Отговори
  • Мнения: 3 663
какво правят? играят ли си? седят ли си? книжки ли раглеждат? лелите какво правят?
въобще като отворите вратата към яслата, за да си ги вземете следобед какво виждате?
после ще кажа защо питам.. макар че много от вас вероятно ще се досетят...

# 1
  • Мнения: 644
Миналата година синът ми беше в ясла/сега е в градината ве4е-но е същото/ ...
Мноооого рядко го виждах да играе. В пове4ето слу4ай : вси4ки де4ица насядали по стол4етата гледат филм4е....госпожите си дробят лаф4е...

# 2
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
седят и гледат вратата, чат-пат лелите организират гърнеседене, това е. Твърдя отговорно, че се изморяват страшно малко и Ф не иска да спи нощно време. За разлика от къщи, там ги държат постоянно на тия столчета.
То това беше и първото, дето го рече лелята-Сега го учим на командата "Седни на столче", ама той не иска  ooooh! ooooh!

# 3
  • Мнения: 6 461
Моят син е на детска градина и когато отида да го взема го заварвам да играе ,да рисува ..и др,но винаги госпожата е ангажирала вниманието на децата .Не съм заварвала госпожите на лафче никога Simple Smile

# 4
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Моят син е на детска градина и когато отида да го взема го заварвам да играе ,да рисува ..и др,но винаги госпожата е ангажирала вниманието на децата .Не съм заварвала госпожите на лафче никога Simple Smile
и аз така почти винаги ги заварвам...вечер   bouquet
Но сутрин винаги си пият кафето и на лафче на терасата   Confused - децата самички в стаята  ooooh!

# 5
  • Мнения: 3 537
Моят син е на детска градина и когато отида да го взема го заварвам да играе ,да рисува ..и др,но винаги госпожата е ангажирала вниманието на децата .Не съм заварвала госпожите на лафче никога Simple Smile
Peace

# 6
  • Мнения: 844
Ами не знам точно. Има две врати докато стигна до тях. Та като звънна на първата и се чува плач,моят човек е в очакване и търчи с бясна сила към мен... Simple Smile

# 7
  • Мнения: 5 577
Заварвах ги излезли, изнесли са им столчетата и едни гумени играчки, кръгове - по-малките стоят на столчетата повече, по-големичките си играят с кръговете.  Laughing

Откак захладня ги заварвам вътре, днес отидох веднага след следобедна закуска (16:15). Бяха седнали на столчетата, какво правеха незнам, но не бяха тъжни. Това е.

Разбирам кога Иван е скучал, ясно ми е. Определено не е така. Винаги е весел, усмихнат и видимо доволен. Само един ден до сега съм го вземала с тъжни и плакани очи, от първите дни.

# 8
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 393
Ами заварвам тишина..звъня на вратата..излиза лелята - "Вие за кой бяхте"..(все още сме нови)..казвам..вратата се затваря и след  няколко мига чувам приближаващия плач на малкия.. Tired Питам: "Плаче ли много през деня"..лелята: "Аааа не! Само следобяд като чуе, че се звъни на вратата и се разплаква" ..това е Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
Какво е това седене по столчета, какви са тез чудеса?  newsm78

Обикновено намирам Дариа да си играе с други деца в пясъчника или на пързалката. Винаги са на вън, освен ако вали. Тогава я намирам да си играе в стаята, да рисуват или нещо подобно.

Учителките никога не съм ги виждала да си говорят или да пият кафе. Никога не съм я виждала да гледа филмче или да седят на столчета като наказани...

Ох, пак ми говорете колко били хубави държавните градини и как хубаво ги 'гледали' децата там.  Sick

# 10
  • София
  • Мнения: 4 866
габа вече е втора година на детска градина, преди това беше на ясла. не е имало случай, когато децата да не са активно ангажирани с нещо. редовно я чакам (понякога почти час) да си дорисува или доиграе. а миналата седмица станах свидетел на следната случка, докато чаках довършването на поредната рисунка:
пристига една майка за детето си, то изтичва от стаят, гушка я, после сяда на земята пред гардеробчето да се обува. обува се и плаче. на въпроса какво се е случило отговори, че не иска още да си тръгва и иска да поиграе още малко в детската градин.  Shocked

# 11
  • Мнения: 5 468
Веднъж отидох да взема Гери, гледам - вратата отключена. Отварям я и я виждам, заедно с едно момченце, само двамата останали в групата, бясно тичат с едни кукленски колички из помощението. Тичат в кръг като шматки, бутайки количките и очевидно им е занимателно това Simple Smile. Лелята седи на едно бюро и нещо пише. Стана ми драго, че не я видях омърлушено да седи в някой ъгъл, каквито сценки рисуваше мрачното ми въображение...
Последният път като отидох, ги бяха изкарали на двора, всичките играят, моето седи до лелите на беседката и блее. Сви ми се сърцето. Видя ме, скочи  и хукна към мен с крясъци. Питам лелите, защо седи до тях /помислих, че е наказана нещо newsm78/, те викат - Ами така иска! Не ще при децата нещо........ На другия ден се разболя. Явно й е било омърлушено предния ден и е предпочела да седи на беседката като болно пиле Tired.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Обикновено всички (които са останали - защото все от последните остава бубулечката) са се покачили на една пейка и гледат през прозореца чия майка идва да си вземе детето. Най-често Мони е в скута на някоя лелка или качена чак на прозореца  ooooh!. Когато съм я заварвала сама - почти винаги е била на пързалката (имат такава в стаята). Докато беше топло - всички деца бяха на терасата и оттам си я вземах.

# 13
  • София
  • Мнения: 888
През лятото я намирах все на двора да си играят с другите деца.А откакто захладня са вътре и аз като минавам покрай тях(то се вижда от прозореца) те си играят с играчките. Не седят по столчетата.Забелязах,че не им дават да седят до прозореца - една лелка се извика на едното детенце да се отдръпне от прозореца. Незнам какво правят през деня, но като цяло ми харесва - даже вече ни връчиха три нейни рисунки (разбирай драсканици), който ще пазя много Grinning

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Намирах я вътре на килима с останалите сред разпилени играчки, заиграна. За съжаление това често ставаше и в перфектни за излизане навън дни. Другите групи по площадките веднага след следобедна закуска (а също сутрин след закуска), нашата група - вътре. "Много е топло" или "Много е студено" все ми казваха. Убедена съм, че на другите площадки на 5 метра от площадката на нашата група имаше съвършено различен микроклимат, друго обяснение в тези температурни ексцесии не намирам Crossing Arms
Като изключим това, обикновено си търкаляха по пода заиграни (лелята обърне коша с играчки на килима и ги забравя), чат-пат висяха по прозорците часови и като видят някоя майка, почваха да крещят ухилени 'На Мая мамата, на Мая мамата!' Laughing

Сега в градината е по-добре. Извеждат ги по-често (макар че нямат 'зимна' група Tired пак ще седят вътре, като е студено), играят на по-интересни игри - като отида да я взема, ако са вътре, чувам песни (и танци), играят на хора и балонът се надува, изобщо - занимават ги госпожите. Навън ако са - играят със страшен бяс. Това, че не иска да се прибира от градината, ми стига като показател колко й е добре там Grinning

Общи условия

Активация на акаунт