Отстраняване на трета сливица

  • 1 279
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 891
Здравейте и Честита Нова Година на всички!!!

След 2 дни ни предстои оперативно отстраняване на трета сливица на дъщеричката ми, която е на 2 г и 10 месеца. Наложителна е !
Много се притеснявам и незнам какво трябва да очаквам след операцията!Казват, че децата бързо се възтановяват.

Ако някой от вас има подобен опит, моля посъветвайте ме !

Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Не мога да бъда полезна с информация, но ви стискам палци, всичко да е наред!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
На дъщеря ми махнахме 3-тата сливица приблизително на същата възраст. Ние също сме от Пловдив. Операцията направихме в Окръжна болница и не бих ти я препоръчала за нищо на света. Не знам решили ли сте къде ще я оперирате, но ако не сте, бих препоръчала да не е в Окръжна.

Операцията е доста неприятна, но ако всичко е наред минава бързо. Детето не се травмира особено /за майката е къде-къде по-тежко/. Нас ни пуснаха още вечерта на същия ден, но държат по два дни. Ние се върнахме на другия рано сутринта за контрола и ни изписаха тогава всъщност. Не е имало болки след операцията /сега вече я правят с пълна упойка/, детето не е било извън кондиция. Просто предупреждават какъв трябва да е хранителния режим, така че да не се дразни раната. Десет дена е възстановителния период. При нас нямаше усложнения и след 10 дена се върна детето на ДГ без проблем.

Не се сещам какво друго да ти кажа, затова ако имаш въпроси - питай.

# 3
  • Мнения: 4 915
На мен ми махнаха трета сливица, но бях на 6 годинки. Поне мога да ти кажа какво би изпитало детенцето - не толкова болка, колкото неприятно усещане, докато ти е разчекната устата известно време. На мен ми я махаха без упойка и не помня да ме е боляло. След операцията дори ми я показаха  Crazy  Laughing  Понякога тече кръв от носа след махането, било "нормално". Тръгнахме си от болницата веднага след махането, после няколко дни бях на кашички и течни храни. Това е по моите спомени.

След махането -по думи на майка ми, сякаш изведнъж, като с нож, болестите са престанали при мен. А дотогава - вечно болна, ужас някакъв.

И при вас ще е така - детенцето няма да боледува често!  Simple Smile
За много години!  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 29
здравейте аз писах същата тема, но при здравословните проблеми-моят син е на 4г.и 9 месеца и също ни казаха да го оперираме. Аз искам да се консултирам с още един лекър, дадаха ми телефона на един специалист в мед. академия , тия дни ще му се обадя да си запиша час. И мен ме притеснява самата процедура, а и с пълна упоика . Пожелавам ви всичко да мине бързо и успешно, малчо да се възстанови моментално, а на теб стискам палци. УСПЕХ Praynig

# 5
  • Мнения: 3 334
Цитат на: Free Soul
На мен ми махнаха трета сливица, но бях на 6 годинки. Поне мога да ти кажа какво би изпитало детенцето - не толкова болка, колкото неприятно усещане, докато ти е разчекната устата известно време. На мен ми я махаха без упойка и не помня да ме е боляло. След операцията дори ми я показаха  Crazy  Laughing  Понякога тече кръв от носа след махането, било "нормално". Тръгнахме си от болницата веднага след махането, после няколко дни бях на кашички и течни храни. Това е по моите спомени.

След махането -по думи на майка ми, сякаш изведнъж, като с нож, болестите са престанали при мен. А дотогава - вечно болна, ужас някакъв.

И при вас ще е така - детенцето няма да боледува често!  Simple Smile
За много години!  Simple Smile


Честито Нова 2005 година и от мен!При мен беше както е описала Free Soul.Стискам палци всичко да мине добре при вас!!!

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
dimi - потърси в архива.
Поне 2-3 пъти съм писала по тази тема!
Имам богат опит.  Sunglasses
Успех и не притеснявай - само за минути е цялата работа.

# 7
  • Мнения: 2 028
на мен ми извадиха и трите сливици наведнъж на около 6 годишна възраст; помня, че беше почти за секунди и докато се усетя всичко беше свършило! после малко ще постоите в болница. Не се притеснявай, за доброто е на детенце.  Преди да ми ги извадят непрекъснато съм боледувала, пък после всичко се е уталожило.

# 8
  • Мнения: 1 630
dimi
не се притеснявай. Операцията минава много леко. Поне при сина ми беше така - хем беше доста по-големичък на 7.
Единтствения проблем беше, че беше гладен.  Stuck Out Tongue
тъй като операцията е с пълна упойка не трябва да ядат преди това. при нас се проточи началото защото дойде детенце със спешна операция, което разбира се мина преди нас.
Та после сина ми разказваше много гордо на всички как до 14ч е стоял гладен. Това беше единственото, което го беше впечатлило от операцията.  
При събуждането са малко кисели, но минава бързо.  
в болницата в която го оперираха принципа е че те изписват в момента в който хапнат нещо и отидат сами до тоалетната.
операцията беше в петък в понеделник беше на училище.
Не е имал болки.
Успех

# 9
  • София
  • Мнения: 39 746
да, не се притеснявай ще мине бързо, много бързо Wink
на мен ми ги махнаха сливиците на дърти години (1999та) и няма да ти кажа как се чувствах сред дребосъците-пациенти. Аз един месец не можех да говоря, ям и т.н., а те на 15тата мин след операцията викаха и скачаха по леглата Wink Стискам ви палци и няма страшно Wink

# 10
  • Мнения: 891
Цитат на: dara
На дъщеря ми махнахме 3-тата сливица приблизително на същата възраст. Ние също сме от Пловдив. Операцията направихме в Окръжна болница и не бих ти я препоръчала за нищо на света. Не знам решили ли сте къде ще я оперирате, но ако не сте, бих препоръчала да не е в Окръжна.

Не се сещам какво друго да ти кажа, затова ако имаш въпроси - питай.


Решили сме да я оперираме в частна клиника "Каспела" в Пловдив!

Казаха, че ще я оперират сутринта и до 12 на обяд ще ни пуснат. Ако всичко е наред!
Стискайте палци!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт