Какво мислите?

  • 1 356
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 652
Мили майки,

има дечица, които никой не е осиновил по различни причини. Те остават и израстват по домовете. В тези домове вече сигурно има интернет, поне в някои. Какво ще кажете да влезем във връзка с тях и да си пишем ?Говоря за по-големи деца. Само не знам, как да се свържем с тези домове. Може би ще получим информация от "Закрила на детето"?

# 1
  • Мнения: 2 584
darena по добре попитай в движение на българските майки, ходим по домовете и знаем къде какво има и от какво се нуждаят, аз не мога да ти помогна защото ходя при малките но другите ходят и при по големите и могат да ти дадат информация
честно казано се съмнявам да имат нет но пусни запитване

# 2
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
С две ръце подкрепям идеята Hug

# 3
  • Мнения: 270
С две ръце подкрепям идеята Hug

Аз също. newsm10

# 4
В по-голямата част от ДОВДЛРГ няма компютърни зали, може да има компютър в стаята на директора..но децата все пак ходят по Интернет клубове..
Макар и да си мисля, че ще бъде трудно, съм ЗА идеята newsm10

# 5
  • Мнения: 1 652
Писах на Движение на българските жени , но все още не са ми отговорили. Моля ви да дадете идея как да стане? Мисля си да напишем едно писмо, с което да ги поканим във форума.Откъде да намерим адресите им, обаче? И сигурни ли сме, че писмото ще стигне до децата- някъде може би -да, на други места -не.
Ето какво открих н интернет.
http://www.fsf-bg.org/dbasarb/national.htm- домът в русе
Или да попитаме тук?
http://www.sacp.government.bg/downloads/bg/6/3/Doklad%20DOVDLRG-2004.doc-

Помогнете с идея, как да стане?


# 6
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Писах на Движение на българските жени , но все още не са ми отговорили. Моля ви да дадете идея как да стане? Мисля си да напишем едно писмо, с което да ги поканим във форума.Откъде да намерим адресите им, обаче? И сигурни ли сме, че писмото ще стигне до децата- някъде може би -да, на други места -не.
Ето какво открих н интернет.
http://www.fsf-bg.org/dbasarb/national.htm- домът в русе
Или да попитаме тук?
http://www.sacp.government.bg/downloads/bg/6/3/Doklad%20DOVDLRG-2004.doc-

Помогнете с идея, как да стане?

къде си ни писала newsm78

на много малко места има интернет в домовете.Ще питам в Доганово до къде стигнаха,щото знам,че чакаха де им сложат.От около 10 ина дома с големи деца където имаме контакти това евентуално ще е единственият.

Ако разбера нещо ще пиша Simple Smile



# 7
  • Мнения: 1 652
Писах на този адрес, който взех от интернет: fdbm@mail.bg
 Изпратила съм го на 13 октомври в 6.39 ч.
Разбрах, че нямат интернет по домовете, но не ходят ли на интернет клубове?
Levender, след като имаш контакти с 10-тина дома, ти би могла да ни помогнеш. Може би да разговаряш с домовете дали е възможно това и ако е възможно , да ни дадеш координатите, за да се свържем.
Благодаря, че се включи. Simple Smile

# 8
Идеята за разговори и с по-големите деца е чудесна.

Би могла да стане и на живо. Най-вероятно достъпа до интернет им е доста ограничен. Просто можем да отидем до дома за големи деца в нашия град. Пък и този контакт е много по-силен.

Поне аз така мисля.

Успех  bouquet

# 9
  • Мнения: 295
Здравейте! Като цяло идеята е добра, но ми се струва, че освен ентусиазма, е необходима и добра подготовка. Какво имам пред вид - ами поне конслутация на първо време с психолози и педагози. Понеже по-големите деца от домовете имат точно такива проблеми. И ми се струва, че специалист би помогнал в това отношение - би дал насоки как да се води разговора, какви проблеми да се засягат, как да се реагира, кои са типичните реакции у такива деца и т.н. Струва ми се, че като неподготвени можем без да искаме да им навредим - все пак това са деца на различна възраст с различен и емоционален багаж, деца, които са лишени от семейство и нормални семейни отношения, някои от тях предполагам имат проблеми дори със самото общуване. Затова според мен трябва да се пипа предпазливо и с някаква подготовка. Сигурно трябва да има и разрешение от съответния дом. Сигурно в България има такива организации на доброволци, които ходят по домовете и помагат при работата с децата. Най-добре е да се свържем с тях, те биха дали съвет каква форма да приеме тази инициатива, която по принцип е добра.

