суха кожа при бебе

  • 1 728
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 314
майчета,как се справяте със сухата кожа при бебенцата си?вече смених какви ли не марки бебешко олио и ефект никакъв.вие с какво се мажете?синът ми е на 2,5 месеца и на места даже му се бели кожичката от сухота.давайте съвети,че в чудо се виждам вече.

# 1
  • Мнения: 236
Пробвай със зехтин.

# 2
  • Мнения: 3 499
Аз мажа с бебешкото олио на Бюбхен, малката също е със суха кожа, но сега й е просто перфектна.Ползвам душ-гел на Бюбхен, който не изсушава кожата.Може от сапуна да се изсушава, ако къпеш със сапун.

# 3
  • Мнения: 1 910
Къпи през ден. Не слагай нищо във водата за къпане. Аз бих позвала и крем за тяло или лосион, а не олио. Мисля, че дори само първото ще е достатъчно.

# 4
  • Мнения: 47 887
Къпи през ден. Не слагай нищо във водата за къпане. Аз бих позвала и крем за тяло или лосион. Мисля, че дори само първото ще е достатъчно.
или ползвай олио за къпане(линола фет,д-р тайс,мустела),и мажи с олиото на влажна кожа,за да "заключи" влагата в кожата,а още по-добре с лосион за тяло(себамед,мустела,бюбхен,или крема на д-р тайс)
с лосион или крем можеш да мажеш по няколко пъти на ден

# 5
  • Мнения: 1 186
На CHICCO има специална серия козметика за суха и много чуствителна кожа ако искаш пробвай я-аз от самота раждане на моето слънце ползвам само на CHICCO продуктите и съм много доволна Peace

# 6
  • Мнения: 6 461
и аз так мисля.УСПЕХ Peace

# 7
  • Мнения: 1 559
Пробваи с Пантогел Peace.На моята принцеса от седмица и се бели кожичката около гърдичките,и миналия ден ходих на консултация,дадоха ми от него,и наистина има голям ефект...а преди това пробвах с какви ли не лосиони и кремове...

# 8
  • София
  • Мнения: 1 750
Моята принцеса също е със суха кожа. Къпя я с шампоан за вана на A-Derma, най-сухите места ги мажа с кремчето "Линола-Фет", а цялото телце мажа с лосиона на "Чико" за атопична кожа. Ефектът е гладка и мека бебешка кожа Wink

# 9
  • Мнения: 1 029
И на моята бебка кожата й беше много суха и направо грапава на места и педиатърката ни препоръча да си купим крема Мустела - Стелатопия, който е доста мазен. Определено има ефект, единственият недостатък е, че е 200 мл струват 25 лв и бързо ми свършва.

# 10
  • Мнения: 314
проблемът ми е,че все още сме във виена,а тук не продават нито мустела,нито себамед,а само най-разпространените марки като бюбхен,пенатен и т.н.довечера ще пробвам със зехтин.надявам се да има ефект.а козметиката на chicco продават ли я свободно по магазините в бг или трябва да се поръча отнякъде?ще ми се да пробвам и с нея,защото чувам доста добри отзиви.благодаря за съветите.

# 11
  • Мнения: 2 663
На CHICCO има специална серия козметика за суха и много чуствителна кожа ако искаш пробвай я-аз от самота раждане на моето слънце ползвам само на CHICCO продуктите и съм много доволна Peace

Подкрепям
Мустела са много добри също

# 12
  • Мнения: 1 555
Пробвай със зехтин, а ако и тогава няма резултат купи Балсамът на д-р Тайс , той е точно за тази цел да хидратира бебешката кожа аз съм много доволна  Peace

# 13
  • Мнения: 4 915
Къпи през ден-два дори.
Душ-гел / сапун - формула "без сапун" - да не прави пяна - веднъж седмично.

Останалите къпания - само вода и/или олио за вана - "Линола Фет", "Чико"...

Мажи след баня със зехтин, а може и всеки ден - когато правите масаж/гимнастика.

Не търкай с хавлията кожата, а попивай леко водата с тензухена пелена или много мека кърпа.

# 14
  • Мнения: 702
Откакто смених олиото с мляко се оправи . Ползвам продуктите на Бюбхен.

Общи условия

Активация на акаунт