При пътуване със самолет разрешени ли са за пренасяне течностите?

  • 1 685
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
Имаше някаква забрана заради бомбените атентати, някой знае ли нещо по въпроса?Благодаря предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 6 922
Да,наскоро питахме и ни казаха,че може човек да си вземе 1л. течност-напр.ракийка  Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 1 062
При пътуване за САЩ и Англия - не!!! Никакви течности. Мисля, че имаше някакъв магазин, в който си поръчваш примерно парфюм и ти го носят в самолета, проверен, опитан и т.н. Това за САЩ и Англия. За пътуващите в ЕС няма никакви проблеми за течности, храни, само ножчета и дрън-дрън не може.
Аз говоря за ръчен багаж, де.
За онзи в куфара не знам...

# 3
  • Мнения: 6 039
ЗАБРАНАТА ВАжи за British Air

# 4
  • Мнения: 3 491
Втората половина на август тази година летяхме с Алиталия - не знам доколко е актуално вече. За полети от и до САЩ, Великобритания и Израел не можеше да носиш течности в ръчния багаж. Аз внесох за полета от САЩ течен антибиотик за едното дете, но имах и рецепта с името на пътника. За полетите между Милано и София не е имало проблем да носим с нас вода.
Обади се според мене най-добре на авиокомпанията - че получиш най-прясна и най-конкретна информация.

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 00:55 от блажка

# 5
  • Мнения: 438
Обади се според мене най-добре на авиокомпанията - че получиш най-прясна и най-конкретна информация.
Абсолютно Peace Иначе в багажа, който пътува в багажното (имам предвид не ръчния, а другия) можеш да си носиш течности, а ако имаш предвид алкохол, провери на сайта на Външно министерство, "За пътуващите" мисля че се казваше прозорчето има инфо за всяка страна какво количество можеш да внесеш
.

Общи условия

Активация на акаунт