# 10
  • Мнения: 1 652
mamaG, абсолютно си права. Затова и писах на Движението на българските майки- те ходят по домовете и могат да бъдат полезни. И като чета написаното от теб си мисля, че първоначалната ми идея да влязат във форума може би не е достатъчно издържана. По-добре е да си пишем с тях по e-mail.
Ross-bul, аз лично практически нямам време за жива връзка. Може би един път в месеца, дори и това ще ми е трудно. Докато за един виртуален контакт много повече. Иначе си мислех- всеки от нас да отиде до дома в своя град- да говори с ръководството и да разбере какви са възможностите. А за достъпа до интернет- надявам се, че поне имат възможност да посещават интернет клубове.
Ще почакаме още малко за отговор от Движението на българските майки. Вчера говорих с една служителка от "Закрила на детето", но при  случайна среща и набързо. Те също ще помогнат. Ще говоря с нея пак.

# 11
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
И аз ще проуча как стоят нещата при нас и край нас Hug,първо в ЗАКРИЛА НА ДЕТЕТО,после и в самите домове първо с директорите,и без това имаме да ходим на подобна обиколка по друг въпрос Wink

# 12
  • Мнения: 273
Идеята е добра, но за съжаление има много НО. МамаG е дала една част от проблемите много разумно. Само искам да я допълня - Що се отнася до  проблеми с общуването, те обикновено са в реален контакт, така, че за този род дечица, виртуалния контакт е подходящ.
Но как ще се ограничат контактите само с добронамерени хора, за голямо съжаление, в нет пространтсвото всеки може да се представя за каквото си иска. Има една , нещо като реклама-предупреждение, на "Закрила на детето" - в стила знаеш ли с кого контактува детето ти?!

# 13
  • sofia
  • Мнения: 7 477
В момента са проверени няколко дома и там нямат интеренет.

Когато знам и за другите ще пиша Hug

# 14
  • Мнения: 677
Идеята е добра, но за съжаление има много НО. МамаG е дала една част от проблемите много разумно. Само искам да я допълня - Що се отнася до  проблеми с общуването, те обикновено са в реален контакт, така, че за този род дечица, виртуалния контакт е подходящ.
Но как ще се ограничат контактите само с добронамерени хора, за голямо съжаление, в нет пространтсвото всеки може да се представя за каквото си иска. Има една , нещо като реклама-предупреждение, на "Закрила на детето" - в стила знаеш ли с кого контактува детето ти?!
Напълно си права.Подкрепям идеята да се осъществява контакт с децата от домовете,но не и по този начин.Може би между нас осиновените има педагози и психолози.По-добре е такива хора да се срещат с децата.Децата са много раними на тази тема и човекът срещу тях трябва да е подготвен емоционално за всякакви типове въпроси и реакции.
Преди време,когато тръгнахме да си осиновим нашето дете ходихме на първия проведен в Б-я курс за родители.Научихме много полезни неща.Мисля,че преди да отидем на среща с тези деца(дори и чрез нета) трябва още много неща да научим.
Въпреки,че имам педагогическо образование и съм приживяла и говорила много по темата за осиновяването,все още имам неувереност да давам съвети точно на децата от домовете.
Мисля си,че по-добре ще е ако се организират общи срещи на нас осиновените(предварително подготвени за срещата) и децата от някой дом.Да бъде поставяна предварително тема за разговор,а не просто да се хвърлят фрази и съвети.
Готова съм да осъществим нещата,но първо добре да ги обмислим.
Бог да ни напътства.

Общи условия

Активация на акаунт