "Орбит". Ако има облекчение на болката, значи наистина са киселини... Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 199
И аз евентуално имам съмнения за притискане на жлъчката, но знам ли.. Иначе пикантно и мазно не хапвам. С "Талцид" също съм пробвала, но няма никакво облекчение, а и определено това не са кисилини. Болката е силна и пареща, все едно имам допряно нажежено желязо до кожата си. Чувствам я в най-горната дясна част на корема си -  непосредствено под дясната гърда. Така е близо от месец, а в последно време и особено на моменти е ужасно силна и направо става нетърпима  Cry

# 7
  • Мнения: 1 101
И аз мисля, че е много вероятно да са киселини  Thinking

# 8
  • Мнения: 2 271
А в седнало положение ли я получаваш?

# 9
  • Мнения: 8 917
Тъй като бебето вече запълва коремната ти кухина най-вероятно притиска жлъчния мехур.
И аз съм на това мнение Peace

# 10
  • Мнения: 128
Неможах да разбера къде е болката- сравняваш с горене от ютия, ама самата кожа ли ти пари! Питам те, защото аз в последните месеци на бремеността изпитвах нещо подобно под дясната си гърда! Болката, ако мога така да я нарека идваше изневиделица и така си и отиваше! Самата ми кожа беше леко зачервена. Когато питах мойта докторка тя ми обясни , че мястото било подсечено  newsm78! Посъветва ме да се мажа с крем Здраве! И наистина се оправих!

А пък може въобще да не става дума затова! Аз споделям какво е било при мен!

  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 243
И аз усещам такава пареща болка дори като съм седнала,усещам я от 2 месеца  даже и ме сърби като се бутна леко и ме наболява ребрата също ме болят чудя се да не е от разширение на гръдния кош и от опъване на самата кожа newsm78,доста е нетърпимо  Heart Eyes


# 12
  • София
  • Мнения: 254
МНого странно.... Thinking
И аз усещам точно същото...даже не бих го нарекла болка,но наистина не е приятно....Аз досега си мислех ,че е нещо от разтягането на кожата на корема...защото паренето е повърхностно.....Не съм мислела,че и при други се среща това...

# 13
  • Мнения: 1 233
Да не те плаша, но аз имах такава болка и се оказа, че бебката е притискала жлъчния мехур. При мен се оказа натрупване на камъни в жлъчката, след раждането получавах страхотни кризи и накрая ме оперираха и ми махнаха жлъчния мехур. Казаха ми, че ако съм взела мерки навреме, т.е. консултация с гастроентеролог са щели да ми дадат някакъв билков препарат за стимулиране отделянето на жлъчка и нямаше да стане тоя проблем. Така че моя съвет е да се консултираш със специалист навреме.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 199
От около 10-тина дни болката се засили и стана нетърпима. Ходих на хирург и на гастроентеролог, направиха ми изследвания.. Оказа се, че имам леко повишено съдържание на билирубин в кръвта, за което казват че евентуално може да е от проблем с черния дроб или жлъчката. Гастроентерологът, който ме гледа каза, че и двата органа са силно притиснати от бебето и от там можело да идва болката (те и двата са в горната част на корема, вдясно). Не посъветва или предписа нищо за облекчаване, каза че като родя уж щяло да ми мине...  Дано да е така  Sad

Общи условия

Активация на акаунт