какви хомеопатични лекарства за хрема и кашлица?

  • 7 236
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 035
дъщеричката ми от снощи е с "мокра"кашлица и обилно те4ене на прозрачни сополки........
лекаря ни е хомеопат,но си изключва телефона през уйкенда ,а през седмицата му е включен само от 10-12ч и съм решила да го сменям от др месец....но дотогава незнам какво да правя при спешни случаи като този. давали сме в продължение на 1месец лекарствата:
1.MERCURIUS SOLUBILIS 30ch (син)
2.CHAMOMILLA VULGARIS 30ch (син)
3.lycopodium clavatum 30ch (лилав)

4етох ,4е Хамомилата е стандартно лекарство за почти всички  детски болести,но незнам в какви пропорции да го давам на дете на 1,7м.......

моля,помагайте.  Praynig

# 1
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Класическото Хомеопатично предписание се съсредоточава преди всичко върху Психо-Емоционалната сфера, а не толкова върху материалните симптоми, въпреки че и те допълват общата картина.

 - За целта трябва много внимателно да се наблюдава поведението и емоционалните реакции на детето, тъй като то само не може да опиша какво чувства.
 - И така, за един Класически Хомеопат Хамомилата изобщо не е стандартно лекарство, но за един "боаронец" може и да си е точно така?!...

 - Така че драга tedka*, дайте ми преди всичко психоемоционална картина на детето, реакции и т.под. за да се опитам да ви помогна Hug

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 16:51 от Aleksander

# 2
  • Мнения: 2 657
- За целта трябва много внимателно да се наблюдава поведението и емоционалните реакции на детето, тъй като то само не може да опиша какво чувства.
 - И така, за един Класически Хомеопат Хамомилата изобщо не е стандартно лекарство, но за един "боаронец" може и да си е точно така?!...


Подкерям написаното Peace

# 3
  • Мнения: 1 035
- Така че драга tedka*, дайте ми преди всичко психоемоционална картина на детето, реакции и т.под. за да се опитам да ви помогна Hug

не съм мн наясно с понятието "психоемоционална картина",но мисля,4е ме питате- какво дете е щерка ми.
Деби е мн емоционална,чувствителна,импулсивна.
страхува се от ку4ета и котки,но не и от насекоми.
от както ходи на ясла е все навряна в мен,явно я е страх да не я изоставя.
доста хлен4еща и мрънкаща е,но ми се струва,4е и децата около нас ,на нейната възраст, са такива.
мн е жива и е постоянно в движение,не се спира и за минута. и от което доста се поти.
мн общителна е,бързо завързва приятелства,лесно свикна в яслата и е мн изпълнителна.

раждането ми беше-секцио,поради мои здравословни проблеми.
не е боледувала изобщо до навършването на  1,5г,тогава изкара ангина и пи антибиотик.
за първи път видях детето си да стои седнало 5мин.,толкова беше оклюмала,4е неможех да я позная....по принцип е усмихната и любознателна.

незнам какво др ви интересува,това са спомените ми от въпросите, които ми задаваше хомеопата ,при който ходехме 2 месеца и така и не излекува детето ми Sad за тези неща ме питаше и това ми идва на якъла.... ако имате и др въпроси,моля пишете...искам да знам и др мнение. утре сме при д-р Ферфериева(класи4ески хомеопат в Бургас) и се надявам тя да успее да я излекува .

# 4
  • Мнения: 216
tedka,има и по-лесно използваема хомеопатия, потърси хомеопати4ните Tonsilotren(за гърло); Cinnabsin(хреми4ка);Influcid(за профилактика като дойде времето на грип4етата).Дозировката е първите 2-3 дни през 2 часа до 8 таблетки максимум на ден и след това 3 по 1 поне 10 дена. таблетките са сладки и се разтварят лесно. съвет: разтваряй ги в малко сок4е или вода.
дано се справите скоро със кашлицата и сополките ooooh!

# 5
  • Мнения: 1 655
Winkeydee, ако хомеопатията беше толкова 'лесно използваема', нямаше да има нужда от хомеопати, нали?
Александър, разбирам че искаш да помогнеш на хората, но предписанията по интернет не са най-добрия вариант. Къде остана прекия контакт между пациент и хомеопат? С цялото ми уважение към теб   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 353
tedka,има и по-лесно използваема хомеопатия, потърси хомеопати4ните Tonsilotren(за гърло); Cinnabsin(хреми4ка);Influcid(за профилактика като дойде времето на грип4етата).Дозировката е първите 2-3 дни през 2 часа до 8 таблетки максимум на ден и след това 3 по 1 поне 10 дена. таблетките са сладки и се разтварят лесно. съвет: разтваряй ги в малко сок4е или вода.
дано се справите скоро със кашлицата и сополките ooooh!

