Към мамите с гастрит

  • 2 189
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Здавейте,
Можете ли да ми кажете какви са ви симптомите при гастрит, как  се лекувате ( как сте се излекували).
Мерси предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 143
Цветенце, какво да ти кажа! Това, гастрита е гадна работа Close.За пълно излекуване,незнам дали някой се е излекувал от него.При мен има периоди на обостряне, и периоди в които не ме боли.Много помага Алмагел/кашичка/, пила съм Ранитидин.Когато съм ги нямала тези лекарства и по гълток ракийка съм пиййвала BlushМного помага, да знаеш! Сега чух за една рецепта с прополис която много помагала. Разтваря се прополис във медицински спирт/ може и с ракийка/,прави се тинктура, и сутрин на гладно се пият по 20 капки.Ще пробвам, за друго не мога да се сетя Thinking

# 2
  • Мнения: 408
Аз имам каскада на стомаха, но скоро ходих на лекар и се оказа, че имам и гастрит. Болките са точно под гръдната кост, а при мен чак към гърба отиват. Изписаха ми деган и сопрал за две седмици, а сега пия останалия деган и фамултран/който по същество си е фамотидин-20мг/ вечер, като поддържаща терапия. Забраниха ми за известно време да пия алкохол, газирано и концентрираните сладки неща, понеже повишава киселинността на стомаха. По-добре съм, но покрай притесненията с децата пак ме свива от време на време. Тогава пия направо фамотидин, че е 40мг.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 878
и аз имам, и то от 18-годишна.
сега лятото пак ми се обостри от един коремен вирус, а от последвала терапия с инжекции за болки в кръста съвсем се прецака. в момента болките в корема почти ги няма, за разлика от предни години, когато се е обострял, но за сметка на това имам гадене, храната там и стои на топка дълго след хранене /това се установи на ехограф/ и въобще е много неприятно, защото не мога да хапвам нормално. в момента лечението ми е с Левопрайд и Раниберл. но трябва да те види лекар и да ти ги предпише, особено първото лекарство, защото е много силно.
но гадене, болки в корема, киселини след хапване, позиви за повръщане понякога, чувство за тежест в горната част на стомаха /откъм хранопровода/, подутост са все симптоми на гастрита.

Общи условия

Активация на акаунт