температурен гърч

  • 744
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
здравейте мами,
детето ми е на 5 години и плучи температурен гърч. В момента му правят изследвания за епилепсия.много съм притеснена. някой с подобен проблем?

# 1
  • Мнения: 5 525
Ами до колкото знам има опасност от температурен гърч до 5 г възраст.Моята дъщеря направи такъв гърч на 3г и  докторката ни увери че след  5г възраст няма опасност.А направиха ли ЕЕГ на детето?

# 2
  • Мнения: 93
Дъщеря ми преживя 2 такива гърча.Казват се Фибрилни.На мен ми го обясниха така:Когато детето вдигне ряско температура или я поддържа от дълго време за да не "изпуши"мозъка прави гърч.Гърча при децата е аналог на треската при възрастните така че няма нищо опасно в него.Просто някой деца имат по ниска граница на температурни промени.Не се притеснявай при вас най вероятно никога няма да се повтори защото сте на границата на годините за гърчовете и все пак когато има температура реагирай бързо и адекватно без паника.Ако можеш намери си "Ректален диазепам"Той е за тази цел.В положение на гърч се слага в дупето той успокоява.За жалост обаче не го внасят в България.На мен ми го донесоха от Македония.УСПЕХ

Общи условия

Активация на акаунт