Симптоми на шарка?

  • 1 572
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Здравейте! Дъщеря ми от вчера е с пъпки по лицето (5-6) и по ръчичките - около китките, 2-3. Пъпките са големи и днес забелязах, че са с връхче. Не я сърбят, няма температура, кашля и киха, но ние се лекуваме цяла седмица от настинка. Вчера не се обезпокоих толкова, защото и двете ядохме нещо в събота, което явно не е било много за хапване. При мен също се появиха такива пъпки вчера, но днес ги няма, а и моите нямаха връхче. Сега смених и един "по-разстроен" памперс. Не знам дали е някаква алергична реакция или симптом за нещо по-сериозно. Утре сме на контролен преглед при педито за настинката и за това още не съм говорила с нея - исках първо да "прослушам" вас.. 

# 1
  • Мнения: 953
Отиди при личния доктор, той ще ти каже най-точно. Но щом са с връхче може и шарка да е.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Възможно е. При нас варицелата така започна първо с една луда кашлица 3-4 дена, след това един ден беше много кисел и плачеше непрекъснато и вечерта му открих една пъпчица на лицето и една на коремчето. Температура направи чак на третия ден и карахме заедно ангина и шарка и се наложи да пием антибиотик.

Общи условия

Активация на акаунт