Сред хора преди 40-а ден

  • 2 316
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Здравейте, мами,
Искам да попитам всички какво мислят за излизането на бебчо сред хората преди 40-а ден от раждането. Аз лично го показах на близки и приятели и на разходки го водих, но от време на време си мисля дали е правилно все пак. Не съм суеверна, но нали няма още имунитет....

# 1
  • Мнения: 35 949
няма проблем!
искаш да кажеш, че не е трябвало да го извеждаш преди 40я ден ли?!?
просто не давай да го пипат с неизмити рице или разни сополиви елементи Simple Smile

# 2
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
А ти да не мислиш, че на 41я ден имунитета се влива през носа на бебето? Шегувам се. Много приятели видяха и пипнаха детето ни далеч преди да стане на 40 дена. Е поне видимо болни не е имало.

# 3
  • Мнения: 2 000
Аз лично не познавам някой, който 40 дни да си е стоял в къщи с бебето.

# 4
  • Мнения: 4 399
С имунитет или без, от деня в който се роди в стаята ми в болницата имаше много хора, а бебетата си живееха при нас. 2-3 дни след като родих ми смениха 'съквартирантката' и попаднах на жена която водеше по над 10 посетители едновременно в тясната ни болнична стая. Сложи и нас двете, плюс мъжа ми, получават се 13 човека в стая с новородени бебета.  #Cussing out А колко хора се нижеха в течение на деня, просто не искам да си спомням. 2 дена след като ни изписаха (значи бебето е било на 8 дена) отидохме на пазар в голям супер. Нямаше на кого да оставим бебето и си го взехме с нас. Това му беше първата разходка.  Laughing При това се роди през зимата и то точно в най-студените дни. Но като гледам какви бебета возят из магазините, това си е практика и не съм чула някой да е казал че затова бебето му се е разболяло.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 537
Аз твърдо си стоях 40 дни след изписванетоот болницата в къщи, не само заради имунитета на детето, но и заради самата родилка т.е. аз - прекалено е изтощена и нейната имунна с-ма: 9 мес. "смучат" от нея, раждане /особено пък секцио/, възстановяване след това/и огромнатакръвозагуба/и т.н. Sick

# 6
  • Мнения: 2 039
Не съм спазвала това поверие,по-скоро внимавах дали някой от близките ми не е болен  Peace

# 7
  • Мнения: X
Не съм го спазвала-не мисля,че е логично...и двата пъти едвам устисках до 10тия ден и направихме големи разходки/времето беше хубаво/,а хора през това време са идвали вкъщи...и навън/на терасата съм ги вадила/

# 8
  • софия
  • Мнения: 1 745
Не съм спазвала това поверие Crossing ArmsБебка се роди на 7.08,ако бях изчакала 40 дни,нали щяхме да пропуснем последните топли и слънчеви дни Laughing.На следващия ден от изписването бяхме на разходка Peace!

# 9
  • Мнения: 619
С малкия отидох на покупки на 10 ден,просто нямаше начин.
С дъщеря ми беше по-различно...,седях си в къщи под зоркото око на свеки и мама. Mr. Green
(е.ама тогава толкова ми е бил акъла.)
Не мисля че трябва да се претесняваш.

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 501
Не съм го спазвала,ама никак!Родих секцио,на осмия ден ни изписаха от Плевен,прибрахме се в Търново и направо в кабинета на педиатъралНа 15 ден бях на разходка,предишните дни беше дъждовно.Като го държиш у вас не знам от къде ще му дойде имунитета newsm78.

# 11
  • София
  • Мнения: 35 897
Не съм го спазвала  Peace, след около 7 дена започнахме да излизаме на разходки.

# 12
  • Мнения: 8 505
Изкарах я на 10.ден.Тогава купихме количка.Преди това (а и след) вкъщи идваха много приятели.

Последна редакция: нд, 15 окт 2006, 08:43 от reflex

# 13
  • Мнения: 781
От 5 де, след като се прибрахме от родилния дом,  дъщеря ми беше навън.  Peace

# 14
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
На 19 ден бях ме вън,но времето беше по-хладно.

Общи условия

Активация на акаунт