Инфекции - като подарък от родилното?!

  • 2 368
  • 27
  •   1
Отговори
Здравейте на всички!
казвам се Дима и пиша в ново списание. В момента работя върху една доста любопитна тема и тя е свързана със следния проблем - различните инфекции, с които изписват бебчетата от родилните и въпросът трябва ли да си мълчим, когато елементарно погазват правата ни. Струва ли ви се нормално болниците да "подаряват" на малките ви дечица стафилококи и стрептококи за добре дошли на бял свят?! Четох някои мнения, но доста стари, затова ви моля, ако някой е попадал в подобна ситуация или знае история на свои близки да даде мнение по темата. Къде другаде бих могла да получа сведение от извора освен тук, където си общуват майки, преживели какво ли не. Ако не искате да споделяте мнение тук, моля пишете ми на електронен адрес: dchakarova@abv.bg - веднага ще се свържа с вас.
Надявам се с ваша помощ да разбера каква е реалната ситуация в родилните отделения, защото знаете, че често официалната политика доста се разминава с истината.
Благодаря предварително на всички, които ще се включат в дискусията!
Желая здраве и щастие на вас, и вашите дечица!

# 1
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Получихме си подаръка, благодаря. От мърлите в Майчин дом (за тях мога да напиша реферат). Синът ми беше изписан със силно възпалено дупе (аз го видях чак у дома). От този ден до ден днешен той НИКОГА не се е подсичал, камо ли да се възпали така. Може би, защото го мия? Shocked
Разбира се, имахме и стафилококи, но и това разбрахме по-късно, от нашия педиатър.
Ако жените, които се грижат за бебетата в Майчин дом не гледат по цял ден сериали и не клюкарстват в "тяхната " си стаичка, а губеха някоя и друга минутка да се позамиват, може би щяха да ни спестят куп неприятности, а на много бебенца - и хронични заболявания.
Както личи, бясна съм още.
От акушерките в Майчин дом научих само едно - много им били ниски заплатите.
И тези пари са им много. #Cussing out

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Ние пък хванахме стафилококи в Св.Лазар - писала съм много.
Поради тази причина според мен чак такова значение дали си раждал в държавна или частна болница в това отношение няма. Все пак второто ми дете е родено в държавна болница и нямаше стафилококи.
Това е моето мнение по темата.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
със стафилококи и още цял куп подобни си прибрахме габриела от неонатологията на медицинска академия.
две години по-рано племеницата ми беше изписана от същото място със същите "гадинки".
виктория се сдоби със стафилококи от шейново преди почти 12 години, както и татко й - още 20 години преди това.
май само аз съм чиста  Laughing

# 4
  • Мнения: 35 892
златист стафилокок и ужасно подсечено дупе от "Св. София"

# 5
  • Мнения: 422
И ние бяхме със стафилококи от "Св.София".Май ве4е няма болница, където да няма такива "екстри".
Не ме у4удва.Ние поседяхме малко пове4ко след раждането заради жълтеницата, ама за 15 дена едвам измолих да му сменят един път 4аршаф4етата.А за миене ги видях само 2 пъти, ина4е забърсват с влажните кърпи4ки.И сменят памперси 3 пъти на ден.
Още на 5 ден по4нах сам ада си ги сменям на 3 4аса, а една патка взе да ми се кара..... #2gunfire 4е няма да ги 4акам, то ще втаса това дете на 8 4аса кат му се сменя памперса......

# 6
  • Мнения: 3 423
Съжалявам, че така се е получило!
И смятам, че това е направо недопустимо
в една държава от ЕС през 21-и век!!!
В болницата, където аз раждах, нямаше
такива инфекции, бяхме две жени в стая,
имахме баня и тоалетна в стаята, и отделно
мивка до масата за преповиване и шкафа
с дрешките за бебетата и памперсите, имаше
и достатъчно дезинфекционни средства, мрежести
гащи за еднократна употреба и огромни превръзки.
Както казах, препарати за дезинфекция в
банята и препарати за дезинфекция до
масата за преповиване на бебоците.
Преди раждането ни изследваха за стрептококи,
та ако евентуално имаме, да могат да реагират
медиците, та да не се заразят бебоците.
Болницата е на Червения кръст, не е частна.
Може би сравнението би било полезно за материала.
Успех!

