Грижа за красиви крака, ръце и лакти

  • 1 924
  • 9
  •   1
Отговори
  • Sf
  • Мнения: 808
Изчетох толкова много полезни съвети за коса, околоочен контур, лосиони за тяло, душ гелове, дезодоранти и ролони и какво ли още не, което използваме всеки ден, за да се чустваме комфортно Simple Smile

Затова аз Ви предлагам да споделим какви грижи отделяме на ходилата и ръцете си Simple Smile

Аз, например, обичам вечер след душ да си намажа ходилата обилно с крем и да си обуя дебели памучни чорапи. Ползвала съм различни кремове за крака и съм доволна от всички - на Дева, Арома, Талодерма /много са малки опаковките, тц-тц/, а наскоро си взех една доста голяма туба от 150 мл, марката ще я напиша довечера  Embarassed /не му помня марката на крема/

Пемза ползвам също, особено през лятото и когато съм на море Simple Smile А и по принцип е препоръчително един път седмично да се ексфолират, за да паднат мъртвите клетки и петичките да станат отново бебешки меки Simple Smile На педикюр не се доверявам, не обичам да си кисна краката някъде, където и други също, та дори и да се дезинфекцира. Имам близка, която си изстрада точно от такава процедура въпреки горещите и обидени уверения, че всичко е било изрядно и хигиенизирано... Лечението после беше дълго и упорито.

Ръцете си от раменете мажа с тоалетно мляко, както цялото тяло, а особено внимание отделям на лактите, които обработвам с мазен крем, докато попие Simple Smile

Ще се включа отново и ще се радвам да споделите Вашите хитринки и благинки за красиви крака и ръце Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 1 244
При груби лакти - намазване с лимон (ама истински  Wink)
Ексфолиране на ръцете (ъ-ъ-ъ имам предвид от китката надолу) с крем и захар - търкате все едно си миете ръцете със сапун.
Както и масажирането им - все едно си нахлузвате прекалено тесни ръкавици - пръстите от нокътя  към основата.
През зимата задължително се мажа с лосион или дори козметично олио и вазелин  Crazy  Mr. Green Но това е, защото ми е ужасно суха кожата.

С толкова мога да се включа.  Flutter

# 2
  • Мнения: 899
За ходилата си правя ванички с различни соли, после обработвам и мажа с мазен крем. Само дето още не съм открила тоз дето най-много да ми харесва, предложения приемам всякакви  Mr. Green Веднъж - два пъти седмично ги изтърквам и с ексфолианта си за тяло. Мажа след душ, това с чорапите никога не съм го долюбвало особено.
Ръцете от лактите надолу мажа с крем на Авен, който използвам за тяло. От китката надолу с настоящия си за ръце, понякога ползвам зехтин или някое от маслата на Икаров. Заздравител за нокти, безцветен лак.

А на лактите имам едни екземи, които се появяват периодично и никой дерматолог не може да ми ги излекува, та гледам да не ги пипам много-много.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 575
Ходилата, след екфолиант ги мажа с Интензивен крем на Ейвън.
Лактите - с крем за ходила и лакти /пак на същата фирма/.
Тялото /пак след ексфолииране/ - с лосион за тяло /имам около десетина Crazy/.
Ръцете /пръстите/, слагам им някаква маска, затопляща, парафинова и после крем.
Още много неща обичам да правя, но не ми остава време от седене във форума Mr. Green.

# 4
  • Мнения: 1 616
За краката се грижа най-вече с крем за крака на Талодерма - наистина е многомъничка опаковката, но пък ефектът е великолепен. Когато се сетя си правя и баня - накисвам краката в разтвор от вода, сода и сапун (бабешки трик), след десетина-петнайсет минути подсушавам, пиля и мажа обилно с крем. След това чорапки! За ръцете използвам розовия крем с копринени протеини на Орифлей, с него масажирам и лактите и коленете. Понякога на по-грубите места слагам и от вазелинчето "Нежна грижа" пак на Орифлейм.

# 5
  • Мнения: 1 951
Наскоро гледах по телевизията един трик специало за лакти: слесват се няколко лъжички зехтин и кафява захар и със сместа се търкат лактите. Но още не съм го опитвала.

# 6
  • Мнения: 811
За краката се грижа най-вече с крем за крака на Талодерма - наистина е многомъничка опаковката, но пък ефектът е великолепен.

Перфектен е !А и за цялото тяло ползвам другите продукти на Талодерма,Еудермол-5 много добре овлажнява.Ходилата ексфолирам с крема за пети на Ейвън.

# 7
  • Мнения: 4 390
За ръцете, ходилата, лактите и коленете, използвам един ексфолиант със захар, както и пемза за стъпалата ползвам редовно. Чела съм, че бани с отвара от жълт кантарион, омекотяват много кожата на краката, обаче чак толкова внимание да отделям на копитата си - нямам нерви.
След процедура ги намазвам обилно с какаово масло, всъщност с него мажа цялото си тяло.

# 8
  • Мнения: 4 629
За стъпалата си ползвам лосион на The Body Shop. За ръцете лосиони и кремове на Bath and Body Works.

# 9
  • Мнения: 2 257
Когато имам време и желание - в къщи, си държа ходилата в специална вана с разтопен восък - за крака, като после седят известно време в термо чорапи, които вървят в комплект с ваната; друг път само ги кисна в топла вода с ароматни соли, подсушавам и "задушавам" намазани с лосион (то като рецепта за готвене стана) в малки торбички и чорап отгоре - за 15тина минути, след което ги оставям да подишат и след малко ги намазвам с друг лосион. Ръцете си мажа понякога с крем, но не редовно - мразя мазни и намазани ръце. Лактите ми не са сухи. Всичките тези лосиони, соли и т.н. са ми от разни специализирани магазини за такива неща.

Общи условия

Активация на акаунт