Бебе на 6.5 месеца - не иска пюрета

  • 721
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте! Simple Smile
Станиславчито е на 6.5 месеца, но се още не иска пюрета. Зеленчуковите ги отказва, въпреки че с тях започнахме. От време на време хапва плодови, и то основно от шише, много се мръщи на лъжицата. За сметка на това обожава кашите. Вечер и слагам малко каша в млякото, за да спинка спокойно, дори денем добавям по малко. Ако пък й предложа само АМ, не изпива всичко. Шишето се изпразва, ако вътре има "подправка" безглутенова каша. Laughing На ден си изяжда по около 600-650 мл мляко. Напоследък се храни по 4 пъти дневно. Иначе е много жизнена! Hug
От време на време хапва бананово пюре с АМ, но не всеки ден. Просто си иска мляко с каша и това е.
Кажете, имам ли основание за притеснение? Rolling Eyes
Предварително благодаря за отговорите.  bouquet

# 1
  • Мнения: 131
На нас ни трябваха 3 седмици, за да започне да яде зеленчуково пюре-голяма мъка беше. Ще свикне.

# 2
  • Мнения: 6 472
Аз не виждам нищо обезпокоителна. Даже бих ти препоръчала изобщо да не се опитваш да даваш пюретата с шише. Научават се че такъв вид храна идва яко пасирана и се смуче и после до късно може да имаш проблеми.
Основната храна на детето до 1г би следвало да се млякото. Някои деца са готови по- рано за захранване, падат си експериментатори и обичат да опитват нови храни и вкусове (малката ми щерка е такава)Mr. Green Други дечица по- късно са клонни да опитат и ядат други храни, по- късно свикват с лъжичката и изобщо не се радват много на новите вкусове (точно като голямата ми дъщеря).
На твоето мишле изглежда все още не му е дошла музата за пюрета. Предлагай му, но не го карай да изяжда големи количества. По- скоро колкото да опита и да свикне с мисълта за другата храна и начин на хранене. Не се амбицирай да му заместваш цяло хранене. В един момент само ще прояде в по- големи количества.

# 3
  • Мнения: 5 299
Викториа прояде пюрета към 7 месец, а от 5 започнах с предлагането. Не насилвай детенцето да яде. Изчакваш 2-3 дена и предлагаш, ако не иска пак изчакваш.

# 4
  • Мнения: 91
Калина е на 6 1/2м и все още много трудно яде пюрета а камо ли месни,установих че домашно приготвените повече и се харесват от готовите,смятам да пробвам и с детска кухня,обожава кисели и каши а сутрин и вечер все още я кърмя

# 5
  • Мнения: 2 197
И моята дъщеря категорично отказва зеленчукови пюрета. Яде с огромно удоволствие плодови и по малко количество месни. Опитах всички съществуващи пюрета, някои просто не ги иска, други направо ги плюе. Повече си пада по зърнени каши (но това е сигурно защото са сладки ). И пак не яде много - максимум по 7-8 лъжички. Та по тоя повод на обяд не яде, защото аз няма да я храня с мляко на тази възраст, колкото изяде от пюрето и толкова. Предполагам, че все някога ще прояде.

# 6
  • Мнения: 10 512
На нас ни трябваха 3 седмици, за да започне да яде зеленчуково пюре-голяма мъка беше. Ще свикне.

Търпение и постоянство - това ще ти препоръчам Simple Smile. И аз видях голям зор, но вече всичко си папа, и режим си направи сам, а вече се бях отчаяла, че никога няма да знам кога ще яде и спи. Бебоците си знаят най-добре кода за какво им е време!!!!

# 7
  • Мнения: 8 917
Гери започна пюретата към 8 месечна  възраст, и то направо с лъжица. По-добре изчакай временно и пак пробвай в близко време Peace

# 8
  • Мнения: 1 259
И аз ще те посъветвам да изчакаш да позабрави малко и пак да опиташ Peace

# 9
  • Мнения: 2 047
   А какви пюрета даваш? Като почнахме захранването дъщеря ми от зеленчуковите ядеше само тиква. Затова въведох първо плодовите.
  За лъжицата съм чела, че може да я оставяш да си поиграва с нея за да свиква с формата и видът й и да пробваш пак.

# 10
  • Мнения: 2 936
пробвай с тиква,само моркови или картоф и морков
давай по малко и след това дохранвай с АМ
но трябва да свиква с лъжица...
п.п.Алекс ядеше 3-4 вида месни и толкова зеленчукови пюрета  Rolling Eyesостаналите не ги помирисваше...

# 11
  • Мнения: 801
и мойта мацка има същия проблем,когато започнах захранването си папаше пюренцата,но около две седмици,сега не ги ще,голяма мъка,започнах само на Хип да й купувам,фалирах - само хвърлям,не ще и не ще......почнах я и с кашите, защото последния месец е наддала само 200 грама (от както я захраних е само на АМ,преди я кърмех и само вечер АМ), но и тях не ги иска,всякакви видове и марки давах,но не ще...
вчера се зачетох в статия в бг-мамма за признаците за поникване на зъбки,и освен всички останали капризниченето по време на хранене и отказът от храна е също признак за зъбоникнене, да не би да ви никне зъбче? може и от това да е....

# 12
започни с хип морков, морков и картоф, тиква те са по сладки ако пак неще слагаи малко АМ. аз така направих и сега му смесвам едно пюре на ганчев с едно на хип даже вече слагам и жалтак.настояваи повече.успех

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 20:30 от veni^^

# 13
  • Мнения: 63
Мили мами, благодаря на всички ви за отговорите!  bouquet Послушах ви и си починахме от пюретата - бяхме само на каша с мляко. Misc Baby Bottle После предложих на Славчито пюре на Ганчев с картоф, морков и ябълка - мисля, че й хареса. След няколко дни пробвахме и заешко месо със зеленчуци, пак същата марка - направо пощуря от удоволствие, като го опита! newsm64 Снощи дори рева, докато не й дадох заешко! newsm53 smile3501 Месце й се е ядяло.  chef
Изобщо, много съм развълнувана и доволна - то е видно де, личи и по многото емотикони в поста ми.
Още веднъж ви благодаря за ценните съвети!  love001  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт