Нийделандия, или Небивала земя

  • 706
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
Откакто взех на госпожицата от библиотеката едно красиво илюстрирано издание на "Питър Пан", то се превърна в абсолютен хит вкъщи. От няколко дни си е измислила своя "Нийделандия" (така е преведена Небивала земя в този вариант) и там живеят
птицата Мимая с три глави и пет крака, но само с две крила (показва как пее, много мелодично, и плещи нещо на "мимайски")
и прасето Ижибро - с мнооого дълги крака, много силно и жълто на цвят.
Има и едно жълто и едно черно езеро, при окъпване в последното съответно можеш да се превърнеш в негърска принцеса.

Има ли други нийделандци във форума?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
на този етап сме реалисти - четем меденосладката енциклопедия и всеки ден научаваме нещо ново за света около нас.
като изключим вчерашното пътуване с кораб до италия, при което аз бях.... котвата на кораба Joy

# 2
  • Мнения: 603
На сина ми му е малко рано за тази книжка, но пък на мен ми е много, много любима Laughing

# 3
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Още не съм попадала на красиво илюстровано издание на "Питър Пан", но всяка вечер се бием с "невидими пирати" Simple Smile. Стоил е капитан на кораба, баща му е моряк, вдига и сваля платната, а мен ме цаниха за готвачка - ловят акули и китове и аз им ги готвя Wink
Иначе сега сме на вълна "Емил от Льонеберя" и онзи ден питал баба си дали има пари да му купи нещо си и след отрицателния й отговор взел една шапка, седнал с кръстосани крака в коридора и взел да... проси: "Дайте пари за бедното сираче..."

# 4
  • Мнения: 603
Иначе сега сме на вълна "Емил от Льонеберя" и онзи ден питал баба си дали има пари да му купи нещо си и след отрицателния й отговор взел една шапка, седнал с кръстосани крака в коридора и взел да... проси: "Дайте пари за бедното сираче..."
Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт