Помогнете ми със съвет, дали да рискувам?

  • 3 564
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 159
Здравейте, момичета,
много съм объркана в момента и за това ви пиша за съвет. преди няколко часа докито ми каза, че иска в понеделник да ми прави планово секцио. с мъжа ми обаче се усъмнихме в нея(въпреки че се ползва с добро име и всички много я хвалят), защото още от един месец все си намира причини да ме склони за секцио. първо беше заради очите -4.5, ходих на изследване на ретината всичко беше ОК. после пък беба се завъртя с главата нагоре, но миналата седмица пак се върна с главата надолу. Сега новото е че тазът ми бил елипсовиден и "тази глава не можела да мине през този таз" newsm78
На всичкото отгоре ми даде срок до утре сутринта да и кажа съгласна ли съм или ако не можело да потърся и друг лекар.  Shocked
Препоръчаха ми Чалманов от Шейново, изчетох всичко за него от форума, доста противоречиви мнения. Сега не знам да рискувам ли да ходя при някой, който изобщо не познавам в последния момент на бременността си или да се оставя да ме режат, поне беба ще е наред.
Извинявайте, че стана толкова дълго, но ми е толкова тежко да взема такова решение и то така припряно Cry

Последна редакция: чт, 12 окт 2006, 21:41 от barabana

# 1
  • Мнения: 35 951
съветът ми е да потърсиш мнение на друг лекар и тогава да решиш

коя е лекарката ти, ако не е тайна?

мисля, че във форума могат да те посъветват за друг добър специалист в друга болница и да родиш по начина, който сама си избрала /освен ако реално нямаш мед. причини за секцио/

# 2
  • Мнения: 286
Колко имаш до термина, колко е голямо бебето? Мислиш ли, че тя ще има някакви облаги ако ти направи секцио, т.е. защо мислиш че се опитва да те склони на това? И аз мисля, че най-добре е утре да се консултираш и с друг гинеколог преди да решиш каквото и да било. Вярно, че най-важно е бебо да е добре, но защо да не сте добре и двамата. Стискам палци!

# 3
Здравей!
Сама казваш, че лекаря ти следи бременносто от самото начало от което следва, че би трябвало да и имаш доверие. И трите причини звучат логично за секцио, но както разбирам се съмняваш в достоверността им. Тогава отиди при независим лекар на консултация. Така или докито ти ще спечели отново твоето доверие или не. Според мен няма да изгубиш.

# 4
  • Мнения: 2 159
Не е тайна, лекарката ми е д-р Джонгова, изражда в Св.София.
Наистина изглежда много съвестен доктор, може и да е вярно това, което казва, но след толкова мелене за секцио и търсене на причини за него, ние с мъжа ми станахме недоверчиви към нея Sad
Иначе всички много я хвалят и са доволни от нея.
Препоръчаха ми раждали мами д-р Чалманов, но пък никоя не е раждала скоро при него и аз много се колебая мога ли да му се доверя Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 35 951
аха Simple Smile

значи - така или иначе си плащаш сумата 500 лв., но с планово секцио раждаш, когато й е удобно, а не посред нощ, когато не е на смяна или има планирано ядене и пиене на 300 км. от София в провинцията - т. е. връзва си гащите, че ще ти вземе парите, когато на нея й е удобно!

/и аз съм раждала там Simple Smile/

# 6
  • Мнения: 3 161
Аз не бих се навила на такъв натиск. Може и да имаш показания за секцио, но не е редно да те натиска за това и да ти поставя ултиматуми! Какво пък - не е единствената в Св. София, и други ще се намерят. Можеш да смениш само лекаря, не и болницата (аз лично не бих отишла втори път в Шейново). Освен това четох скоро, че за бебето е много по-добре, дори и да излезе със секцио, това да стане когато сам е готов и тръгне да излиза. Така има по-малко риск от дихателни и други проблеми след раждането (източникът е д-р Сиърс).

# 7
  • Мнения: 7 474
А ти каза ли и ,че искаш да раждаш нормално? Ако ДА тя какво каза  newsm78 Питам, защото и аз при нея ходя.

# 8
  • Мнения: 2 159
значи - така или иначе си плащаш сумата 500 лв., но с планово секцио раждаш, когато й е удобно, а не посред нощ, когато не е на смяна или има планирано ядене и пиене на 300 км. от София в провинцията - т. е. връзва си гащите, че ще ти вземе парите, когато на нея й е удобно!
ами да точно и аз си помислих за това да не говорим, че при нея парите са повече от 500лв.
то човек като започне да се съмнява какво ли не му минава през главата Confused

# 9
  • Мнения: 2 159
А ти каза ли и ,че искаш да раждаш нормално? Ако ДА тя какво каза  newsm78 Питам, защото и аз при нея ходя.
мноооогооо пъти и казах, но преди като беше беба с главата нагоре не можех да кажа нищо и бях почти се навила на секциото, ама сега не искамммм или поне само ако наистина е опасно за бебето.

# 10
  • Мнения: 35 951
"ела да ти направя секцио, защото еди кога си ме няма" е много обичайна практика, въздейства точно върху страха на майката, която е свикнала с въпросния лекар  Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 1 209
Здравей, на мен при4ините са ми логи4ни - и за секциото и за това лекарят да държи на него Wink
тъй като все още имаш време, ти предлагам да се консултираш с още поне един лекар. мога да ти препоръ4ам моя доктор, той е против сецкиото по желание, държи на максимално естествения ход на нещата и мисля, 4е не би излъгал дали е наложително или не. казва се калин калев и е шеф на родилното отделение на 2 градска,има 4астен кабинет на симеон 16. е не е евтин , но аз забележки нямам, от сега съм го пазарила за 2рото пак да ме води и изражда той .
 в света софия има много добри лекари, особено баща и син ташкови,и д-р григорова,  но , не знам по каква при4ина и те доста 4есто прилагат секцио.
за всеки разумен лекар, който гледа доброто състояние на пациента е ясно, 4е това е рутинна, но все пак коремна операция от която 4овек се възстановява по-бавно, от колкото след нормалното раждане. не 4е съм против, когато се налага (и аз си мислех в пристъпи на страх и незнание какво е да родиш), но след като видях как препускам на 2 ден и как се мъ4ат резнатите моми4ета, ве4е не бих искала да ме режат еи тъй за кеф Simple Smile

# 12
  • Мнения: 7 474
Направо не знам какво да те посъветвам newsm78  Защо не се съгласиш на секцио , пък след това отиди и при друг лекар за консултация. Винаги можеш да се откажеш , или ще е гадно спрямо докторката newsm78 Сложна дилема. Аз честно казано в последния момент не бих рискувала с непознат  newsm78

# 13
  • Мнения: 35 951
harmony_broken , напълно те подкрепям, защото аз имам и нормално раждане, и секцио и разликата като възстановяване е от земята до небето /млъквам, за да не се превърне темата в "за и против секциото"/

# 14
  • Мнения: 1 425
Щом си ходила на очен лекар и той е потвърдил, че няма проблем с очното налягане, значи няма проблем. За таза - как разбра докторката, че ти е елипсовиден? С томография ли? Аз знам, че само по този начин може да се установи формата на таза. С тези "пергели", с които мерят в България може само ориентировъчно да се види ширината на таза. Тук, в Швейцария не мерят таз изобщо.

Общи условия

Активация на акаунт