Изследване за Токсоплазмоза +

  • 1 032
  • 4
  •   1
Отговори
  • на дъното
  • Мнения: 1 543
Привет! на всички
Бременна съм в 3-я месец ,тъй като винаги съм имала котка реших да си направя това изследване, което както чета е едно от първите изследвания който трябва да се направят на току що забременялата жена, но в Бургас не мислят така явно и резултатите са малко озадачаващи ,но със сигурност не се чуствам по-спкойна . Ето скан и на самия резултат

Коментара на акушер-гинеколкошката ми е , че е нормалноо ала бала ,да направя още едно изследване след 20дена и да не се притеснявам ,но мен самия факт ,че го имам ме притеснява.

# 1
  • Мнения: 1 937
Има много теми за токсоплазмозата.
Пусни търсачката и със сигурност ще се успокоиш.

Като новаче, те подсещам да си по-внимателна с публикуването на лични данни.

Лека бременност ти желая!

# 2
  • Мнения: 508
Само не се шашкай. През моята бременност /а тя приключи преди 15 дни/ основната тема по която изперквах, беше токсоплазмозата. Изчетох какво ли не и си направих общо 4 теста до 9 месец. Само дето дадох луди пари. Ако имаш котка, то отдавна си си създала имунитет, и това се отразява в изследването. Немога да ти разкодирам резултата, но според мен те карат да си направиш ново, за да видят дали е стара инфекция, което не е страшно, значи просто имаш имунитет ,  или е  нова. Но вече на трезвен акъл ти казвам, това е доста рядко заболяване, особенно при хора живяли с котки по-дълго време.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Силве, не мога да коментирам резултата, защото аз като бях бременна си правх изследването в София и си пишеше резултат:отрицателен.
Не само в Бургас не обръщат внимание - в София също, аз им се молих да ми дадат направление и само ми повтаряха, че това изследване не се поема от здравната каса - сякаш съм ги питала дали е безплатно  Close
Аз настоявах да го направя, тъй като майка ми е имала токсоплазмоза през първата и втората /с мен/ бременност и се притеснявах да не се предава по някакъв начин. От нея знам, че ако се открие в ранните месеци на бременността, се лекува успешно без последствия за бебето и майката. Така че, не се шашкай, нека лекарката ти обясни спокойно и подробно какво трябва да се направи. За котката не знам - аз съм леко вманиачена на тема токсоплазмоза и по тази причина не приемам гледането на животни вкъщи. Но пък майка ми не е имала животни  Rolling Eyes, докато сестра ми има цяла зоологическа градина в апартамента си, но нямаше никакви проблеми през бременността; така че не знам дали има пряка връзка това  newsm78

# 4
  • Мнения: 858
къде пише,че е положителен теста за токсоплазмоза.АЗ от това което виждам всичко си е в границите на нормалното.След като си имала непрестанен контакт с котка отдавна имаш създаден имунитет.Опасно е за жените които нямат и не са имали контакти с котки.Така че спокойно  Hug
Аз нямах контакти с животни и правих този тест и се оказа че сам я изкарала и имам имунитет .Лека бременност

Общи условия

Активация на акаунт