Защо бебетата правят така....

  • 1 774
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 026
 Няма как да побера целия си въпрос в заглавието на темата  Wink  Винаги съм се чудела защо като духнеш в лицето на бебе, то реагира много интересно; отваря си устата, ококорва се или се смее, поема си въздух...сигурно сте забелязали  Laughing Някакъв рефлекс ли е това?

# 1
  • Мнения: 1 733
Бебетата дишат само през носа. Като му духнеш в личицето, то не може да си поема въздух, не може да диша, затова реагира по този начин.

# 2
  • Мнения: 7 803
не може да си поема въздух

# 3
  • Мнения: 3 089
Бебетата дишат само през носа. Като му духнеш в личицето, то не може да си поема въздух, не може да диша, затова реагира по този начин.
наистина, това е причината. освен това, това е перфектен начин да спреш истеричен рев, водещ до псиняване. обикновено бебето се сепва и спира да се дере. добре,ч е ми се е налагало да го използвам само 3-5 пъти.

# 4
  • Мнения: 4 978
Няма как да побера целия си въпрос в заглавието на темата  Wink  Винаги съм се чудела защо като духнеш в лицето на бебе, то реагира много интересно; отваря си устата, ококорва се или се смее, поема си въздух...сигурно сте забелязали  Laughing Някакъв рефлекс ли е това?

Ако застанеш пред струята на вентилатор сама ще разбереш.  Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина като беше бебе, реагираше така дори на вятъра навън. А когато духаше силно, направо изпадаше в ужас...

# 6
  • Мнения: 6 164
Ако застанеш пред струята на вентилатор сама ще разбереш.  Wink

Хи-хи, да! Laughing

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715

[/quote]
освен това, това е перфектен начин да спреш истеричен рев, водещ до псиняване. обикновено бебето се сепва и спира да се дере. добре,ч е ми се е налагало да го използвам само 3-5 пъти.
[/quote]

 Joy  Това не го знаех ...

# 8
  • Мнения: 1 165

 това е перфектен начин да спреш истеричен рев, водещ до псиняване. обикновено бебето се сепва и спира да се дере.
Ммм да.Ние по-този начин прекратяваме силния  плач на дъщеря ни.

# 9
  • Мнения: 8 917
Не съм го правила и не знаех.

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
На консултация, когато за първи път ни сложиха ваксина, Вики се захласна да плаче, дъх не можеше да си поеме. Докторката го взе, духна му в лицето и детето спря да плаче. От тогава го знам този трик, но някой трябва та ти го каже. И аз съм се чудела защо се получава така.

# 11
  • Мнения: 1 666
... освен това, това е перфектен начин да спреш истеричен рев, водещ до псиняване. обикновено бебето се сепва и спира да се дере...

И не само това - помага и ако бебето се е задавило и кашля, без да може да си поеме въздух.
Наистина е елементарно, стига да има кой да ти каже! Wink

# 12
  • Мнения: 2 271
Да рефлекс е!

# 13
  • Мнения: 4 428
освен това, това е перфектен начин да спреш истеричен рев, водещ до псиняване. обикновено бебето се сепва и спира да се дере. добре,ч е ми се е налагало да го използвам само 3-5 пъти.

Да и аз го ползвам за успокоение, като ревнем много Sob  Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 369
аааа интересна идея  Peace  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт