Ядосвате ли се много когато бебето плаче повечко??

  • 7 587
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 303
Ядосвате ли се много когато бебето плаче повечко??Аз наскоро родих ,по принцип съм малко нервна  и когато зареве бебчо по-продължително и незнам за какво и ако точно в този момент трябва да се изпомпвам(понеже не кърмя) много се ядосвам,ама голям яд ме хваща направо.Опитвам се да овладявам тези моменти..после ми става съвестно и гадно че така се ядосвам на малкото човече,но така се получава...Може би трябва време да посвикна

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 09:22 от Reza

# 1
  • Мнения: 5 790
А може би ти е от хормоните, които все още не са се нормализирали? Спокойно, всеки има такива моменти. Преди да се ядосаш - поеми дълбоко въздух и се попитай дали си заслужава да се ядосваш - все пак това е твоето бебе, което плаче, защото има нужда от мама.

# 2
  • Мнения: 742
О толкова мие познато и аз бях така.Някъде бях чела че действа успокояващо просто да изпиеш една чаша студена вода.  И реших да пробвам и чудо действа. Оставях маникоф да по плаче отивах в кухнята и жадна не жадна изпивах една чаша вода поглеждах се в огледалото и си казвах " Я сега спокойно се върни го цункай". То после като го цункаш   remybussi и се разтапяш.Така се успокоявах аз.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 170
Аз се чувствах по същия начин с първото си дете. Може би защото не бях подготвена психически за това, което ме очакваше - да съм на разположение 24 часа в денонощието . Тъкмо я накърмех и почна да правя нещо и тя се разплакваше или повръщаше или нещо друго ..... А нощем .. през час и половина се будеше и ме искаше .... А аз си въобразявах, че бебетата се будят само първия месец  и после спят поне от 12 до 6ч. Тя го правеше до година и десет месеца...  Но сега при второто си дете  осъзнах, че съм много по-спокойна Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 259
Ще свикнеш,и аз бях така.Изисква малко време за да се нагодиш Peace

# 5
  • Мнения: 46
Остави всякаква работа на заден план.Бебенцето се нуждае от внимание.Но не забравяй...когато си с него трябва да си СПОКОЙНА.То усеща всяко твое напрежение.Когато се успокои, обърни внимание на себе си.С първото си дете бях много нервна и агресивна,сега е на 5г.и е същия,а с второто разликата е голяма.Чувстваш се по спокоен,опитен да гледаш едно такова голямо злато.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 644
И сега се ядосвам ако плаче за нищо /според мен/- при мен май не премина скоро след раждането....

# 7
  • Мнения: 7 474
Не си само ти и аз много се изнервях от рев, не че се ядосвах на бебето , а просто самия рев ми бъркаше в мозъка ooooh!  Минава и този период Peace

# 8
  • Мнения: 5 026
Ще свикнеш,и аз бях така.Изисква малко време за да се нагодиш Peace
Бебешкия плач си е дразнещ, а и ако е непрекъснат... ooooh!  може да се поизнервиш повечко. Поемай дълбоко въздух и вместо да се ядосваш, вземи та го нагушкай тоя бебок-така и двамата ще се успокоите  Wink

# 9
  • Мнения: 990
И аз бях така в началото . По скоро това ,че се чувстваш безпомощна ,като плаче те изнервя повече. Ще свикнеш , а и пустите му хормони... Crazy

# 10
  • Варна
  • Мнения: 224
Не се изнервяй, защото когато си нервна и бебето го усеща.
Карай по-спокойно, изпий една чаша студена вода, ако имаш възможност направи си една кратка разходка навън и нещата ще се нормализират.
Аз като се изнервех мятах малката в количката и на разходка. Действаше ми много релаксиращо.

# 11
  • Мнения: 750
Ох, и мен понякога ме хваща яко нервата. Дори има моменти, в които си чупя ръцете от раздразнение. Но напоследък май и хормоните се понармализираха и усещам, че по- лесно се овладявам.

# 12
  • Мнения: 2 309
Моята дъщеря имаше до 3 месец адски колики и почти непрекъснато плачеше, за този период само един път изкрейзих и треснах външната врата зад мен /оставих я на мъж ми де/, винаги съм знаела, че бебето плаче не защото така му се иска, а нещо го мъчи - коремче, спи му се, гладно  е или нещо друго. Усещам обаче че сега вече като е по-голяма понякога плаче от лиготия и ме хващат нервите.

# 13
  • Мнения: 2 849
Хваща ме редовно нервата . BlushСъвестно ми е и после на свой ред си поревавам порядъчно .

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 11:21 от radi-t

# 14
  • Мнения: 8 505
Не съм се ядосвала,но се побърквах на моменти.Дъщеря ми плачеше зверски,когато имаше колики Confused

Общи условия

Активация на акаунт