Генетични изследвания- помощ, инфо...

  • 2 748
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 461
Здравейте,
аз отдавна не съм се мяркала из тоя форум. Накратко след много време и перипетии стигнахме до ин витро, по точно икси. Последно ни направиха генетични изследвания. Току що се обади професора (и това доживях) да ни съобщи, че изследванията са показали, че при мъжа ми 2 хромозома са разменени. Каза, че не било толкова страшно, но да вземем час при генетичката, която е правила изследванията да ни обясни кое що. Обадихме се и сега чакаме тя да прицени, дали да ни даде час  #Cussing out Аз обаче, че и мъжа ми ще се побъркаме дотогава. Подготовката за икси я започнах, от седмица пия вече противозачатъчни. Не че кой знае какво, но мисълта, че може би всичко е без смисъл...
Моля ви, ако някой се е сблъсквал с подобно нещо или има инфо- кажете ми какви последствия може да има.

# 1
  • Мнения: 4 298
Какви точно генетични изследвания правихте?
Ние правихме за микроделеции на Y хромозомата и за кариотип.
Лошото е, че не ви е обяснил конкретно, а сега се чудите. Дадоха ли ви някакви писмени резултати?

# 2
  • Мнения: 902
Нат, съжалявам, че се налага да се борите и с тази гадост. Пожелавам ви бързо да намерите пътя.
Съветът ми е възможно най-бързо да се консултирате с генетик. Ако се налага и на частно.
Опитай се поне да разбереш, каква е точно хромозомната аномалия. Напиши резултата тук или в сайта на "Зачатие". Момичетата с подобни проблеми в семейството ще ти дадат съвет и ще споделят опит.
Ако беше в България, щях да те посъветвам да направиш консултация в София или Плевен.
Знай, че винаги има начин. Важно е да го желаеш.
Късмет.

# 3
  • Мнения: 461
Не знам още никакви подробности.
Дадоха ни час чак за 7. 12- тогава ще съм посредата на стимулацията.
Утре ще отида на място и без копие от резултатите няма да се върна.

# 4
  • Мнения: 461
Днес имахме консултация с генетичката- все пак не се наложи да чакаме до декемрви.
Проблема се казва балансирана транслокация. Обясни ни много добре какво представлява. Сега знам за какво става дума, но не знам, какво да правя изобщо.
Някой има ли опит с подобен проблем? Има ли смисъл въобще да правим икси? Шансът е толкова нищожен.

# 5
  • Мнения: 4 298
За съжаление не мога да ти помогна  Sad
Пусни тема във форума на  Зачатие - мъжки стерилитет.

# 6
  • Мнения: 7 718
Значи има шанс, макар и нищожен. Успех.

# 7
Здравейте на всички!От месец февруари често влизам във форума на BG-Mamma,но все не се осмелявах да се регистрирам.Радвам се на всички,които са в очакване на бебче и на тези които вече си имат,а на тези с проблеми мога само да кажа да Вярват!След 2 missed в рамките на тази година бяхме изпратени за генетична консултация.Резултатите от нея показаха,че аз съм носител на балансирана транслокация. Не бих могла да опиша как се почувствах и колко се обвинявах ,но нито сълзите,нито отчаянието,нито чувството за вина могат да ми помогнат!
Моля някой запознат с този случай да сподели!Благодаря Ви предварително!

# 8
  • Мнения: 461
Здравей михаела,
съжалявам за проблемите ти. Като ти поставиха тази диагноза не ти ли обясниха за какво става дума. Каква е транслокацията? Мога да ти кажа на нас какво ни обясниха, но дали и твоя случай е такъв? Знам само, че риска от спонтанни аборти е повишен.
При нас мъжа ми е с реципрочна балансирана транслокация.
С две думи една част от половинката на хромозома 5 е образно казано отрязана и е залепена на едната половинка на хромозома 11. На него нищо не му липсва, щото макар и поразместени има всички налични гени. И двете хромозоми имат по една нормална половина. Проблем става при размножаването. За да образува нормално дете, трябва да получи от двете двойки дефектни хромозоми или и двете нормални части, или и двете дефекти части. Във втория случай ще има същия генетичен дефект като баща си, но ще е нормално. Ако получи обаче здравата част от едната и дефектната част от другата хромозома няма да е нормално. Най-често това води до спонтанни аборти и много редки случаи се стига до раждане.
Предполагам, че и при теб е така и само някои от яйцеклетките са "нормални" и могат да бъдат оплодени. Те пък могат да бъдат изследвани преди едно евентуално оплождане при инвитро например.
В такива случаи няма място за чувство за вина. Нито си го искала, нито по някакъв начин си отговорна за това, че така си се родила.
Консултирайте се със специалисти, в днешно време има начини и при такава диагноза да се забременее. Ако нямате други проблеми и забременяваш без лекарска намеса(как го казах само) се въоръжи с търпение.
Стискам ти палци!

Последна редакция: ср, 01 ное 2006, 16:00 от nat

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
nat извинявай, но дали видя закованата тема на момичетата с генетични проблеми - пиши им, предполагам те ще могат нещичко да ти кажат.
Успех

# 10
  • Мнения: 78
Моля ви помогнете със съпруга ми искаме да си направим генетични изследвания,но аз нямам вяра на лекарите във Варна.Дайте съвет към кого да се обърнем в София.

# 11
  • Мнения: 461
Най-добри препоръки съм чувала за доц. Конова в Плевен. За София незнам точно, виж в закованата тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106772.0

Последна редакция: нд, 12 ное 2006, 13:08 от nat

Общи условия

Активация на акаунт