Ядете ли карантия?

  • 11 172
  • 120
  •   1
Отговори

Анкета

Ядете ли карантия?

Опции:

  • Мнения: 27 524
Питам от любопитство - в много малко държави се яде карантия и ако е така - то е черен дроб на теле или свински. Имайки предвид, че в карантията няма кой знае какво полезно и е спорен въпросът дали изобщо трябва да се яде, и най-вече, че в купените дробчета и дробове има само и ужасно много химикали, антбиотици и са изключително вредни и опасни, та искам да видя тук яде ли се или не.  Grinning

Умишлено слагам само ДА и НЕ, иначе всички ще отидете на "рядко" и "понякога"  Laughing


 

# 1
  • Мнения: 9 990
ДА.
Отговарям така, въпреки, че ям само пилешки дробчета, нищо друго не обичам и то наистина рядко, но да-ям, защото те влизат в графата-карантия Confused

# 2
  • Вече на село
  • Мнения: 569
О, да! Но! Варя шкембето, след което бульона го хвърлям и шкембе чорбата я правя с бульон на Маги, разтворен във вода. Нататък си го знаете. Ами дроб-сърмата? Пак така - изхвърлям бульона, в който са вряли дреболиите. И пак с бульон на Маги продължавам  chef

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Ям, да. Не обичам само дроб /от каквото и да е/. Иначе шкембе, мозък, език - обожавам.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Обожавам всякаква карантия, но тук няма голям избор Confused
 Сега да се намешам в темата на Блонди(надявам се да ме извини) и да ви попитам дали давате на децата си?Аз на сина ми давам дроб и той го обожава!

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вече не, но преди много ядях....езици, шкембета, чревца, мозъци и т.н.....

# 6
  • в къщи
  • Мнения: 467
Отговорих:ДА.Не ям друго,освен дроб- сърма,но се налага да готвя и шкембе,и супа от агнешки дреболии,и др. ..(гадории.)

# 7
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Отговорих с да, защото обожавам телешки език!

# 8
  • Мнения: 6 390
Не
освен когато ме изненадат някой домакини с дроб-сърма  Sick но за щастие не се случва често
1-2х в годината, и то направо принудително - не ми е удобно да кажа че такова не ям  ooooh!

# 9
  • Мнения: 1 793
Да, ям. Много обичам, но съжаление няма голям избор тук.
Били, и аз давам на Алекс дроб и той много го харесва.

# 10
  • Мнения: 5 362
Да,много обичам език,дробчета,воденички и шкембе. Как звучи само-канибалско! Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 2 550
Рядко ям пилешки дробчета.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 530
Да, ям. Тази вечер сготвих шкембе чорба. Обичам шкембе в масло, език, дроб по селски...

# 13
  • София
  • Мнения: 4 573
Да, но само пилешки и свински сърца.

# 14
  • Мнения: 2 271
Да!Дробчета,сърца,шкембе,език!

Общи условия

Активация на акаунт