# 7
  • София
  • Мнения: 3 960
И моето бебе беше заразено със стафилококи от Св.София. В епикризата на бебето пише : " Периферни секрети: чисти".
Имам микробиологично изследване от частна лаборатория след изписването с "много стафилококи" в назален и очен секрет.
Самата аз се заразих със стафилококи преди 5 години при снимка на тръби в МА. #2gunfire

# 8
  • Мнения: 3 611
Съжалявам, че така се е получило!
И смятам, че това е направо недопустимо
в една държава от ЕС през 21-и век!!!
В болницата, където аз раждах, нямаше
такива инфекции, бяхме две жени в стая,
имахме баня и тоалетна в стаята, и отделно
мивка до масата за преповиване и шкафа
с дрешките за бебетата и памперсите, имаше
и достатъчно дезинфекционни средства, мрежести
гащи за еднократна употреба и огромни превръзки.
Както казах, препарати за дезинфекция в
банята и препарати за дезинфекция до
масата за преповиване на бебоците.
Преди раждането ни изследваха за стрептококи,
та ако евентуално имаме, да могат да реагират
медиците, та да не се заразят бебоците.
Болницата е на Червения кръст, не е частна.
Може би сравнението би било полезно за материала.
Успех!


Абсолютно същото беше и при мен.

# 9
  • Мнения: 2 849
Стафилококи от Шейново . CloseНа въпрос към акушерки и доктори в болницата , защо детето има пъпки по цялото лице и залепнало око ми отговориха -"Ами ,чисти се детето ,така ще е поне месец "  Close
Добре ,че имам добър педиатър , да ми отвори очите ,че са стафилококи и да назначи адекватно лечение .

# 10
  • Мнения: 1 233
Цялата беше подсечена - дупе, подмишници. В Горна Оряховица раждах.

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Нас пък не ни изписаха, а ни лекуваха от "псевдомонас" в Майчин дом, стояхме там 15 дни вместо 7 заради моето секцио и аз се побърквах от рев всеки ден. Тия гадове ми заразиха детенцето и не ме питайте какво преживях в "Изолационно отделение" в тия 7 кошмарни дни........ #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Стафилокок в Окръжна. Няма болница, в която да няма такава вътреболнична инфекция!
Има обаче практики, които - ако се спазват - могат да намалят заразяването. Тъй като стафилококите се срещат навсякъде по кожата и на практика е почти невъзможно да се избегне заселването на бебето с такава флора, има нещо простичко, което може да се направи. Например -  току-що роденото бебе да се поставя не върху плота, а върху корема на майката. Първия му досег и първото, което приема през устата, да е гърдата на майката веднага след раждането (в някои болници на запад се прилага като профилактика дори при недоносени и силно преждевременно родени бебета изтриването на устичката им с тампонче, напоено с капки коластра, преди да се прави каквото и да е друго - това намалява инфакциите, на които тези бебета са силно податливи).  Всичко това ще позволи бебето да се засели с майчиния щам стафилококи, към които има имунитет, предаден още вътреутробно - а не с болничния щам, който е требен с какво ли не и е развил резистентност към почти всички антибиотици. Веднъж заселен с майчиния щам, бебешкия организъм не допуска болничния. И ако в следващите дни се насърчава майката да се грижи за детето (стига да е в състояние, разбира се!), а не да минава през ръцете на н-броя акушерки, тогава вероятността от заразяване намалява още повече.

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 376
Аз нямам оплаквания. Къпеха бебо пред мен в нашата стая. На всеки 3 часа преди хранене му сменяха памперса и пак го миеха. Дрешки, памперси, превръзки - всичко ми беше предоставено от болницата...Все пак дадох толкова много пари за частна болница, остана и инфекция да ни пуснат...
Баткото го раждах в държавна болница, нямаше топла вода и къпеха със студена и като ни изписаха педито му забеляза пъпчици от "чисти ръце"  #Cussing out

# 14
  • Мнения: 1 734
Хайде и аз да се включа - бактериална от Шейново. Изолираха му ешерихия от пъпчесто и нослето. Но докато се стигне до там беше подложено на серия безсмислени и болезнени изследвания, за да разберат какво му е всъщност. Да не говорим, че в болницата, в интензивния сектор беше в кувьоз и не ми даваха да го кърмя, а го хранеха с адаптирано мляко, че и алергия от млякото получи... а за моите притеснения и терзания да не говорим  #Cussing out Още ме е яд като се сетя

Общи условия

Активация на акаунт