Проблем: отлепване на плодния сак

  • 17 980
  • 22
  •   1
Отговори
Здравейте всички,

Имаме следния проблем и искам да го споделя с вас, а вие евентуално да ми помогнете с насоки:
Жена ми е в началото на 9 г.с. и има отлепване на плодния сак с прокървяване още от 7 г.с.
Гинеколога й предписа първоначално Утрогестан (ако не бъркам) за 14 дни, след което сега й предписва Дуфастон за още 20 дни, тъй като кървенето не е спряло и отлепването е налице.
Проблема всъщност е, че въпросния лекар не й препоръчва да лежи, а да се движи и да си ходи нормално на работа! Аз изчетох доста теми тук и не видях на някой да са му препоръчали подобно нещо. Shocked
Кажете ми според вас как стоят нещата, защото аз и жена ми все пак настояхме за болнични и той й даде 7 дни, но само толкова...

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Не искам да те плаша, ама на мен ми дадоха седем дни, Дуфастон и лежане за леко зацапване БЕЗ отлепване в 7г.с. Случва се често, но трябва да се лежи. Идете и при друг лекар!

Успех ви желая  bouquet

# 2
  • Мнения: 348
Бях със слабо кървене първите няколко седмици през няколко дни и не съм лежала, напротив, ходех си на работа и на всякъде. Една моя позната също. Въпреки всичко ми е странно български лекар да препоръча ходене  Thinking. Тук нещата се оставят да се развиват по естествен път, каквото стане стане, но в БГ винаги се борят да спасят плода...  newsm78

# 3
  • Мнения: 4 978
Моя приятелка имаше същия проблем и беше в болничен 2 месеца, с изрично указание да лежи почти непрекъснато на рявата страна.
Всеки момент я чакаме да роди живо и здраво бебче!

Отивайте при друг лекар!

# 4
  • Мнения: 11 003
На работа с кървене?!  #Crazy Заради едно слабо кървене лежах 10 дена в болница и после 1 месец в болнични. Вече 2 месеца пия Дуфастон.  Sad Веднага отивайте при друг лекар!

# 5
  • Мнения: 942
Моя приятелка имаше същия проблем и беше в болничен 2 месеца, с изрично указание да лежи почти непрекъснато на рявата страна.
Всеки момент я чакаме да роди живо и здраво бебче!

Отивайте при друг лекар!
Peace
Точно така-сменяйте лекаря докато е време Naughty

# 6
  • Мнения: 7 474
 newsm78 На мен ми препоръчаха почивка . Консултирайте се с друг доктор  Thinking

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
В 9 седмица ме приеха в болница поради слабо кървене, но без отлепяне.Дадаха ми един месец болничен след това.Девойките с отлепяне на плодния сак бяха под засилено наблюдение и съвети да лежат колкото меже повече.

# 8
  • Мнения: 2 274
   Е, стига, бе  #Crazy! Аз лежах една седмица в болницата заради отлепването и едва ме изписаха след ме настояване и обещание, че в къщи само ще лежа! Дадоха ми и един месец болничен като ме изписаха от болницата! Да не говорим, че бях на инжекции Но Шпа и до края на 13 г.с. не съм спирала Утрогестана, а след него минах директно на магнезий!
   По добре отидете направо в болницата и сменете гинеколога! Личния лекар също може да ви даде направление за болницата!

# 9
  • Мнения: 3 089
е, за съжаление аз съм така в момента. вече 2-ри месец почти не мърдам от вкъщи. не ме приемат в болница, защото отказвам. имам детет под 1 година и няма кой да го поеме. но през 3-4 дни съм на прегледи в св. софия. до момента не са искали и една стотинка да плащам - третират ме като спешен случай. сменете лекаря или гледйте спокойно на ситуацията. вярно е, че каквото е писано, това ще стане, но все пак малко помощ на природата от наша страна няма да дойде хич зле.
а за медикаменти - на мен ми биеха инжекции прегнил+но-шпа, сега съм на утрогестан, а за дуфастона знам, че много от лекарите го отричат.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Имах същия проблем в същите седмици. Лежах 1 месец в болница, докато не спрях да кървя!

# 11
  • Мнения: 545
И аз имах отлепване на сака, горе-долу по същото време. Режима на лечение включва задължително лежане, никакво вдигане и носене на тежко (поне докато спре кървенето). И моят съвет е да отидете при друг специалист.

# 12
  • Мнения: 36
Само на легло, аз бях така два пъти. Ако трябва да цитирам, изразът на мойто доки беше: Само на легло, ма като ти кажа на легло, означава само до тоалетна да ходиш.... и никакво физическо натоварване, и никакво вдигане на тежко....
Изписа ми утрогестан - вагинално.
Той също ми даде 7 дни /не работи със здравната каса и не приема при него за хоспитализация/, но ме посъветва веднага да се регистрирам в някое ДКЦ, откъдето могат да ти издадат болнични за цял месец ако това се наложи.

Не се притеснявай, а си обърни внимание..........

# 13
  • София
  • Мнения: 1 067
И аз имах отлепване по същото време с тази бременност. Дори бях няколко дена в болница на инжекции Прегнил и Папаверин. При изписването задължително ми казаха да лежа непрекъснато, само до тоалетна да ходя. В комбинация с Утрогетсан до 13 седмица. Бях и два месеца в болнични.

Непременно сменете АГ-то. Първото си бебе го загубих точно поради такава немарливост от лекарска страна. 

# 14
  • Мнения: 1 183
Ох,аз не съм имала такъв проблем,но знам от познати,че трябва да лежиш непременно и да си почиваш много,никаква работа NaughtyУспех ви пожелавам Peace

Общи условия

Активация на акаунт