Изкълчена ръчичка

  • 781
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 101
Снощи сина ми (на1,5г.) падна и си изкълчи лявата ръчичка в лакътя. Лекарите я наместиха, постоянната болка явно спря, но си го наболява и изплаква от време на време. В понеделник сме на контролен преглед, а до тогава ни казаха да не пипаме ръката, дори да не я обличаме, той сам щял да си я раздвижи. Но ме притеснява, че той прекалено много я движи. Цяла сутрин си хваща с нея разни предмети, пипа си спокойно, гледаме поне да не се набира с нея. В определени моменти явно го понаболява, но за кратко. Притеснявам се да не вземе да влоши нещата Rolling Eyes Не трябва ли ръчичката да се обездвижи? Чета по разни статии за изкълчване и навсякъде пише, че ръката трябва да се обездвижи и да се снима.....След като цяла сутрин си пипаше с нея, забелязах че преди малко май започна да го боли повече, сигурно я е натоварил. Лекарите не му направиха снимка, но ръката не е подута, няма посиняло.... Дайте съвети Praynig

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 113
На дъщеря ми 3 пъти се е случвало да си изкълчи ръчичката от лакътя. След наместването й не се е оплаквала да я боли повече. Лекарят ме каза, че при децата до 4 годишна възраст това се случва доста често, разместването е милиметри и дори не се вижда на рентген. Не е необходима обездвижване.

Общи условия

Активация на акаунт