Не мисля че е добър вариант да си раздаваме имена на лекарства било то и хомеопатични.За тази цел има лекари които да ги назначават.Това може да е помогнало на твоето дете но на други може да не помогне.

# 7
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Александър, разбирам че искаш да помогнеш на хората, но предписанията по интернет не са най-добрия вариант. Къде остана прекия контакт между пациент и хомеопат? С цялото ми уважение към теб

Svetla1

1-во жената е от Бургас, а аз съм си в София
2-ро, някъде да съм казал че ще и предписвам лекарства?
3-то помощта ми би се изразила в това, кое от трите изброени от нея лекарства, предписани и при "прекия и контакт" би отговаряло - кое е с най-близко подобие.
 - И ето отговора: Нито едно от изброените по-горе три! Peace

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 12:11 от Aleksander

# 8
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
tedka,има и по-лесно използваема хомеопатия, потърси хомеопати4ните Tonsilotren(за гърло); Cinnabsin(хреми4ка);Influcid(за профилактика като дойде времето на грип4етата).Дозировката е първите 2-3 дни през 2 часа до 8 таблетки максимум на ден и след това 3 по 1 поне 10 дена. таблетките са сладки и се разтварят лесно. съвет: разтваряй ги в малко сок4е или вода.
дано се справите скоро със кашлицата и сополките

Цитат
Не мисля че е добър вариант да си раздаваме имена на лекарства било то и хомеопатични.За тази цел има лекари които да ги назначават.Това може да е помогнало на твоето дете но на други може да не помогне.

- Класическата Хомеопатия не е като Антисимптоматичната Официална медицина.
 - Да се бориш със симптома, без да лекуваш причината му, е като да отвиеш и изхвърлиш светещата червена лампичка в автомобила, която ти сигнализира че нивото на маслото в двигателя е спаднало и мотора може да блокира...[/b][/color]
  - Истинската Хомеопатия предписва върху:
 1-во Централното нарушение и породилата го причина
 2-ро Тоталноста на Симптомите (а не само спрямо един),
 3-то Върху Психо-Емоционалната картина
 4-то Върху Модалностите
 5-то върху Собствената и фамилната анамнеза
И всичко това се Анализира и обобщава - за да се даде точното Индивидуално хомеопатично л-во, покриващо всичко описано по-горе, максимално близкия Симилимум, който да влезне в Резонанс със Жизнената Сила.
 - Затова и при Класическия Хомеопат, първото интервю трае 2 до 3 часа.

 А "спуснатите" с лека ръка от winkeydee хомеопатични полипрепарати, съставени от механичния сбор на  5-6 много силни хомеопатични лекарства, най-вероятно ще потисне и разстрои Жизнената Сила, с всички произтичащи от това последици...

# 9
  • Мнения: 1 035
благодаря мн. днес сменихме хомеопата и засега съм доволна от отношението. немога да напиша какво лекарство даде на детето ми,понеже не ми каза,но ми приготви едно сироп4е,от което трябва да дам 1/3. на шишенцето написа :Sulph-5. 200    нямам представа какво означава,но предполагам,4е е за излекуването на щерка ми.

# 10
  • Мнения: 216
tedka,има и по-лесно използваема хомеопатия, потърси хомеопати4ните Tonsilotren(за гърло); Cinnabsin(хреми4ка);Influcid(за профилактика като дойде времето на грип4етата).Дозировката е първите 2-3 дни през 2 часа до 8 таблетки максимум на ден и след това 3 по 1 поне 10 дена. таблетките са сладки и се разтварят лесно. съвет: разтваряй ги в малко сок4е или вода.
дано се справите скоро със кашлицата и сополките ooooh!

Не мисля че е добър вариант да си раздаваме имена на лекарства било то и хомеопатични.За тази цел има лекари които да ги назначават.Това може да е помогнало на твоето дете но на други може да не помогне.
това, което може би трябваше да добавя е, че аз не съм вашия личен лекар и задължително преди вземане на какъвто и да е препарат да се консултирате с такъв. не смятам за нужно всеки път щом пиша нещо във форума да уточнявам коя съм, с какво се занимавам и каква може да е тежеста на моето мнение;аз съм майка на Ники във този форум, а не етикет класически хомеопат или лекар. Peace 

Общи условия

Активация на акаунт